آلودگی هوا | هشدار آلودگی هوا

هشدار به شهروندان تهرانی به خاطر آلودگی هوا | فعالیت های ورزشی در محیط باز ممنوع شد!

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۱۵۰ قرار گرفته و کیفیت هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

هشدار به شهروندان تهرانی به خاطر آلودگی هوا | فعالیت های ورزشی در محیط باز ممنوع شد!
کدخبر : 23786
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۱۵۰ قرار گرفته و کیفیت هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

آلودگی هوا 1

هشدار به گروه‌های حساس؛ افزایش آلودگی هوای پایتخت/فعالیت ورزشی در محیط‌های باز ممنوع

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۱۵۰ قرار گرفته و کیفیت هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

همچنین این شاخص در ۲۴ ساعت گذشته میانگین بر روی عدد ۱۲۷ قرار گرفته بود و وضعیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس بوده است.

تهران از ابتدای سال ۱۰ روز هوای پاک، ۲۲۶ روز هوای قابل قبول، ۱۰۳ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس جامعه و ۱۲ روز هوای ناسالم برای همه افراد داشته است.

این در حالی است که تهران در مدت مشابه سال پیش ۳ روز هوای پاک، ۱۸۱ روز هوای قابل قبول، ۱۲۹ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس جامعه و۳۴ روز هوای ناسالم برای همه افراد ۲ روز هوای بسیار ناسالم و ۲ روز هوای خطرناک داشته است./ مهر

استانداری تهران: امروز فعالیت ورزشی مدارس در محیط‌های باز ممنوع است

 با توجه به آلودگی هوا و پایداری و سکون نسبی جو، از مردم درخواست داریم تا روز پنجشنبه از هرگونه فعالیت ورزشی در فضاهای باز پرهیز کنند.

آلودگی هوا

در آلودگی هوا این غذا ها را بیشتر مصرف کنید!

دکتر احمد اسماعیل‌زاده با تاکید براینکه استفاده از مواد غذایی کاهنده التهاب یکی از راهکار‌های بسیار مناسب مقابله با آلودگی هواست، عنوان کرد: ویتامین D را «ویتامین آفتاب» می‌نامند، زیرا در اثر نور خورشید بر روی پوست تولید می‌شود. با این حال، ویتامین D تنها زمانی تولید می‌شود که نور خورشید به آستانه خاصی از شدت برسد.

به گزارش ایسنا، مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان این که آفتاب در روز‌های تابستان ایده آل است، ولی نور ضعیف زمستان از طریق پوشش ابری ایده آل نیست، گفت: علاوه بر پوشش ابر، آلودگی هوا نیز یک عامل خطر فزاینده برای وضعیت کمبود ویتامین D است. آلاینده‌های هوا مانند ذرات معلق در هوا میزان نور خورشید را کاهش می‌دهند و در نتیجه میزان تولید ویتامین D در پوست کاهش می‌یابد.

وی شیوع کمبود ویتامین D در افراد جامعه را مورد اشاره قرار داد و افزود: با توجه به این که این افراد باید برای برطرف کردن کمبود این ویتامین، مکمل ویتامین D مصرف کنند، در شرایط آلودگی هوا نیز بر مصرف این مکمل تاکید می‌شود؛ بنابراین حتما تمامی افراد بالای ۱۲ سال باید ماهانه یک مکمل ویتامین دی پنجاه هزار واحدی مصرف کنند.

اسماعیل زاده با بیان اینکه ویتامین C، یک ویتامین محلول در آب، یک ماده آنتی اکسیدانی است و به طور گسترده در سراسر بدن از جمله مایع پوشش خارج سلولی ریه پخش می‌شود، اظهار کرد: این ویتامین یک عامل کاهش دهنده رادیکال‌های آزاد ناشی از استرس اکسیداتیو است. در واقع این ویتامین از طریق از بین بردن انواع رادیکال‌های آزاد و اکسیدان‌ها، در شرایط آلودگی هوا می‌تواند بدن به خصوص ریه‌ها را در برابر مضرات ذرات معلق در هوا حفظ کند.

مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه مصرف ویتامین C در دز‌های بالاتر از راه مکمل‌ها می‌تواند برای سلامت افراد عوارضی را به همراه داشته باشد، گفت: توصیه می‌شود برای تامین این ماده مغذی، بیشتر از گروه‌های غذایی حاوی آن به جای مکمل‌ها استفاده شود.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، وی اضافه کرد: بهتر است هر روز از میوه و سبزیجات غنی از ویتامین C مثل پرتقال، لیمو ترش، نارنگی، نارنج و گوجه فرنگی در رژیم غذایی روزانه خود مصرف کنید.

اسماعیل‌زاده با تاکید بر اینکه آلودگی هوا می‌تواند باعث ایجاد التهاب در بدن شود، گفت: آلوگی هوا می‌تواند با ایجاد شرایط اکسیداتیو محیط التهابی در بدن ایجاد کند که این امر می‌تواند زمینه ساز بیماری‌های مختلف باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه