قیمت طلا | قیمت طلا امروز در بازار

قیمت طلا نزدیک عید همه را خوشحال کرد | قیمت طلا امروز به چند رسید؟

قیمت طلا امروز به چند رسید؟

کدخبر : 23529
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

قیمت طلا در بازار تغییر کرد. قیمت طلا در آخرین روز هفته تحت تاثیر عوامل مختلف افزایش یافت. قیمت طلا با توجه به نرخ جهانی طلا تعیین می شود. قیمت طلا در اقتصاد کشور نقش بسزایی دارد. جزئیات قیمت طلا  امروز را در ادامه بخوانید.

قیمت طلا

بروزرسانی: شنبه 5 اسفند - 08:30

عنوان نرخ

قیمت (ریال)

طلای 18 عیار / 750 28,413,000

طلای ۲۴ عیار 37,883,000

طلای 18 عیار / 740 28,034,000

طلای دست دوم 28,033,820

آبشده کمتر از کیلو 123,170,000

مثقال طلا 123,070,000

انس طلا 2,026.27

قیمت سکه

سکه امامی تک فروشی 334,470,000

سکه بهار آزادی تک فروشی  314,050,000

نیم سکه تک فروشی 187,600,000

ربع سکه تک فروشی 117,400,000

سکه گرمی تک فروشی 59,700,000

تمام سکه (قبل 86) 312,000,000

نیم سکه (قبل 86) 145,000,000

ربع سکه (قبل 86) 76,000,000

حباب سکه

حباب سکه امامی 59,790,000

حباب سکه بهار آزادی 39,970,000

حباب نیم سکه 50,430,000

حباب ربع سکه 48,690,000

حباب سکه گرمی 25,880,000/ اقتصاد 24

قیمت طلا

بخش عمده افزایش قیمت طلا ناشی از افزایش قیمت جهانی بود

 محمد کشتی آرای اعلام کرد: در هفته اخیر قیمت اونس جهانی ۱۶ دلار افزایش یافت و با توجه به روزهای پایانی سال، افزایش تقاضا در بازار داخلی داریم که همین افزایش تقاضا منجر به افزایش حباب قیمتی می‌شود. با همه این شرایط این هفته قیمت‌ها به مراتب با ثبات‌تر از پیش‌بینی‌ها بود.

وی اظهار داشت: در هفته گذشته با وجود افزایش بهای انس جهانی و افزایش نسبی قیمت ارز حباب سکه کاهش پیدا کرد که علت آن هم خبر توزیع سکه‌های بانک مرکزی از ۱۳ اسفند ماه بود.

فعال بازار طلا گفت: قیمت سکه طرح قدیم با ۴۰۰ هزار تومان افزایش همراه بود و به ۳۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید سکه طرح جدید با ۲۵۰ هزار تومان افزایش به ۳۳ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان رسید. نیم سکه با ۱۵۰ هزار تومان افزایش به ۱۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، ربع سکه با ۲۰۰ هزار تومان افزایش به ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی هم با ۱۰۰ هزار تومان افزایش به ۶ میلیون تومان رسید.

کشتی آرای همچنین گفت: حباب سکه در هفته جاری با ۲۰۰ هزار تومان کاهش همراه بود. ابتدای هفته حباب سکه ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بود در حالی که اکنون حباب سکه ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

وی ادامه داد: قیمت هر مثقال طلای آب شده با ۱۹۰ هزار تومان افزایش به ۱۲ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان رسید و یک گرم طلای ۱۸ عیار با ۴۴ هزار تومان افزایش به ۲ میلیون و ۸۴۴ هزار تومان رسید.

کارشناس بازار طلا تصریح کرد: در مجموع بخش عمده افزایش قیمت ناشی از افزایش قیمت جهانی بود و بازار داخلی ثبات خوبی داشت.

کشتی آراید تاکید کرد: نکته دیگر این هست که در این هفته و روزهای پیش رو به دلیل نزدیک شدن به ایام ماه مبارک رمضان اعیاد شعبانیه و همچنین در پیش بودن عید نوروز تقاضا برای سکه افزایش یافته، اما این افزایش تقاضا موجب افزایش حباب قیمتی نشده است.

وی افزود: پیش بینی می‌شود از روزهای آینده به دلیل در پیش بودن عرضه سکه‌های بانک مرکزی در روز ۱۳ اسفند و همچنین حراج شمش‌های طلا در مرکز مبادله ثبات قیمت ادامه خواهد یافت.

منبع: بازار

قیمت طلا

یک پیش‌بینی مهم درباره قیمت طلا و سکه در سال ۱۴۰۳

یک کارشناس بازار طلا با بیان این‌که من فکر می‌کنم تا پایان سال بازار طلا و سکه همین روند را سپری خواهد کرد، متذکر می‌شود: از الان نمی‌شود درباره شرایط سال آینده سخن گفت.

به گزارش خبرآنلاین، محمد کشتی‌آرای درباره وضعیت بازار طلا و سکه تصریح می‌کند: به نظر من بازار در ثبات قرار دارد، زیرا امسال بانک مرکزی به موقع اقدام مدیریتی خوبی را انجام داد.

وی متذکر می‌شود: اقدام مدیریتی این بود که در اتاق طلا و ارز، شمش طلا واگذار کرد و اطلاعیه‌ای هم صادر کرده که قرار است سیزدهم اسفندماه سکه حراج کند. نزدیک به ۷ میلیون تومان حباب سکه بود که عرضه سکه باعث شد این حباب کاهش پیدا کند که الان به حدود ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسیده است.

این کارشناس بازار طلا و سکه می‌گوید: به طور طبیعی این‌ها عواملی هستند که مدیریت بانک مرکزی باعث شده که نوسانات و شوک قیمتی نداشته باشیم.

کشتی‌آرای می‌افزاید: نوسانات جزئی ۱۰۰ هزار تومان تا ۳۰۰ هزار تومان که روی قیمت سکه ایجاد می‌شود و همچنین نوسانات طلا، طبیعی است.

وی با بیان این‌که من فکر می‌کنم تا پایان سال بازار طلا و سکه همین روند را سپری خواهد کرد، متذکر می‌شود: از الان نمی‌شود درباره شرایط سال آینده سخن گفت.

پیش بینی قیمت سکه و طلا تا پایان سال

به نقل از ایسنا؛ محمد کشتی‌آرای، نایب رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلای داخلی‌ اظهار کرد: در هفته گذشته، طبق روال هر ساله در این مقطع زمانی که در روزهای پایانی سال نوسانات بسیاری را در حوزه طلا، سکه و ارز داریم که این نوسانات طبیعی و معمول هر ساله هستند، اتفاقی که امسال افتاده است، همزمانی پایان سال و نزدیک شدن به ایام ماه مبارک رمضان و تحولات سیاسی که پیش رو داریم، است. این عوامل سبب شده که روزانه نوسانات (افزایشی/ کاهشی)  را طی هفته‌های جاری شاهد باشیم.

نایب رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران خاطر نشان کرد: در هفته‌ای که گذشت نیز بازار همین روال را داشت و در روزهایی شاهد افزایش قیمت جهانی طلا یا کاهش آن بودیم و در بازار داخل نیز کاهش یا افزایش نرخ ارز تجربه شد؛ این نوسانات به‌نوعی روزانه شده که غیرقابل پیش‌بینی هم هست.

این کارشناس بازار سکه و طلا ادامه داد: در یک هفته اخیر، قیمت جهانی طلا با ١۶ دلار افزایش به ٢٠٢٩ دلار رسید، اما برخلاف بهای طلای جهانی، قیمت ارز در داخل نوسانات کمی داشت و از ثبات نسبی برخوردار بود که سبب شد به نوعی تقریباً همپوشانی داشته و ثبات نسبی  ایجاد کنند.

وی ضمن اشاره به اقدام بانک مرکزی طی روزهای گذشته در خصوص حراج شمش طلا در مرکز مبادله ارز و طلا، گفت: این اقدام بانک مرکزی و همچنین واگذاری سکه که قرار است از ١٣ اسفند ماه در مرکز مبادله سکه و طلا انجام شود، سبب شده است که بازار به نوعی از هیجانات کاذب دوری داشته باشد و در حالیکه حباب سکه طی ماه‌های گذشته با افزایش شدیدی همراه شده بود، در روزهای پایانی سال(برخلاف روال سال‌های گذشته که حباب سکه بزرگتر می‌شد) رو به کاهش بگذارد.

کشتی‌آرای در رابطه با آخرین قیمت سکه و طلا در بازار و تغییرات آن نسبت به  ابتدای هفته، گفت: باتوجه به افزایش قیمت اونس جهانی طلا و نوسانات افزایشی (هرچند کمتر نسبت به هفته‌های پیش‌تر) نرخ ارز در داخل، هر قطعه سکه تمام طرح جدید با ٢۵٠ هزار تومان افزایش نسبت به ابتدای هفته در آخرین معاملات روز گذشته (پنجشنبه) ٣٣ میلیون و ٢۵٠ هزار تومان قیمت داشت و هر قطعه‌ سکه تمام طرح قدیم با ۴٠٠ هزار تومان افزایش هفتگی به ٣١ میلیون و ٣٠٠ هزار تومان رسید. نیم سکه نیز  با ١۵٠ هزار تومان افزایش به ١٨ میلیون و ۶٠٠ هزار تومان و ربع سکه با ٢٠٠ هزار تومان افزایش نسبت به ابتدای هفته به ١١ میلیون ۶٠٠ هزار تومان در پایان هفته افزایش بها داشته‌اند. سکه‌های یک گرمی بانک مرکزی نیز در آخرین معاملات روز گذشته شش میلیون تومان دادوستد شد که نسبت به ابتدای هفته ١٠٠ هزار تومان رشد بها داشته است.

نایب رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران تصریح کرد: این نوسانات در روزهای هفته‌ای که گذشت، گاهی افزایشی و گاهی کاهشی بوده است اما عمده علت افزایش هفتگی، بیشتر به سبب افزایش ١۶ دلاری قیمت جهانی طلا بوده است. این درحالیست که تقاضا نیز در بازار وجود دارد اما حباب سکه با ٢٠٠ هزار تومان کاهش به پنج میلیون و ۴٠٠ هزار تومان رسیده است؛ براین اساس اگرچه افزایش قیمت در بهای انواع قطعات سکه داشتیم اما حباب سکه کوچکتر شده و قیمت سکه به قیمت واقعی‌ خود نزدیک‌تر شده است./ اقتصاد نیوز

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه