اخبار روز| اخبار اقتصادی| قیمت تخم‌مرغ

قیمت جدید تخم مرغ در بازار اعلام شد.

کدخبر : 2345
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: درصدد انعقاد تفاهمنامه با سازمان تعاون روستایی برای عرضه اینترنتی تخم مرغ در سراسر کشور هستیم.

حمیدرضا کاشانی از کاهش قیمت تخم مرغ در مرغداری خبر داد و افزود: هم اکنون قیمت هر شانه تخم مرغ درب مرغداری به ۳۸ تا ۳۹ هزار تومان رسیده است.

وی اضافه کرد: پشتیبانی امور دام توسط پخش مویرگی در سطح کشور اقدام به توزیع تخم مرغ می کند.

کاشانی با اشاره به عرضه اینترنتی تخم مرغ بیان کرد: تعاون روستایی با همکاری اتحادیه، تخم مرغ تنظیم بازار با قیمت مصوب هر شانه ۴۳ هزار تومان عرضه می کند که ظرف ۲۴ ساعت پس از خرید کالا تحویل مصرف کننده می شود.

وی ادامه داد: مردم با مراجعه به سامانه بازرگام می توانند مرغ و تخم مرغ مورد نیاز را با نرخ مصوب خریداری و ظرف ۴۸ ساعت کالا را تحویل بگیرند و همواره در صدد هستیم که با انعقاد تفاهم نامه با سازمان تعاون روستایی اقدام به عرضه در کل کشور کنیم تا مردم به سهولت کالا را با نرخ مصوب درب منزل تحویل بگیرند.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغداران میهن با اشاره به اینکه مشکلی در تولید تخم مرغ نداریم، بیان کرد: تولید روزانه تخم مرغ به ۳ هزار تن رسیده که با توجه به اثر کالای جایگزین و ازدیاد تقاضا، کمبودی در عرضه نداریم.

کاشانی درباره آخرین وضعیت واردات تخم مرغ افزود: بنابر آمار حدود ۶ هزار تن تخم مرغ وارد شده که بنابر مصوبه اخیر قرار است از آبان ماهیانه ۱۵ هزار تن تخم مرغ وارد شود، در حالی که نیازی به واردات نیست و تنها نظارت بر عرضه تخم مرغ داخل باید صورت گیرد.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغداران میهن ادامه داد: هر مقدار تخم مرغی که غرفه های میادین، فروشگاه های زنجیره ای و اتحادیه بخواهد در اختیارش قرار می دهیم.

او با بیان اینکه قیمت تخم مرغ بسته بندی اعلام‌ نشده است، گفت: اعلام هر چه سریع تر قیمت تخم مرغ بسته بندی موجب شده تا محصول در سطح خرده فروشی ها با رعایت قیمت به دست مصرف کننده برسد.

کاشانی با اشاره به اینکه محدودیتی برای عرضه تخم مرغ تنظیم بازار وجود ندارد، افزود: اگر عرضه با نرخ های بالاتر در مراکز خرده فروشی صورت می گیرد، مردم از طریق تماس با سازمان حمایت موضوع را اعلام کنند؛ چرا که به دلیل عدم محدودیت، عرضه بالاتر از نرخ مصوب تخلف است.

وی عرضه هر شانه تخم مرغ بسته بندی۳۰ تایی بالاتر از ۴۹ هزار و ۵۰۰ تومان را گرانفروشی دانست و گفت: غالبا در بسته بندی‌های ۶ و ۹ تایی قیمت مصوب رعایت نمی شود.

قیمت تخم مرغ در بازار

بر اساس مشاهدات میدانی از برخی از خرده‌فروشی‌های سطح شهر تهران قیمت هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی به وزن دو کیلوگرم ۵۵ تا ۶۰ هزار تومان و هر عدد تخم مرغ ۲۰۰۰ تومان است. البته در برخی مناطق با قیمت کمتر یا بیشتر هم در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد.

همچنین در میادین میوه و تره بار نیز هرشانه تخم مرغ ۳۰ عددی تنظیم بازار با قیمت ۴۳ هزار تومان و هر شانه تخم مرغ بسته بندی شناسنامه دار نیز با قیمت ۴۶ هزار و ۸۰۰ تومان  عرضه می شود.

قیمت انواع تخم مرغ در بازار به شرح زیر است:

نوع محصول     برند     تعداد     قیمت (تومان)

تخم مرغ     حسام     ۲۰عددی     ۶۶,۰۰۰

تخم مرغ      تلاونگ     ۱۵عددی     ۴۱,۰۰۰

تخم مرغ     تلاونگ     ۶عددی     ۲۱,۰۰۰

تخم قرقاول     حسام     ۶عددی     ۵۴,۰۰۰

تخم مرغ      حسام     ۱۵عددی     ۳۷,۰۰۰

تخم بلدرچین     حسام      ۱۲عددی     ۱۴,۰۰۰

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه