قیمت طلا | قیمت طلا امروز در بازار

پیشبینی جدید از قیمت طلا همه را خوشحال کرد! | قیمت طلا چه تاریخی ریزش می یابد؟

قیمت طلا هر اونس امروز با ۰.۴۱ درصد افزایش به ۲۰۲۱ دلار و ۹۲ سنت رسید.بازارها پیش بینی می‌کنند فدرال رزرو نرخ بهره را در سال جاری میلادی پایین بیاورد اما زمانبندی آن مشخص نیست. تاخیر در پایین آوردن نرخ بهره بر قیمت طلا تاثیر می‌گذارد.

پیشبینی جدید از قیمت طلا همه را خوشحال کرد! | قیمت طلا چه تاریخی ریزش می یابد؟
کدخبر : 23419
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

قیمت طلا در بازار تغییر کرد. قیمت طلا در آخرین روز هفته تحت تاثیر عوامل مختلف افزایش یافت. قیمت طلا با توجه به نرخ جهانی طلا تعیین می شود. قیمت طلا در اقتصاد کشور نقش بسزایی دارد. جزئیات قیمت طلا  امروز را در ادامه بخوانید.

قیمت طلا در بازار افزایش خواهد داشت؟

قیمت طلا هر اونس امروز با ۰.۴۱ درصد افزایش به ۲۰۲۱ دلار و ۹۲ سنت رسید.بازارها پیش بینی می‌کنند فدرال رزرو نرخ بهره را در سال جاری میلادی پایین بیاورد اما زمانبندی آن مشخص نیست. تاخیر در پایین آوردن نرخ بهره بر قیمت طلا تاثیر می‌گذارد.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۱ درصد افزایش به ۲۰۲۱ دلار و ۹۲ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش ۰.۴۵ درصدی به ۲۰۳۳ دلار و ۲۰ سنت رسیده است.

شاخص قیمت تولید کننده در آمریکا ۰.۳ درصد در ژانویه افزایش ماهانه داشته است، در حالی که در دسامبر با یک کاهش ۰.۱ درصدی مواجه بود. این رقم بیشترین افزایش از اوت ۲۰۲۳ را نشان می‌دهد.

بازارها پیش بینی می‌کنند فدرال رزرو نرخ بهره را در سال جاری میلادی پایین بیاورد اما زمانبندی آن مشخص نیست. تاخیر در پایین آوردن نرخ بهره بر قیمت طلا تاثیر می‌گذارد و هزینه نگهداری این فلز گرانبها به عنوان یک سرمایه غیر سودده را بالا می‌برد.

بانک مرکزی چین تصمیم خود در مورد نرخ بهره را در روز سه شنبه منتشر خواهد کرد و انتظار می‌رود هیچ تغییری در سیاست‌های این بانک صورت نگیرد. سرمایه‌گذاران همچنین تحولات مربوط به محرک‌های مالی جدید مقامات چینی را در ماه‌های آینده زیر نظر دارند.

از طرف دیگر، تنش‌ها در خاورمیانه ادامه دارد و می‌تواند تقاضا برای خرید طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن را افزایش داده و قیمت آن را بالا ببرد.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره امروز با ۱.۳۲ درصد کاهش به ۲۳ دلار و ۱۷ سنت رسید و پلاتین با یک کاهش ۰.۳۲ درصدی ۹۰۶ دلار و ۷۶ سنت معامله می‌شود./ تسنیم

قیمت طلا

 پیش بینی قیمت طلا تا پایان اسفند

 بازار طلا که هفته گذشته را با شیب ملایمی در جهت افزایش قیمت قدم برداشته بود، در نخستین روز این هفته حرکت صعودی خود را تسریع کرد. در این مسیر علاوه بر رشد دوباره نرخ دلار، افزایش قیمت طلا در بازار‌های جهانی نیز هم‌افزایی کرده و به این ترتیب با فعال شدن این دو بازوی کمکی پیش بینی افزایش قیمت طلا و سکه تا پایان سال شدت گرفته است، افزایشی که به گفته «ابراهیم محمدولی» عضو اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر تهران بین ۱۵ تا ۲۵ درصد خواهد بود و با شروع اسفندماه آرام آرام آغاز خواهد شد و مدتی را نیز ادامه خواهد داشت.

بر این اساس سکه امامی در لحظه تنظیم این گزارش از ۳۳ میلیون تومان عبور کرد و همچنین طلای ۱۸ عیار به نرخ هر گرم ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بازگشت، قیمت‌هایی که به دنبال جهش ارزی ابتدای بهمن یکبار دیگر تجربه شده بود و با گذراندن یک نزول و یک دوره کوتاه ثبات حالا بار دیگر در جهت افزایش قدم برداشته است.

این روند افزایشی در حالی رخ می‌دهد که به گفته محمدولی حساب طلافروشان همچنان مسدود است و تلاش‌های اتحادیه فعلا راه به جایی نبرده است. او درباره وضعیت تقاضا به اقتصاد ۲۴ می‌گوید: هر زمانی که بازار را به صورت ثابت داریم تقاضا در بازار کم می‌شود. متاسفانه مردم وقتی به بازار می‌آیند خرید و فروش در بازار نوسان پیدا می‌کند.

به گفته او در سمت عرضه نیز مسدودیت حساب‌ها هنوز اصلی‌ترین مشکل بازاراست. او توضیح می‌دهد: همکاران ما در اتحادیه همچنان در حال برقراری ارتباط و رفع این مشکل هستند. وقتی که در بازار حساب‌ها مسدود باشد، بازاری چون طلای آبشده دچار مشکل خواهد شد و از آن جایی که بدنه صنف ما با این بازار بیشتر ارتباط دارند زنجیره دچار مشکل شده و اثرات آن در بقیه رسته‌های ما نمایان خواهد شد.

به گزارش اقتصاد ۲۴ به دنبال مسدودیت حساب طلافروشان ۹۰ درصد معاملات این صنف کاهش پیدا کرده و بسیاری از فروشندگانی که به دنبال تامین بازار شب عید خود به تهران مراجعه کرده بودند، در حال حاضر قادر به انجام معاملات خود نیستند. بر این اساس در اثر افزایش قیمت طلا در یک ماه گذشته کسانی که پول بیشتری در حساب داشتند بین ۵۰۰ میلیون تا ۴ میلیارد تومان ضرر کرده‌اند، به این صورت که از قیمتی که باید در آن روز مبادلات خود را بر اساس آن انجام می‌دادند عقب افتادند، زیانی که به نظر می‌رسد در صورت حل نشدن حساب‌های مسدود شده تشدید شود و زیان بیشتری روانه فعالان بازار طلا کند.

قیمت طلا

ریسک خرید سکه با این قیمت طلا افزایش یافت؟

عرضه سکه‌های جدید و بدون تاریخ یکی از وعده‌های بانک مرکزی است که در طول یک ماه گذشته مطرح و مقرر شده بود با انجام آن حباب سکه از بین برود. با اعلام این تصمیم خانواده سکه به طور گسترده چند روزی را در مسیر کاهشی قرار گرفت. پس از از مدتی آثار این خبر از بین رفت و عدم عرضه سکه‌های بدون تاریخ تا این لحظه سبب شده این قطعه طلا باز هم مسیر قبلی خود را در پیش بگیرد.

حالا در زمانی که بسیاری از کارشناسان اقتصادی انتقاد‌هایی را به این تصمیم وارد کرده و بر این باورند که منابع طلای کشور در حال هدر رفت است، به نظر می‌رسد با نامعلوم بودن زمان عرضه زیان بزرگی نیز متوجه سرمایه گذاران آن خواهد شد.

ابراهیم محمدولی در خصوص این تصمیم بانک مرکزی به اقتصاد ۲۴ می‌گوید: تا زمانی که کار عملی در اقتصاد کشور انجام ندهیم نمی‌توانیم با گفتار درمانی کاری کنیم که حباب سکه از بین برود. قیمت طلای سکه ۹ گرم و ۷۶۰ است. اگر با قیمت هر گرم طلای ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار تومانی قیمت آن را برآورد کنیم، قیمت سکه چیزی در حدود ۲۷ میلیون تومان است. اگر ۱ میلیون تومان نیز بگذاریم برای اجرت و ضرب آن، قیمت اصلی سکه ۲۸ میلیون تومان می‌شود.

به گفته این فعال بازار طلا، اما سکه در حال حاضر ۳۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است. این رقم حدود ۵ میلیون تومان باچیزی که مدنظر ماست اختلاف دارد، رقمی که یک هزینه اضافی ناشی از فروش سکه در بازار است. این حباب ممکن است یک ماه دیگر یا در آینده‌ای دورتر از بین برود، اما مسئله آنجاست که با از بین رفتن آن حباب، وای به حال مصرف کننده‌ای خواهد شد که از بازار سکه ۳۳ میلیونی خریده است!

پیش بینی قیمت طلا

محمد ولی در پیش بینی بازار طلا وزن اثرگذاری بازار‌های جهانی را بیشتر می‌داند. او توضیح می‌دهد: انس جهانی در محدوده ۱۹۰۰ تا ۲۰۵۰ حرکت می‌کند از همین رو پیش بینی می‌کنم که قیمت انس جهانی در میان مدت افزایشی خواهد بود و ارقامی، چون ۲۲۰۰ تا ۲۳۰۰ را خواهد دید. به تبعیت از آن در بازار طلای داخلی نیز شاهد افزایش قیمت خواهیم بود، افزایشی که فکر می‌کنم بین ۱۵ تا ۲۵ درصد باشد و با شروع اسفندماه ما آرام آرام آغاز خواهد شد و مدتی را نیز ادامه خواهد داشت./ بهارنیوز

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه