داعش | اخبار داعش

گروه جدید داعش طالبان در صدد نابودی طالبان شدند! | داعش جایگزین طالبان می شود؟

گروه تروریستی داعش ویدئویی را تحت عنوان «با همه مشرکان بجنگید» منتشر کرد و در آن به تهدید طالبان و افغانستان پرداخت.

گروه جدید داعش طالبان در صدد نابودی طالبان شدند! | داعش جایگزین طالبان می شود؟
کدخبر : 23418
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

گروه تروریستی داعش با انتشار ویدئویی طالبان افغانستان را تهدید به حمله تروریستی کرد.

در این ویدئو همچنین تصاویری از حملات تروریستی و انتحاری علیه افراد وابسته به طالبان و مناطق مختلف افغانستان منتشر شده است.

داعش همچنین در این ویدئو برای تحریک علیه طالبان اظهارات مقامات این گروه علیه داعش را گنجانده است.

در ویدئو منتشر شده همچنین نیرو‌ها و افراد وابسته به طالبان «مشرک» خطاب شده و روابط طالبان با کشور‌هایی مانند هند مورد انتقاد قرار گرفته است.

شاخه خراسان داعش گروهی است متشکل از عناصر تروریستی افغانستانی و پاکستانی که ۲۶ ژانویه ۲۰۱۵ رسماً توسط گروه داعش تشکیل شد. تمرکز این گروه بر مناطق سنی‌نشین کشور پاکستان، افغانستان، تاجیکستان و هند است.

طالبان از این گروه به نام «خوارج» یاد می‌کند و می‌گوید که هسته‌های آن را از بین برده است./فرارو

ناگفته هایی از رئیس داعش که زنان او لو دادند!

به نقل از همشهری آنلاین، العربیه نوشت: نور که دختر ابوعبدالله الزوبعی یکی از سرکردگان همین گروه است، افزود: رهبر داعش در همان روزی که خطبه معروف خود در نینوا را می خواند، با من ازدواج کرد. با بقیه همسران و ۹ اسیر زن در یک خانه زندگی می کردیم.

وی ادامه داد: زمانی که البغدادی در صدر لیست های تحت تعقیب قرار گرفت، مجبور بود نزد او بماند.

داعش

همسر سوم ابوبکر بغدادی در ادامه با اشاره به اینکه با همسر خود از حلب سوریه به مشکلات بزرگی برخورد و همین موضوع باعث شد دو همسر چچنی و سوری خود را در خانه ای جداگانه سکنی دهد، افزود: خانواده سرکرده داعش هنگام تردد بین عراق، سوریه و ترکیه از هیچ گونه حفاظت شخصی برخوردار نبود.

نور ابراهیم درباره تعداد همسران سرکرده اصلی داعش گفت: «دولت موهومی اسلامی به دولت همسران تبدیل شده بود. بغدادی در طول روز در اتاقش تنها بود و هیچ ارتباطی به هیچ یک از زنان نداشت.

وی با اشاره به اینکه داخل خانه بغدادی استفاده از تلفن به طور کامل ممنوع بود، افزود: می خواستیم به ترکیه فرار کنیم. بغدادی خواستار بازگشت همسران سوری و چچنی خود به سوریه شده بود ام نور و اسماء که هر دو عراقی بودند، در ترکیه ماندند./ صاحب خبر

سخنان عجیب همسر اول ابوبکر بغدادی

همسر اول «ابوبکر البغدادی» سرکرده مقتول گروه تروریستی داعش در مصاحبه با شبکه سعودی «الحدث»، اسراری از زندگی شخصی او و واپسین روزهای خلافت خودخوانده‌اش فاش کرد.

داعش

به گزارش مهر، نخستین همسر «ابوبکر البغدادی» سرکرده مقتول گروه تروریستی داعش در نخستین ظهور علنی، با شبکه تلویزیونی سعودی «الحدث» گفتگو کرد و به شرح جزئیاتی درباره اسرار زندگی شخصی و سازمانی البغدادی و آخرین روزهای خلافت خود خوانده‌اش پرداخت.

«أسما محمد» در این مصاحبه گفت: ابوبکر البغدادی پس از اینکه مسئولیت خلافت اسلامی را به عهده گرفت، دچار غرور شد. من تا قبل از خطبه مشهور البغدادی در مسجد جامع موصل از انتخاب او به عنوان خلیفه داعش اطلاع نداشتم. پس از سال ۲۰۱۰ متوجه پیوستن او به سازمان القاعده شدم و افزایش دوره‌های حضور نداشتن در خانه، از اولین نشانه‌های تحولات فکری او بود. او آرزو داشت دامنه خلافتش به رم برسد.

وی افزود: من از ازدواج البغدادی با یک دختربچه عراقی غافلگیر شدم. او حتی دختر خود «أمیمه» را نیز که ۱۲ سال سن داشت، به ازدواج شخصی به نام «منصور» که همیشه همراهش بود، درآورد. من هرگز مشاهده نکردم که البغدادی از کشته شدن همرزمانش ناراحت شده باشد. او حتی اسرار داعش را در خانه و برای خانواده فاش نمی‌کرد. او به حدی تعصب دینی داشت که ما را خانه‌نشین کرده بود. حتی وقتی دکتر می‌رفتیم چشمان ما را می‌بست تا از مکان دقیق خانه اطلاع نداشته باشیم.

أسما محمد تصریح کرد: من سال ۲۰۰۸ متوجه شدم نیروهای آمریکایی در تعقیب البغدادی هستند. نیروهای آمریکایی هنگامی که دنبال البغدادی بودند، به خانه‌اش حمله و برادر بزرگ او را بازداشت کردند. شرایط داعش پس از کشته شدن «ابو سیاف التونسی» در سال ۲۰۱۵ فاجعه‌بار شد. البغدادی با محافظان اندک تردد می‌کرد تا جلب توجه نکند. او از پهپادهای آمریکایی هراس داشت و بسیار به مسائل امنیتی اهمیت می‌داد.

همسر اول البغدادی با بیان اینکه بیگانگان به لحاظ فکری داعش را هدایت و رهبری می‌کردند، ادامه داد: اعضای داعش شمار زیادی یتیم و بیوه از خود به جای گذاشتند. از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۷ زندگی ما ثبات نداشت و همیشه در نقل و انتقال بودیم. من غیر از «الشیشانی» با هیچیک از رهبران داعش دیدار نکردم.

وی همچنین گفت: ابوبکر البغدادی شیفته زنان بود و به همین علت خلافت اسلامی را به خلافت زنان تبدیل کرد. او غیر از من سه زن و ۱۰ کنیز داشت. یکی از زن‌های او سوری و دیگری چچنی بود./ مهر

 شورای قضایی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: تحت نظارت مستقیم قاضی ذی‌صلاح در دادگاه تحقیقات اول کرخ، خانواده البغدادی دستگیر و اظهارات آنها ثبت و ضبط شد، در حالی که تحقیقات برای کشف مهم‌ترین اسرار داعش همچنان ادامه دارد.

در این بیانیه تعداد اعضای خانواده البغدادی که دستگیر شده‌اند، هویت آنها و همچنین اینکه از کدام کشور بازگردانده شده‌اند، مشخص نشده‌است.

براساس گزارش الجزیره با این حال یک منبع قضایی گفت: «سرویس اطلاعاتی با همکاری مقامات ترکیه «همسر ابوبکر البغدادی و فرزندانش» را بازگردانده و افزود: «همسر البغدادی در ترکیه دستگیر شده‌است.»

در این بیانیه آمده‌است که «مقامات قضایی توانستند خانواده البغدادی را بازگردانند» و این کار به عنوان بخشی از طرح آنها برای بازگرداندن متهمان پرونده‌های تروریستی است که به خارج از عراق گریخته‌اند.

در نوامبر ۲۰۱۹، ترکیه از دستگیری بیوه البغدادی به همراه ۱۰ نفر دیگر از جمله دخترش خبر داد.

یک مقام ترکیه در آن زمان گفت که او «همسر اول» البغدادی است و در ژوئن ۲۰۱۸ در استان هاتای ترکیه، در مرز سوریه دستگیر شد.

به گفته این مقام، همسر البغدادی «اطلاعات متعددی درباره او و کارهای داخلی داعش ارائه کرده‌است».

منبع: منیبان

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه