این تمساح ها یخ می زنند اما نمی میرند | باورتان می شود تمساح ها همچین موجوداتی باشند؟

تمساح‌های سرسخت تگزاسی ترجیح می‌دهند یخ بزنند تا اینکه تالاب‌های خود را ترک کنند، اما چطور پس از منجمد شدن زنده می‌مانند و به زندگی خود ادامه می‌دهند؟

این تمساح ها یخ می زنند اما نمی میرند | باورتان می شود تمساح ها همچین موجوداتی باشند؟
کدخبر : 22766
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

به تازگی تصاویری از کارولینای شمالی آمریکا در فضای مجازی منتشر شده است که نشان می‌دهد تمساح‌ها چگونه در تالاب‌های یخ زده منجمد شده‌اند، اما زنده می‌مانند.

 تمساح‌های سرسخت تگزاسی ترجیح می‌دهند یخ بزنند تا اینکه تالاب‌های خود را ترک کنند، اما چطور پس از منجمد شدن زنده می‌مانند و به زندگی خود ادامه می‌دهند؟

به تازگی تصاویری از کارولینای شمالی آمریکا در فضای مجازی منتشر شده است که نشان می‌دهد تمساح‌ها چگونه در تالاب‌های یخ زده منجمد شده‌اند، اما زنده می‌مانند. گفته می‌شود دمای هوا در این تصاویر حدود ۱۷ درجه زیر صفر است.

تمساح‌های پوزه پهن، خونسرد هستند و در تابستان و بهار رشد می‌کنند و بر خلاف حیوانات خونگرم قادر به تنظیم و تطبیق دمای بدن خود با سرما نیستند که همین موضوع، کنجکاوی‌ها را در مورد چگونگی زنده ماندن آن‌ها در دمای انجماد برانگیخته است.

به نقل از آی ای، تاکتیک بقای تمساح‌ها کاملاً منحصر به فرد است، زیرا حتی در بین دیگر خزندگان و کروکودیل‌ها و تمساح‌های دیگر نیز دیده نشده است. کروکودیل‌ها معمولا آب را ترک می‌کنند و روی صخره‌هایی که توسط خورشید گرم شده‌اند، دراز می‌کشند تا از سرما جان سالم به در ببرند. با این حال، تمساح‌ها سرسخت‌تر هستند، زیرا از ترک آب و زیستگاه خود صرف نظر از میزان سرد شدن دمای هوا خودداری می‌کنند.

تمساح‌ها توانایی ویژه‌ای برای زنده ماندن و تطبیق خود با دمای انجماد دارند. آن‌ها اساساً در این مواقع به یک حالت صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌روند که در آن ضربان قلب و متابولیسم آن‌ها به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد و تنها کاری که باید برای نفس کشیدن در تالاب‌های یخ زده انجام دهند، این است که لحظه مناسبی را برای بیرون آوردن پوزه خود از آب انتخاب کنند.

وقتی یک تمساح در حالت خواب زمستانی قرار دارد، تنها حدود سه ضربان قلب در هر دقیقه دارد. با این حال، آن‌ها مانند پستانداران در طول این فرآیند به خواب عمیق نمی‌روند، زیرا آن‌ها هنوز به نوشیدن آب نیاز دارند.

تمساح‌ها می‌توانند حدود ۴ تا ۵ ماه بدون هیچ مشکلی در این حالت دوام بیاورند.

تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که یک تمساح در تالابی که تقریباً به طور کامل یخ زده، در یخ قرار گرفته و پوزه‌اش را از میان یخ‌ها بیرون آورده است.

جورج هاوارد، مدیر کل این پارک طبیعی می‌گوید این تالاب دارای ۱۲ تمساح است. او از اینکه می‌بیند تمساح‌ها پس از چند سال دوباره به این حالت درآمده‌اند، هیجان‌زده است.

هاوارد می‌گوید: شاهد آن هستیم که تمساح بزرگی که حدود ۳ متر طول دارد، چشم‌هایش را بسته و فقط سوراخ‌های بینی‌اش از آب بیرون آمده‌اند تا بتواند نفس بکشد. کل بدن آن زیر آب معلق است که بسیار خارق‌العاده است.

هاوارد خاطرنشان کرد که این تمساح‌ها برای مدت طولانی در این حالت نماندند، چرا که هوا ظرف چند روز بهتر شد و آن‌ها به حالت عادی خود بازگشتند.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
روی خط رسانه