فواید محشر نوشیدن آب برای سلامت بدن | با نوشیدن آب در بدن ما چه رخ می دهد؟

آب برای بدن از اهمیت بالایی برخوردار است و نوشیدن آن به تقویت ایمنی بدن نیز کمک شایانی می کند، البته برای تقویت سیستم ایمنی با آب باید به نکاتی توجه داشت.

فواید محشر نوشیدن آب برای سلامت بدن | با نوشیدن آب در بدن ما چه رخ می دهد؟
کدخبر : 22747
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

آیا می دانید که چند بار در روز باید آب نوشید ؟ احتمالا اغلب اوقات نوشیدن آب را نادیده می گیرید. آب فواید زیادی برای بدن انسان دارد و این روزها برای کرونا هم بسیار مهم است زیرا یکی از مهم ترین تقویت کننده های سیستم ایمنی بدن می باشد که قدرت بدنی شما را تامین می کند.

چرا سیستم ایمنی بدن ضعیف می‌شود؟

سیستم بدن انسان برای عملکرد صحیح و مناسب به آب نیاز دارد. بدن شما از آب موجود در بافت ها، اعضای بدن و سلول ها برای عملکرد مناسب استفاده می کند. زمانی که غذا را هضم می کنید و عرق می کنید، آب از دست می دهید. زمانی که نفس می کشید، تقریباً یک فنجان آب از دست می دهید. در نتیجه با همین اقدامات که موجب از دست دادن آب می شود، نمی توانید زندگی کنید. پس نیاز به نوشیدن آب دارید. در این بخش ابتدا فواید نوشیدن آب را به شما معرفی خواهیم کرد که شامل:

۱. آب به از بین بردن پسماند مضر کمک می کند

سلامت معده و روده برای سیستم ایمنی بسیار حائز اهمیت است. زمانی که به اندازه کافی آب بنوشید، بدن به راحتی قادر خواهد بود پسماند غیر ضروری را شناسایی کند و آن ها را از طریق ادرار از بدن خارج کند. کلیه ها به کمک آب، مواد پسماند را از بدن خارج می کنند. در نتیجه خون و مواد مغذی در بدن به جریان می افتد.

۲. آب به گوارش و جلوگیری از بیماری کمک می کند

آب نقش مهمی در سلامت گوارش دارد. بخش مهمی از آب جذب جریان خون می شود که از معده عبور می کند و به روده ها می رسد. روده بزرگ به کمک آب گوارش را بهبود می بخشد و باعث می شود مواد غذایی که مصرف می کنید، به اجزای کوچکتری تبدیل شوند و به جذب مواد مغذی کمک می کند. در نتیجه فواید بیشتری از رژیم غذایی می برید و سلامت کلی شما افزایش پیدا خواهد کرد. رطوبت رسانی مناسب در بدن باعث تنظیم اعضای بدن و کمک به از بین بردن بیماری هایی مثل آسم، یبوست، فشار خون، عفونت ادراری و سنگ کلیه می شود.

۳. آب از دهیدراته شدن و خشکی بدن جلوگیری می کند

برطرف کردن نیاز بدن از مایعات برای سلامت بسیار مهم است. زمانی که با یک بیماری مواجه می شوید، بدنتان داغ می کند و آب زیادی را از دست می دهد. دهیدراته شدن یا کم آبی عاملی برای یبوست، سردرد و اثرات منفی روی روحیه است. همچنین ممکن است روی سطح توجه و حافظه شما اثرگذار باشد. بنابراین بسیار مهم است که آبرسانی طبیعی بدن خود را از طریق نوشیدن مایعات افزایش دهید.

۴. آب باعث عملکرد صحیح مغز می شود

یکی از حیاتی ترین عملکرد های آب این است که سلول های مغزی را آبرسانی می کند و عملکرد های آن را بهبود می بخشد. ۷۵ درصد ساختار مغز به آب نیاز دارد و در نتیجه آب رسانی فعالیت های مغزی را به شکل صحیح تنظیم می کند. آب شامل مقداری از الکترولیت ها مانند کلسیم، منیزیم، پتاسیم و سدیم است. الکترولیت ها به اندازه کافی نقش مهمی در عملکرد صحیح بدن دارند.

۵. آب به سلامت قلب و عروق کمک می کند

آبرسانی نقش مهمی در سلامت قلب دارد. یک قلب سالم می تواند خون و اکسیژن را پمپاژ کند و باعث شود که عضلات بهتر کار کنند. کم آبی عاملی برای کاهش حجم خون و تجمع سدیم در بدن می باشد که موجب غلظت خون و محدودیت جریان خون می گردد.

۶. آب از مفصل ها، نخاع و بافت بدن محافظت می کند.

همه سلول ها و اعضای بدن برای عملکرد صحیح به آب نیاز دارند. هیدراته و آبرسانی کردن بدن باعث می شود که سطوحی از رطوبت در خون، استخوان و مغز وجود داشته باشد. در نتیجه آب باعث می شود که نخاع بهتر عمل کند.

۷. آب به تولید بزاق کمک می کند

آب می تواند برای افزایش سلامت دندان نیز موثر باشد. نوشیدن آب به اندازه کافی عاملی برای ایجاد خشکی دهان است. در نتیجه بدن نمی تواند به اندازه کافی بزاق تولید کند تا دهان را مرطوب نگه دارد. بزاق به خنثی کردن اسید معده کمک می کند و باعث می شود که جریان آزاد غذا و نوشیدنی در دهان وضعیت خوبی پیدا کند. در نتیجه فرد کمتر به مشکلاتی مثل رفلاکس معده دچار خواهد شد.

۸. آب به تنظیم دمای بدن کمک می کند

آب دمای داخلی بدن را تنظیم می کند و دمای بیرونی را هم بهبود می بخشد. عرق یکی از اصلی ترین چیزهایی است که از آب بدن استفاده می کند تا دمای زیاد و بیش از حد بالایی در بدن ایجاد نشود.

آیا آب سیستم ایمنی را تقویت می کند؟

بله. نوشیدن آب به بهبود بهتر سیستم ایمنی کمک می کند. آبرسانی باعث می شود که بدن شما باکتری و سموم را که عامل عفونت هستند، از بین ببرد. اکسیژن و مواد مغذی به کمک آب در طول بدن توزیع می شوند. مواد پسماند نیز بهتر دفع می شوند و در نتیجه وضعیت بیماری بهبود پیدا خواهد کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه