قیمت مرغ | قیمت مرغ امروز در بازار

قیمت مرغ کمر خریداران را شکست | قیمت مرغ امروز به چند رسید؟

قیمت مرغ امروز به چند رسید؟

قیمت مرغ کمر خریداران را شکست | قیمت مرغ امروز به چند رسید؟
کدخبر : 22551
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

 قیمت مرغ طی چند ماه گذشته افزایشی بود. قیمت مرغ در بازار با نوسان همراه است. قیمت مرغ پس از بین بردن جوجه های یک روزه روند صعودی به خود گرفت. قیمت مرغ به دلیل نبود نظارت موثر گران شد. قیمت مرغ امروز را در ادامه می خوانیم.

قیمت مرغ

علی ابراهیمی در گفت وگو با خبرنگاران درباره وضعیت بازار مرغ زنده و گوشت مرغ افزود: اکنون هر کیلوگرم مرغ زنده بین ۵۵ تا ۵۹ هزارتومان خریداری می شود که همین امر موجب کاهش قیمت گوشت مرغ در بازار مصرف به حدود ۸۰ تا ۸۵ هزارتومان شده است.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور علت افزایش قیمت مرغ زنده و گوشت مرغ طی ۱۰ روز گذشته را افزایش تقاضا، کمبود نهاده های طیور در بازارگاه و افزایش قیمت جوجه یکروزه و کاهش عرضه مرغ دانست و اظهارداشت: طی مدت مذکور قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده به طور موقتی به حدود ۷۰ هزارتومان رسیده بود که موجب افزایش قیمت گوشت مرغ در بازار شد.

وی تصریح کرد: طبق گزارش های موجود، در مهرماه حدود ۱۲۸ میلیون قطعه، ۱۳۴ میلیون قطعه در آبان ماه، ۱۴۴ میلیون قطعه در آذرماه و ۱۴۸ میلیون قطعه جوجه ریزی جهت پرورش مرغ گوشتی صورت گرفته است بنابراین روند جوجه ریزی کاهشی نبوده و حتی برای ماه های پایانی سال با افزایش آن نیز در سالن های پرورش روبرو خواهیم شد.

ابراهیمی همچنان قیمت جوجه یکروزه را بالا دانست و گفت: در حال حاضر به دلیل نزدیکی به شب عید، تقاضا برای جوجه یکروزه افزایش یافته بنابراین هر قطعه جوجه یکروزه وارداتی حدود ۱۹ هزارتومان و جوجه یکروزه تولید داخل بین ۲۸ تا ۳۰ هزارتومان و گاه بالاتر از این قیمت به فروش می رسد که این رقم در قیمت تمام شده گوشت مرغ تاثیر دارد.

وی افزود: اکنون با توجه به نزدیکی به شب عید و ایام نوروز تولید رو به افزایش است زیرا نهاده های مورد نیاز صنعت طیور تامین شده و در سامانه بازارگاه عرضه می شود البته هر کیلوگرم ذرت در سامانه بازارگاه حدود ۱۲ هزارتومان و کنجاله سویا ۲۰ هزارو ۹۰۰ تومان به فروش می رسد.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی به دلیل افزایش حجم جوجه ریزی در سالن های پرورش مرغ گوشتی از شرکت پشتیبانی امور دام کشور خواست تا در صورت لزوم برای خرید حمایتی از تولیدکنندگان و تامین ذخایر استراتژیک از محل تولید داخل و توقف احتمالی واردات ورود کنند.

وی اضافه کرد: طی روزهای آتی جوجه ریزی آذرماه وارد بازار مصرف می شود که به دلیل حجم بالا قیمت ها متعادل خواهد شد.

به گزارش ایرنا، طبق آمار وزارت جهاد کشاورزی سالانه بین ۲.۵ تا ۲.۷ میلیون تن گوشت مرغ در کشور تولید و به بازار داخلی عرضه می‌شود که از آنجایی که تولید مرغ زنده و عرضه گوشت مرغ در بازار ارتباط مستقیمی با نهاده های تولید و هزینه های تمام شده دارد، گاها قیمت این محصول در بازار با نوسان روبرو می شود.

قیمت انواع گوشت مرغ

نام محصول وزن قیمت(تومان)

سینه بی پوست مهیا پروتئین ۱.۸ کیلوگرم ۲۶۱,۰۰۰

گوشت چرخ کرده مرغ مهیا پروتئین ۰.۵ کیلوگرم ۷۰,۴۰۰

ساق مرغ پویا پروتئین ۱۸۰۰ گرم ۲۶۱,۰۰۰

بال و بازو مرغ پویا پروتئین ۹۰۰ گرم ۹۷,۶۵۰

بال و بازو کبابی مرغ پویا پروتئین ۹۰۰ گرم ۱۰۷,۴۱۰

جوجه کباب ران مرغ زعفرانی مهیا پروتئین ۰.۹ کیلوگرم ۱۷۴,۲۴۰

جوجه کباب سبزیجات پویا پروتئین ۵۰۰ گرم ۹۶,۸۰۰

 به گزارش آرمان ملی آنلاین: قیمت مرغ و تخم مرغ تحت تاثیر عوامل متعددی قرار می گیرند. یکی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت مرغ و تخم مرغ، عرضه و تقاضاست. هر چقدر که تقاضا برای مرغ و تخم مرغ بیشتر باشد، ارزش این محصولات نیز بالاتر خواهد رفت و برعکس. همچنین، عواملی مانند شرایط آب و هوایی، کاهش تولید، بیماری ها و مشکلات صنعتی نیز بر تامین مرغ و تخم مرغ تاثیر می گذارند. همچنین افزایش هزینه های مربوط به نگهداری، خوراک، پرورش و حمل و نقل نیز می تواند باعث افزایش قیمت مرغ و تخم مرغ شود. در نهایت، عواملی مانند رشد جمعیت و افزایش دسترسی به محصولات دامی نیز می توانند به افزایش تقاضا و تاثیرگذار بر قیمت مرغ و تخم مرغ منجر شوند.قیمت گوشت مرغ در بازار روز برای تاریخ ۲۲ دی ۱۴۰۲ اعلام شد که بر اساس آن هر بسته گوشت جوجه کباب ران مرغ ۰.۹ کیلوگرم ۱۷۴ هزار تومان است.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه