قیمت طلا | قیمت طلا امروز در بازار

قیمت طلا امروز رکورد زد | قیمت طلا امروز به چند رسید؟

قیمت طلا امروز نسبت به دو روز گذشته افزایش یافت.

قیمت طلا امروز رکورد زد | قیمت طلا امروز به چند رسید؟
کدخبر : 22530
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

قیمت طلا در بازار تغییر کرد. قیمت طلا در آخرین روز هفته تحت تاثیر عوامل مختلف افزایش یافت. قیمت طلا با توجه به نرخ جهانی طلا تعیین می شود. قیمت طلا در اقتصاد کشور نقش بسزایی دارد. جزئیات قیمت طلا  امروز را در ادامه بخوانید.

قیمت طلا

قیمت طلا در روز جمعه به بالاترین رقم طی یک هفته گذشته رسید. تشدید درگیری در خاورمیانه خرید طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن را افزایش داده است. از طرف دیگر کاهش تورم قیمت تولید کننده در آمریکا احتمال کاهش زود هنگام نرخ بهره بانک مرکزی این کشور را بالا برده است.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۹۹ افزایش به ۲۰۴۹ دلار و ۶ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش ۱٫۶۰ درصدی به ۲۰۵۱ دلار و ۶۰ سنت رسیده است.

آمریکا و انگلیس به تلافی حمله یمن به کشتی‌ها در دریای سرخ، مواضع نظامی این کشور را بمباران کردند. ایران این حمله‌ها را محکوم کرده و نسبت به افزایش ناامنی و بی‌ثباتی در منطقه هشدار داده است.

قیمت طلا

بروزرسانی: شنبه 23 دی - 08:30

عنوان نرخ

قیمت (ریال)

طلای 18 عیار / 750 26,139,000

طلای ۲۴ عیار 34,851,000

طلای 18 عیار / 740 25,790,000

طلای دست دوم 25,790,120

آبشده کمتر از کیلو 113,320,000

مثقال طلا 113,220,000

انس طلا 2,027.84

قیمت سکه

سکه امامی تک فروشی 319,470,000

سکه بهار آزادی تک فروشی 286,200,000

نیم سکه تک فروشی 179,000,000

ربع سکه تک فروشی 116,350,000

سکه گرمی تک فروشی 62,200,000

تمام سکه (قبل 86) 284,000,000

نیم سکه (قبل 86) 133,000,000

ربع سکه (قبل 86) 72,000,000

حباب سکه

حباب سکه امامی 70,710,000

حباب سکه بهار آزادی 38,040,000

حباب نیم سکه 54,790,000

حباب ربع سکه 54,120,000

حباب سکه گرمی 31,570,000

 مهدی جهانشاهلوراد: در حالی که قیمت انس جهانی طلا در هفته گذشته تغییرات چندانی نداشت؛ اما قیمت طلا و سکه افزایشی بود. آنگونه که نادربذرافشان، رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفتگو با خبرنگار اقتصاد آنلاین می گوید، در طول هفته، انس جهانی نوسان ۲۰ دلاری افزایشی و کاهشی داشت؛ اما در در مجموع قیمت طلای جهانی ۶ دلار کاهش یافت که بر این اساس، علی رغم این اتفاق در بازارهای داخلی قیمت سکه و طلا روند افزایشی به خود دید.

وی اضافه کرد: بخش مهم این افزایش قیمت، متاثر از افزایش نرخ ارز بود؛ اما نه بازار التهاب داشت و نه تقاضا تشدید شد.

بذرافشان درباره تغییرات قیمت‌ها نیز گفت: حباب سکه در طول هفته گذشته به ۵ میلیون ۹۰۰ هزار تومان رسید که رشد ۷۰۰ هزار تومانی داشت؛ ضمن اینکه قیمت سکه طرح جدید ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، سکه طرح قدیم ۷۰۰ هزار تومان، نیم سکه حدود ۹۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۷۵۰ هزار تومان، سکه یک گرمی نیز ۵۰۰ هزار تومان هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۶۱ هزار تومان افزایش داشت. 

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران افزود: حباب تحت تاثیر افزایش قیمت ها رشد داشته و ممکن است این افزایش کاذب باشد که با کنترل قیمت ارز به قیمت‌های اول هفته پیش بازگردیم.

وی در پیش بینی از روند بازار در هفته جاری نیز گفت: نوسانات بازار ارز باعث افزایش قیمت‌ها شد؛ اما با توجه به اینکه بازارهای جهانی تغییراتی نداشت، در بازار داخلی نیز رشد تقاضا رخ نداد؛ ضمن اینکه رخداد سیاسی و اقتصادی خاصی نیز وجود ندارد و به نظر نمی‌رسد این افزایش قیمت با شرایط بازار هماهنگ باشد.

بذرافشان با بیان اینکه بازار طلا التهاب ندارد و با مدیریت نرخ ارز احتمال دارد قیمت‌ها به نرخ اوایل هفته پیش برسد، افزود: علت اصلی این افزایش قیمت بازار ارز بود که مدیریت نشده است، در صورتی که بازار ارز کنترل شود ممکن است قیمت سکه دوباره به ۲۹ میلیون و ۵۰۰ تا ۲۹ میلیون ۸۰۰ هزار تومان بازگردد، اما اگر شرایط بازار ارز کنترل نشود امکان دارد قیمت‌های فعلی تثبیت شود.

پیش‌بینی رییس اتحادیه طلا از آینده قیمت طلا

بر اساس اعلام وزارت اقتصاد در ۹ ماهه ابتدایی امسال ۱۹ تن طلا وارد کشور شده و به تازگی نیز بانک مرکزی اعلام کرده واردات طلا از محل ارز حاصل از صادرات باید در مرکز مبادله ارز و طلای ایران عرضه شود.

اما در روزهای اخیر نگرانی‌هایی از فرجام این میزان طلای وارد شده و همچنین درباره ساز و کار اجرای بخشنامه جدید بانک مرکزی وجود داشت.

نادر بذرافشان، رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران، با بیان اینکه واردات طلا شرایط خوبی برای بازار به وجود آورد؛ اظهار داشت: در سال‌های اخیر صنعت طلا در تامین مواد اولیه مشکل داشت، به همین علت کارگاه‌های تولیدی گاها دچار ضعف می‌شدند.

وی اضافه کرد: از طرفی، ظرفیت معادن نیز برای تامین میزان تقاضای بازار کافی نبود و با این دستورالعمل بانک مرکزی که فضا را برای واردات طلا به صورت شمش برای صادرکنندگان فراهم کرد، مشکلات کارگاه‌های تولیدی حل شده و اگر بخواهیم تولید گسترش یابد و دغدغه تامین مواد اولیه رفع شود باید این کار ادامه‌دار باشد.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در ادامه درباره وضعیت بازار طلا در روزهای اخیر نیز اظهار داشت: با توجه به مناسبت روز زن در هفته های گذشته، بازار طلا مقداری از رکود فاصله گرفت و پس از یک سال که وضعیت کاهش تقاضا را داشتیم، داد و ستد اندکی بهتر شد.

بذرافشان افزود: اما از ابتدای این هفته، شرایط سابق دوباره در بازار طلا حاکم شد و تقاضا کاهش یافته است که شاید در روزهای پایانی سال دوباره وضعیت بهتر شود.

وی درباره تغییرات قیمتی طلا و سکه نیز گفت: روز سه شنبه با افزایش ۱۲ دلاری قیمت انس جهانی و نوسان بازار ارز هر گرم طلا ۸ هزار تومان و سکه نیز ۱۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت؛ البته این تغییر التهابی در بازار به وجود نیاورد و به همان دلیل تغییر نرخ ارز و انس جهانی بود.

بذرافشان با بیان اینکه بازار شرایط خوبی دارد و هیچ التهابی در آن مشاهده نمی‌شود، در پیش بینی از قیمت طلا و سکه گفت: در صورتی که اخبار سیاسی و اقتصادی نباشد، قیمت ارز و انس جهانی نیز تغییر نکند به دلیل شرایط رکودی حاکم بر بازار نمی‌توان نوسان چشمگیری برای قیمت طلا و سکه پیش بینی کرد.

قیمت طلا در اولین ساعات تجارت در روز چهارشنبه تغییر چندانی نداشته است. سرمایه‌گذاران در آستانه انتشار گزارش تورم آمریکا محتاطانه عمل می‌کنند و منتظرند سرنخ‌های بیشتری در مورد احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو به دست آورند.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۱ درصد افزایش به ۲۰۳۰ دلار و ۳۳ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش ۰.۹ درصدی به ۲۰۳۶ دلار و ۹۰ سنت رسیده است.

قیمت طلا در شرایطی تثبیت شده که شاخص دلار افزایش یافته و نرخ سود اوراق قرضه ۱۰ ساله خزانه‌داری آمریکا هم بالاتر از ۴ درصد قرار دارد.

تاجران منتظر گزارش مربوط به تورم قیمت مصرف‌کننده در آمریکا هستند که قرار است در روز پنجشنبه منتشر شود و انتظار دارند تورم ۰.۲ به صورت ماهانه و ۳.۲ درصد به صورت سالانه بالا رفته باشد.

طبق یک گزارش رسمی، مصرف‌کنندگان آمریکایی انتظار کاهش تورم را دارند در حالی که میشل بومن، عضو شورای حکام فدرال رزرو عقیده دارد سیاست‌های پولی بانک مرکزی به اندازه کافی محدود کننده هستند.

پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را کاهش داده و تمایل برای خرید آن را افزایش می‌دهد.

شرکت کنندگان بازار ۶۲ درصد احتمال می‌دهند نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا در ماه مارس کاهش یابد.

کاهش تورم در استرالیا هم احتمال توقف روند افزایش نرخ بهره بانک مرکزی این کشور را بالا برده است.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۰.۷ درصد افزایش به ۲۳ دلار و ۱۳ سنت رسید و پلاتین با ۰.۱۵ درصد افزایش ۹۳۶ دلار و ۲۵ سنت معامله می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه