پرسپولیس | برانکو

فدراسیون فوتبال مانع سخت پرسپولیس | پرسپولیس سد محکمی در مقابل دارد

باشگاه پرسپولیس برای بازگرداندن برانکو ایوانکوویچ به یک مشکل جدید برخورد کرده است.

فدراسیون فوتبال مانع سخت پرسپولیس | پرسپولیس سد محکمی در مقابل دارد
کدخبر : 22502
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

پرسپولیس این فصل اون شور و اشتیاق فصل گذشته را ندارد. فرزاد مجیدی واکنش عجیبی نسبت به باخت پرسپولیس نشان داد. علیرضا بیرانوند علیه تیم خودش پرسپولیس افشاگری کرد. سرمربی پرسپولیس درگیری های پیوسته ایی را با مدیر عامل دارد و باید دید این کش مکش ها تا کجا ادامه پیدا می کند. در حال حاضر فدراسیون سد محکمی برای پرسپولیس در قبال بازگشت برانکو شده است.

باشگاه پرسپولیس مدعی است که به عقد قرارداد با برانکو ایوانکوویچ سرمربی کروات پیشین سرخ‌پوشان و فعلی تیم ملی عمان بسیار نزدیک شده، اما هنوز حضور او در ایران قطعی نیست.

در همین راستا سایت ورزش سه مدعی شد، بعد از اقاله قرارداد با یحیی گل محمدی، سرخپوشان پایتخت حالا ۲۴ ساعت به برانکو ایوانکوویچ فرصت دادند تا پاسخ خود به پیشنهاد این تیم را بدهد و برای امضای قرارداد وارد ایران شود. در غیر این صورت، به گفته مدیران باشگاه پرسپولیس، این تیم به سراغ سایر گزینه‌ها خواهد رفت تا شاید کمی با تاخیر سرمربی معرفی شود.

در حالی که شایعات پیرامون امضای قرارداد با برانکو و رقم پیشنهادی پرسپولیس بالا گرفته، باشگاه پرسپولیس هرگونه مشکل برای عدد و رقم را تکذیب میکند و معتقد است که در این زمینه هیچ اختلافی با سرمربی کروات وجود ندارد. برانکو در زمان ترک پرسپولیس، باتوجه به قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی، یک میلیون و صد هزار یورو از قرمزها دریافت کرد و اعضای کادرفنی او هم در مجموع حدود ۵۰۰ هزار یورو دریافتی داشتند که البته این رقم با احتساب آپشن قرارداد محاسبه شده بود.

برانکو

این بار اما باشگاه پرسپولیس علاوه بر مسئله نقدینگی و تامین اعتبار، با یک سد دیگر هم برای برآورده کردن نیازهای پروفسور مواجه شده است. بر اساس قوانین و مقررات سازمان لیگ، از یک سو تیمهای ایرانی امکان انعقاد قرارداد بر پایه ارزهای دلار و یورو را ندارند و از سوی دیگر مجموع قرارداد بازیکنان و مربیان آنها نباید از ۳۲۵ میلیارد تومان تجاوز کند. باشگاه پرسپولیس در ابتدای فصل تمام بودجه تخصیص یافته را برای استخدام بازیکنان و کادرفنی هزینه کرد. حالا قرمزها با یحیی گلمحمدی برای فسخ قرارداد به توافق رسیدند و برای استخدام سرمربی جدید هم تنها امکان ثبت رقم قرارداد ما به تفاوت یحیی و سرمربی جدید را خواهند داشت. بر اساس اسناد کدال، باشگاه پرسپولیس ۶۲ میلیارد تومان تعهد پرداخت نسبت به کل کادرفنی پرسپولیس اعم از مربیان داخلی و خارجی داشت که به عبارتی حالا با گذشت نیمی از فصل، باید ۳۱ میلیارد تومان از این رقم آزاد شود.

به این ترتیب باشگاه پرسپولیس تنها امکان پرداخت ۶۰۰ هزار دلار به برانکو ایوانکوویچ و دستیارانش خواهد داشت که برای یک نیم فصل عدد کمتری نسبت به آخرین قرارداد آنها در جمع سرخپوشان محسوب می‌شود. از طرف دیگر اگر باشگاه پرسپولیس بتواند نظر اعضای کادرفنی را جلب کند تا آنها بخشی از دستمزد خود را ببخشند و قرارداد خود را فسخ کنند، امکان پرداخت بیشتری برای کادرفنی بعدی خواهند داشت. با این حال باید دید که برانکو تا ۲۴ ساعت آینده چه پاسخی به پرسپولیس خواهد داشت و آیا شرایط محدود این باشگاه را خواهد پذیرفت یا خیر.

هیات مدیره پرسپولیس به اتفاق مدیرعامل، امروز تشکیل جلسه داد. روند مذاکرات با برانکو ایوانکوویچ و اقدامات صورت گرفته در نقل و انتقالات از جمله مباحث مطرح شده در این نشست بود.

نماینده باشگاه حاضر در مذاکره، گزارشی از مسایل مطرح شده بین دو طرف را ارایه کرد. فایل صوتی مربوط به گفتگوها نیز در اختیار هیات مدیره قرار گرفت که براساس آن کذب بودن بعضی اخبار و شایعات حاشیه‌ساز مشخص شد. هیات مدیره در این بخش به مدیرعامل ماموریت داد از طریق بخش حقوقی پیگیری‌های قضایی لازم صورت بگیرد.

برانکو

در ادامه صحبت‌ها با وجود آن که از سوی طرف مقابل موضوعات خانوادگی برای قبول پیشنهاد پرسپولیس مطرح شد، تصمیم بر ادامه رایزنی‌ها و پیگیری‌ها گرفتند.

در همین ارتباط با وجود آن که اقدام برای پرداخت جریمه مالیات مربوط به قرارداد همکاری برانکو از مدت‌ها قبل آغاز شده بود بر تسریع روند این موضوع به عنوان نشانه حسن نیت باشگاه فارغ از جریان و روند مذاکرات تاکید شد.

مدیریت کنونی باشگاه پرسپولیس در حالی که در ادوار قبلی مدیریتی در این ارتباط فقط وعده داده بود، کارهای عملی انجام داد. بر این اساس تا تیرماه سال جاری، بخش اصلی همه دیون مالیاتی برانکو که طبق قرارداد بر عهده باشگاه بود را پرداخت کرد. آن‌چه باقی مانده است مربوط به جرایم دیرکرد می‌شود. این موضوع نیز از مدتی قبل در حال پیگیری بوده و پرسپولیس به زودی نسبت به اخذ و ارائه مفاصا حساب مالیاتی آقای ایوانکوویچ اقدام خواهد نمود.

هیات مدیره همچنین، روند مذاکرات با گزینه‌های دیگر سرمربیگری را بررسی و تاکید کرد به صورت همزمان مذاکرات با مربیان رزومه دار خارجی انجام شود.

در بخش دیگری از این جلسه، رضا درویش ضمن ارایه گزارشی از اقاله قرارداد همکاری با سرمربی پیشین تیم و تفاهمی که صورت گرفت، پیشنهاد کرد برنامه‌ای برای تجلیل از یحیی گل‌محمدی به جهت توفیقات و قهرمانی‌هایی که همراه با پرسپولیس به دست آورد، تدارک دیده شود که با استقبال و تایید همراه بود.

برانکو

هیات مدیره در نشست امروز خود به موضوع فعالیت‌های باشگاه در نقل و انتقالات نیز پرداخت. مدیرعامل در این‌باره گزارشی ارایه کرد.باشگاه پرسپولیس در حال حاضر در حال گفتگو با تعدادی از بازیکنان بر اساس نیازهای فنی و مشخص تیم است.

هیات مدیره همچنین بر شروع تمرینات طبق برنامه قبلی تاکید کرد./خبر ورزشی

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
روی خط رسانه