اخبار هواشناسی | اخبار هواشناسی امروز

چرا اخبار هواشناسی دروغ از آب درآمد؟ | اخبار هواشناسی امروز 20 دی 1402

عصر دیروز اعلام شد، تهران در سه‌شنبه شب با «یخبندان» مواجه می‌شود؛ اما شب گذشته دمای هوا تا فقط ۵ درجه سانتی‌گراد پایین آمد و «نه کمتر» از آن.

چرا اخبار هواشناسی دروغ از آب درآمد؟ | اخبار هواشناسی امروز 20 دی 1402
کدخبر : 22486
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

  اخبار هواشناسی توصیه کرده مردم حتما نکات ایمنی را رعایت کند تا این سامانه بارشی خسارت جانی و مالی نداشته باشد. اخبار هواشناسی آخر هفته کشور رو به بارش شدید باران قرار دارد و مردم حتما از رودخانه ها فاصله بگیرند. اخبار هواشناسی احتمال طغیان روخانه ها را نیز داده است. اخبار هواشناسی را حتما دنبال کنید. اخبار هواشناسی روز های آینده را در ادامه می‌خوانید.

دنیای اقتصاد نوشت: بامداد امروز هم دمای هوای پایتخت همچنان بالا بود و حتی تا حدودی سرمای کمتری نسبت به روز‌های قبل داشت.

در حال حاضر هم اداره هواشناسی تهران دمای هوا را  ۱۰ درجه سانتی‌گراد اعلام می‌کند که در واقع تا «دمای صفر درجه» و بروز «یخبندان» فاصله زیادی وجود دارد.

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: امروز با تقویت سامانه بارشی در مناطق غربی کشور و سواحل غربی دریای خزر بارش برف، باران، وزش باد پیش‌بینی شده است.

فردا علاوه بر مناطق ذکر شده در سواحل شرقی دریای خزر و بخش‌هایی از مرکز کشور بارش برف، باران، وزش باد شدید و کولاک برف در ارتفاعات پیش‌بینی شده است.

سازمان هواشناسی همچنین با صدور هشدار سطح زرد از نفوذ و فعالیت سامانه بارشی، بارش باران، در نواحی سردسیر و مرتفع بارش برف، وزش باد شدید موقت، در نواحی کوهستانی کولاک برف، کاهش نسبی دما و در مناطق گرمسیر رعدوبرق از عصر روز گذشته تا شنبه ۲۳ دی خبر داد.

حاکمیت این شرایط جوی پنجشنبه در اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، قم، مرکزی، همدان، شمال و غرب اصفهان، لرستان، کرمانشاه، ایلام، نیمه شمالی خوزستان، غرب و شمال چهارمحال و بختیاری و خراسان شمالی، جمعه در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، جنوب اردبیل، کردستان، زنجان، کرمانشاه، مرکزی، همدان، لرستان، شمال بوشهر، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال غرب فارس، قزوین، قم، البرز و تهران و شنبه در گیلان، غرب مازندران، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، ایلام و شمال لرستان پیش‌بینی می‌شود.

 بر اساس پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری امروز سامانه بارشی در شمال غرب، غرب،‌دامنه‌های جنوبی البرز‌ در استان‌های قزوین، البرز،‌ غرب تهران و سواحل دریای خزر فعال است که باعث بارش برف، باران،‌وزش باد و کاهش نسبی دما می شود. بارش‌ها در نیمه غربی کردستان، شمال زنجان،‌قزوین و جنوب آذربایجان غربی شدت خواهد داشت.

پنجشنبه گستره بارش‌ها علاوه بر مناطق ذکر شده در شمال خوزستان،‌چهارمحال و بختیاری، شرق تهران و خراسان شمالی است و بارش برف در غرب لرستان قابل توجه خواهد بود.

روز جمعه بارندگی‌ها در سواحل دریای خزر کاهش یافته و در کل نوار غربی و دامنه‌های جنوبی البرز ادامه خواهد داشت. به‌تدریج از اوایل شب سمانه بارشی از شرق کشور خارج خواهد شد.

شنبه هفته آینده سامانه جدید از شمال غرب وارد کشور شده که بارش بارش برف و باران در شمال غرب و مناطقی از غرب کشور می‌شود. یکشنبه آینده گستره بارش‌ها شمال خوزستان، چهارمحال و بختیاری، دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین،‌ البرز و تهران و غربی سواحل دریای خزر را فرا گرفته و در روزهای شنبه و یکشنبه بارش برف در جنوب آذربایجان غربی و غرب کردستان شدید خواهد بود.

سازمان هواشناسی از مواج شدن دریای خزر طی امروز و فردا و شمال خلیج‌فارس طی روز پنجشنبه خبر داده است.

توصیف سامانه: تشدید فعالیت سامانه بارشی همراه با بارش برف

زمان شروع: چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۰/۲۰

زمان پایان: پنج‌شنبه ۱۴۰۲/۱۰/۲۱

نوع مخاطره: بارش برف در نواحی با اقلیم سرد، مه گرفتگی، کاهش دید، در مناطق کوهستانی کولاک برف و احتمال بهمن

منطقه اثر:

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۰/۲۰: اردبیل، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، کردستان، نیمه شمالی کرمانشاه، همدان، ارتفاعات در استان‌های قزوین، البرز، تهران، گیلان و نیمه غربی مازندران.

پنج‌شنبه ۱۴۰۲/۱۰/۲۱: اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، کردستان، کرمانشاه، همدان، لرستان، شمال استان‌های قزوین، البرز و تهران و ارتفاعات در استان‌های گیلان، مازندران، شمال غرب چهارمحال و بختیاری و شمال شرق خوزستان.

اثر مخاطره: اختلال در ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای، ریلی و هوایی، لغزندگی زمین در گردنه‌های کوهستانی به سبب بارش برف، کاهش دید، احتمال سقوط سنگ از ارتفاعات، احتمال بهمن، کولاک برف، سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌ها، آب‌گرفتگی معابر.

توصیه: پرهیز از سفرهای غیر ضروری به‌ویژه در گردنه‌های برف‌گیر و مجهز بودن خودروها به وسایل زمستانی در مناطق سردسیر، عدم توقف در بستر و حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌‌ها و مسیل‌ها، خودداری از فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابجایی عشایر، پرهیز از فعالیت‌های عمرانی، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاکسازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، آمادگی راهداری جهت برف‌روبی در گردنه‌ها و نقاط سردسیر.

توصیف سامانه: افزیش سرعت باد و افزایش ارتفاع امواج دریا

زمان شروع: صبح چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۰/۲۰

زمان پایان: بعدازظهر جمعه ۱۴۰۲/۱۰/۲۲

نوع مخاطره: افزایش بیشینه سرعت وزش باد لحظه ای تا ۲۶ نات و افزایش بیشینه ارتفاع امواج تا ۱.۷ متر در مناطق ساحلی و دور از ساحل

منطقه اثر: چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۰/۲۰: مناطق دور از ساحل استان خوزستان.

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۰/۲۱ و جمعه ۱۴۰۲/۱۰/۲۲: مناطق ساحلی و دور از ساحل استانهای خوزستان و بوشهر

اثر مخاطره: خطر غرق شدن شناگران و غواصان، آسیب به تورها وقفس های صیادی، احتمال آسیب شناورهای سبک و تفریحی، اختلال در فعالیت های ساحلی و فراساحل، به‌ویژه فعالیت‌های سکوهای نفتی

توصیه: منع شنا و غواصی،منع فعالیت های شیلاتی، محدودیت در تردد شناورهای سبک و تفریحی،اتخاذ تمهیدات لازم جهت ورود و خروج کشتی ها به بنادر و فعالیت های پشتیبانی صنایع فراساحلی و سکوهای نفتی.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه