اخبار روز| اخبار اقتصادی| قیمت برنج

اخیرا خبرهایی مبنی بر ممنوعیت خروج شالی از خوزستان به استان‌های شمالی اعلام شده که اگر این اتفاق بیفتد، قیمت برنج افزایش چشمگیری خواهد داشت.

کدخبر : 2248
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

علی اکبریان، از برداشت برنج عنبربو در خوزستان خبر داد و گفت: برداشت برنج عنبربو معمولا از ۲۰ مهر در استان خوزستان آغاز می شود و تا ۲۰ آبان هم ادامه دارد.

او افزود: اخیرا خبرهایی مبنی بر ممنوعیت خروج شالی از خوزستان به استان‌های شمالی اعلام شده که اگر این اتفاق بیفتد، قیمت برنج افزایش چشمگیری خواهد داشت.

اکبریان ادامه داد: هم اکنون مراجعه به کارخانه ها برای خرید برنج به حدی بالاست که نمی دانیم چه اتفاقی قرار است در بازار رخ دهد، اما با استمرار روند خروج برنج از کارخانه ها و ممنوعیت ورود برنج به استان های شمالی، برنج باز هم افزایش می یابد. این در حالی است که در هفته اخیر، قیمت برنج در مازندران تا حدودی کاهش یافته بود.

عضو هیئت مدیره انجمن برنج قیمت هر کیلو طارم بوجار در عمده فروشی ها را ۴۲ هزار تومان، فجر را ۳۵ تا ۳۶ هزار تومان، شیرودی را ۳۲ تا ۳۳ هزار تومان و ندا را ۲۸ تا ۲۹ هزار تومان اعلام کرد.

او در پایان درباره آینده بازار برنج گفت: با ممنوعیت ورود برنج عنبربو به استان های شمالی، قیمت برنج افزایش ۳۰ درصدی خواهد داشت و دیگر توزیع ۱۰۰ هزار تن برنج خارجی هم نمی تواند بازار را تنظیم کند، از این رو امیدواریم که قیمت ها در همین حد باقی بماند و افزایش کاذبی رخ ندهد.

قیمت انواع برنج در بازار به شرح زیر است:

نام کالا     قیمت (تومان)

برنج طارم ممتاز گلستان  ۱۰ کیلوگرم     ۶۳۹,۵۰۰

برنج جواهری گیلان عطر افشان ۱۴۰۰، ۱۰ کیلوگرم     ۶۹۰,۰۰۰

برنج دم سیاه درجه یک آقاجانیان  ۱۰ کیلوگرم     ۵۸۸,۰۰۰

برنج طارم هاشمی ممتاز طبیعت  ۱۰ کیلوگرم     ۵۶۸,۹۰۰

برنج پاکستانی چارلی  ۱۰ کیلوگرم     ۲۵۳,۷۵۰

برنج شاهپخت  ۱۰ کیلوگرم     ۲۶۱,۹۰۰

برنج پاکستانی سوپر باسماتی خاطره طلایی ۱۰ کیلوگرم     ۳۵۰,۰۰۰

برنج پردیس  ۱۰ کیلوگرم     ۵۳۵,۰۰۰

برنج شکسته طارم معطر گلستان مقدار ۴.۵ کیلوگرم     ۲۰۶,۸۶۰

برنج هندی خاطره  ۱۰ کیلوگرم     ۳۲۰,۰۰۰

برنج صدری اعلاء کاویش ۱۰ کیلوگرم     ۷۵۸,۰۰۰

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه