قیمت طلا | قیمت طلا امروز در بازار

قیمت طلا امروز کمر خریداران را خورد کرد | قیمت طلا امروز به چند رسید؟

قیمت سکه و قیمت طلا امروز سه‌شنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۲ را در جدول زیر مشاهده کنید.

قیمت طلا امروز کمر خریداران را خورد کرد | قیمت طلا امروز به چند رسید؟
کدخبر : 22040
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

قیمت طلا در بازار تغییر کرد. قیمت طلا در آخرین روز هفته تحت تاثیر عوامل مختلف افزایش یافت. قیمت طلا با توجه به نرخ جهانی طلا تعیین می شود. قیمت طلا در اقتصاد کشور نقش بسزایی دارد. جزئیات قیمت طلا  امروز را در ادامه بخوانید.

قیمت طلا

قیمت سکه و قیمت طلا امروز سه‌شنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۲ را در جدول زیر مشاهده کنید. علاوه بر قیمت سکه امامی، بهار آزادی، گرمی، نیم سکه و ربع سکه می‌توانید قیمت مثقال و انس جهانی طلا، طلای آبشده و دست دوم را نیز مشاهده فرمایید.

قیمت طلا

بروزرسانی: سه‌شنبه ۲۸ آذر – ۰۸:۳۰

عنوان نرخ

قیمت (ریال)

طلای ۱۸ عیار / ۷۵۰ ۲۴,۴۷۶,۰۰۰

طلای ۲۴ عیار ۳۲,۶۳۵,۰۰۰

طلای ۱۸ عیار / ۷۴۰ ۲۴,۱۵۰,۰۰۰

طلای دست دوم ۲۴,۱۵۰,۰۴۰

آبشده کمتر از کیلو ۱۰۶,۱۲۰,۰۰۰

مثقال طلا ۱۰۶,۰۴۰,۰۰۰

انس طلا ۲,۰۲۴.۷۹

قیمت سکه

سکه امامی تک فروشی ۲۹۱,۹۸۰,۰۰۰

سکه بهار آزادی تک فروشی ۲۵۷,۸۷۰,۰۰۰

نیم سکه تک فروشی ۱۵۴,۶۰۰,۰۰۰

ربع سکه تک فروشی ۱۰۴,۹۰۰,۰۰۰

سکه گرمی تک فروشی ۵۸,۱۵۰,۰۰۰

تمام سکه (قبل ۸۶) ۲۵۶,۰۰۰,۰۰۰

نیم سکه (قبل ۸۶) ۱۲۵,۰۰۰,۰۰۰

ربع سکه (قبل ۸۶) ۶۵,۰۰۰,۰۰۰

حباب سکه

حباب سکه امامی ۵۱,۲۱۰,۰۰۰

حباب سکه بهار آزادی ۱۷,۷۰۰,۰۰۰

حباب نیم سکه ۳۴,۳۹۰,۰۰۰

حباب ربع سکه ۴۴,۶۷۰,۰۰۰

حباب سکه گرمی ۲۸,۵۰۰,۰۰۰

قیمت طلا و در معاملات روز سه‌شنبه تغییر چندانی نداشته است. سرمایه‌گذاران منتظر اطلاعات اقتصادی بیشتر آمریکا هستند که دورنمای سیاست پولی فدرال رزرو را مشخص‌تر کند.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۰ کاهش به ۲۰۲۳ دلار و ۱۷ سنت رسید.

طبق گفته تحلیلگران، با وجود اینکه تمام فرایندهای اقتصادی در پایان سال جاری میلادی آهسته شده، اما دورنمای سیاست فدرال رزرو هنوز مورد توجه است.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا هفته گذشته اعلام کرد روند افزایش نرخ بهره احتمالاً به پایان رسیده و مذاکراتی برای پایین آوردن هزینه‌های وامگیری در سال آینده میلادی انجام شده است.

بازارها حدود ۶۹ درصد احتمال می‌دهند فدرال رزرو نرخ بهره را در ماه مارس پایین بیاورد. پایین آمدن نرخ بهره از قیمت سرمایه‌های غیر سوددهی مانند طلا حمایت می‌کند.

سرمایه‌گذاران منتظر انتشار اطلاعات اقتصادی آمریکا در این هفته هستند که شامل گزارش شاخص هزینه‌کرد مصرف شخصی هم می‌شود. فدرال رزرو از این شاخص برای تعیین بررسی تورم زیرساختی استفاده می‌کند.

بانک مرکزی ژاپن سیاست‌های آسان پولی خود را حفظ کرده و منتظر اطلاعات بیشتری در مورد افزایش دستمزدهاست تا بتواند تورم را حدود ۲ درصد حفظ کند.

در این بین، قیمت نفت به دنبال حمله یمن به کشتی‌ها در دریای سرخ و مختل شدن تجارت دریایی افزایش یافته است.

قیمت نقره امروز با ۰.۰۳ درصد کاهش به ۲۴ دلار و ۱۰ سنت رسید و پلاتین با ۰.۳۴ درصد کاهش ۹۴۶ دلار و ۵۹ سنت معامله می‌شود.

احتمال تغییر قیمت طلا به خاطر شب یلدا وجود دارد؟

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره روند کاهشی قیمت‌ها در این هفته احتمال تغییر قیمت‌ها و تقاضا در بازار شب یلدا را رد کرد.

پس از سه روز تعطیلی بازار طلا و سکه روز دوشنبه را با کاهش قیمت‌ها پشت سر گذاشت؛ رکود هنوز ادامه دارد و بازار خلوت است. انس جهانی نیز نشان داده اگر چه در زمان‌هایی به سمت نرخ‌های بالا حرکت می‌کند اما در حال حاضر توانایی رسیدن به رکورد هفته گذشته را نیز ندارد.

امروز در بازار طلای تهران هر گرم طلای ۱۸ عیار ۲ میلیون و ۴۴۹ هزار و ۶۰۰ تومان قیمت خورد که به نسبت روز شنبه اندکی کاهش قیمت داشته است، سکه نیز در آخرین نرخ ۲۹ میلیون ۱۳۰ هزار تومان شد. نادر بذرافشان، رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصاد آنلاین در رابطه با وضعیت بازار گفت: امروز قیمت انس بدون تغییر ۲۰۲۱ دلار ماند اما در بازار داخلی با شرایط خوبی آغاز نشد و هم مبادلات و هم نرخ‌ها کاهش داشت به دلیل اینکه پس از گذشت سه روز تعطیلی جریان خرید و فروش امروز شکل نگرفت و همین امر باعث شد قیمت‌ها در بازار طلا و سکه کاهش داشته باشد.

وی افزود: امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار ۸ هزار تومان کاهش قیمت داشت سکه نیز ۱۵۰ هزار تومان ارزان شد. علت کاهش تقاضای امروز تعطیلی روزهای گذشته بود که باعث شد شرایط بحرانی بازار طلا ادامه‌دار باشد.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در پاسخ به این سوال که ممکن است بازار شب یلدا تقاضا را تغییر دهد نیز گفت: بازار شب یلدا تاثیری در صنعت ما ندارد؛ با توجه به شرایط رکود و کاهش تقاضایی که ادامه‌دار شده است بازار التهابی در شب یلدا نخواهد داشت چون سکه و طلا جزو مایحتاج ضروری نیست و گزینه آخر سبد خانوار است، در صورتی که هزینه ‌ای جای زندگی تامین شود مردم به سمت و سوی خرید طلا یا سرمایه گذاری و پس انداز می‌آیند.

وی اضافه کرد: باتوجه به تورم‌هایی که بوده شرایط اقتصادی مردم مساعد نیست به همین دلیل احتمال هیچگونه تغییری در شب یلدا برای بازار طلا وجود ندارد . زمانی که شرایط اقتصادی مردم بهتر بود این احتمال وجود داشت که در شب یلدا تقاضایی در بازار شکل بگیرد، خریدار بیشتر شود و نوسانی در بازار به وجود بیاید. در حال حاضر باید شرایط کلی صنعت از رکود خارج شود و یک شب یلدا تاثیری ندارد.

بذرافشان با تاکید بر اینکه مشکلات صنعت طلا باید حل شود تا از این رکود بیرون بیاید، تصریح کرد: باید یک چاره اندیشی کلی باشد تا مشکلاتی صنعت و تولید طلا در طی ماه‌های اخیر داشته رفع شود. باید رویکردهایی تغییر کند و دولت اقتصاد مردم را بهتر کند. از طرف دیگر مردم ممکن است تصور کنند کاهش قیمت‌هایی که گاها اتفاق می‌افتد ادامه دار باشد.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران اضافه کرد: باتوجه به ثبات چند ماهه قیمت‌ها در بازار سکه و طلا احتمال کاهش قیمت‌ها اندک است شرایط طوری نیست که نسبت به این مسئله تردید داشته باشیم. در زمان کنونی مردم به راحتی می توانند مبادلات خود را باتوجه به ثبات چند ماهه انجام دهند. از طرف دیگر باتوجه به پیش‌بینی‌هایی که برای انس جهانی وجود دارد در صورتی که قیمت طلای جهانی افزایشی شود بازارهای داخلی کشورها نیز تحت تاثیر قرار خواهند گرفت و آن زمان قیمت طلا و سکه نیز افزایش خواهد یافت اما احتمال کاهش قیمت بسیار کم است.

بذرافشان در پیش‌بینی از وضعیت بازار در این هفته نیز گفت: تا پایان هفته تغییری نداریم، در صورتی که انس جهانی نوسان نداشته باشد یا اخبار سیاسی و اقتصادی مهمی نباشد ممکن است در مواقعی حتی قیمت‌ها نوسان کاهشی خواهند داشت.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
روی خط رسانه