اخبار هواشناسی | اخبار هواشناسی امروز

هشدار هواشناسی به این استان ها | اخبار هواشناسی امروز 26 آذر 1402

اخبار هواشناسی امروز 26 آذر 1402

هشدار هواشناسی به این استان ها | اخبار هواشناسی امروز 26 آذر 1402
کدخبر : 21996
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

 اخبار هواشناسی توصیه کرده مردم حتما نکات ایمنی را رعایت کند تا این سامانه بارشی خسارت جانی و مالی نداشته باشد. اخبار هواشناسی آخر هفته کشور رو به بارش شدید باران قرار دارد و مردم حتما از رودخانه ها فاصله بگیرند. اخبار هواشناسی احتمال طغیان روخانه ها را نیز داده است. اخبار هواشناسی را حتما دنبال کنید. اخبار هواشناسی روز های آینده را در ادامه می‌خوانید.

به گزارش خبرنگار محیط زیست ایونا به نقل از همشهری آنلاین، سازمان هواشناسی با انتشار اطلاعیه ای هشدار داد که از امروز تا روز دوشنبه، غلظت آلاینده‌های جوی افزایش یافته و آلودگی هوا در کشور افزایش خواهد یافت.

این وضعیت به دلیل پایداری هوا و افزایش غلظت آلاینده‌ها است. مناطق تحت تأثیر این سامانه در این دوره شامل تهران، کرج، اصفهان، اراک، اهواز، و سمنان می‌باشند.

این وضعیت مخاطره‌آمیز برای گروه‌های حساس می‌باشد و سازمان هواشناسی به مردم توصیه کرده است که از مصرف سوخت‌های فسیلی در منابع متحرک و ثابت خودداری کنند و فعالیت‌های صنعتی را کنترل کنند.

همچنین پیشنهاد شده است که تردد غیرضروری کاهش یابد و از حرکات ورزشی در فضای باز، به ویژه توسط سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری‌های قلبی و تنفسی، پرهیز شود.

امین حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی وضعیت جوی و آب و هوای کشور را برای امروز یکشنبه 26 آذرماه و روزهای آتی تشریح کرد و گفت: امروز در بیشتر مناطق کشور جو آرام است و با توجه به پایداری و سکون هوا تداوم انباشت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی به ویژه کرج، تهران، اراک و اصفهان رخ می‌دهد.

کارشناس هواشناسی اظهار کرد: از بعد از ظهر امروز در گیلان و نقاطی از مازندران بارش باران آغاز می‌شود و در اردبیل و نیمه شمالی آذربایجان‌های شرقی و غربی بارش باران و برف پیش‌بینی شده است.

به گفته نقشینه فردا در مناطقی از اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و ارتفاعات رشته کوه‌های البرز و نقاطی از آذربایجان‌های شرقی و غربی و زنجان بارش رخ می‌دهد.

 

وی افزود: فردا شدت بارش در گیلان و مازندران خواهد بود و ارتفاعات مناطق سردسیر هم بارش برف خواهد داشت.

کارشناس هواشناسی تاکید کرد: شنبه در برخی نقاط از سواحل گیلان و چهارشنبه و پنجشنبه در نقاطی از هرمزگان بارش پراکنده رخ می‌دهد.

نقشینه گفت: امروز وزش باد در برخی مناطق از شمال غرب و فردا در شرق و جنوب سمنان نسبتا شدید خواهد شد و فردا و پس فردا در نوار شمالی کشور به ویژه سواحل دریای خزر کاهش دمای 6 تا 10 درجه‌ای رخ می‌دهد.

وی یادآور شد: امروز تنگه هرمز و دریای عمان و دریای خزر مواج می‌شود و فردا دریای خزر و شرق دریای عمان مواج و متلاطم پیش‌بینی شده است.

به گفته کارشناس هواشناسی، تهران امروز غبار محلی دارد و بیشینه دما امروز 15، فردا 13 و سه‌شنبه 10 درجه می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه