قیمت مرغ | قیمت مرغ امروز در بازار

قیمت مرغ امروز همه را خوشحال کرد | قیمت مرغ به چند رسید؟

قیمت مرغ امروز نسبت به روز گذشته با تغییرات کمی همراه شد.

قیمت مرغ امروز همه را خوشحال کرد | قیمت مرغ به چند رسید؟
کدخبر : 21608
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

 قیمت مرغ طی چند ماه گذشته افزایشی بود. قیمت مرغ در بازار با نوسان همراه است. قیمت مرغ پس از بین بردن جوجه های یک روزه روند صعودی به خود گرفت. قیمت مرغ به دلیل نبود نظارت موثر گران شد. قیمت مرغ امروز را در ادامه می خوانیم.

قیمت مرغ

قیمت انواع مرغ در یازدهم آذر ۱۴۰۲ به شرح زیر است:

نوع مرغ

قیمت(تومان)

ران مرغ بدون پوست بدون دنبالچه چربی سر ساق

۱۱۸,۵۰۰

مغز ران بدون پوست بدون استخوان

۱۲۹,۵۰۰

ساق مرغ بدون پوست و سر ساق

۱۱۹,۰۰۰

سینه مرغ بدون پوست، شش، گردن، بال

۱۳۷,۵۰۰

سینه مرغ بدون پوست، شش، گردن، بال، بازو

۱۴۷,۵۰۰

ران و سینه بدون پوست بدون دنبالچه شش گردن بال

۱۲۸,۰۰۰

بال کبابی ساده - بدون نوک بال

۸۹,۰۰۰

بازوی کبابی ساده

۷۹,۵۰۰

مخلوط بال و بازو کبابی ساده

۹۲,۰۰۰

فیله مرغ

۱۷۸,۰۰۰

گردن مرغ بدون پوست

۵۰,۰۰۰

شنیتسل بدون آرد

۱۷۰,۰۰۰

جوجه چینی

-

جوجه کباب بی استخوان و بدون بازو ساده

۱۶۹,۰۰۰

جوجه کباب بااستخوان ساده

-

پا چینی ۱۰ عددی مرغ

-

مرغ کنتاکی

-

دل مرغ پاک کرده

۲۹,۰۰۰

جگر مرغ

۱۹,۰۰۰

سنگدان مرغ

۱۹,۰۰۰

پای مرغ

۱۸,۰۰۰

بلدرچین منجمد بسته ۱۰۰۰گرمی

۱۱۵,۰۰۰

بلدرچین منجمد بسته ۵۰۰گرمی

۸۹,۰۰۰

بلدرچین کامل تازه(بسته ۱۰۰۰گرمی)

۱۲۵,۰۰۰

مرغ کامل منجمد، بسته بندی کیسه ای (پوشش کیسه نایلونی)

-

مرغ کامل تازه، بسته بندی کیسه ای(پوشش کیسه نایلونی)

۷۹,۵۰۰

مرغ کامل تازه پاک شده، بسته بندی بشقابی

-

تخم مرغ بسته بندی ۱۵ عددی بسته بندی

۴۵,۹۰۰

تخم مرغ بسته ۲۰ عددی بسته بندی

۵۹,۹۰۰

تخم مرغ بسته ۹ عددی بسته بندی

۳۳,۹۰۰

تخم مرغ بسته ۶ عددی بسته بندی

۲۵,۹۰

با توجه به تداوم جوجه‌ریزی طی ماه‌های اخیر به میزان 135 میلیون قطعه، نه‌تنها گوشت مرغ مورد نیاز کشور تأمین است و کمبودی در این زمینه نداریم بلکه قیمت این محصول در بازار نیز تنظیم شده است، به‌طوری که به نظر می‌رسد طی روزهای آینده قیمت مرغ به ثبات برسد.

به نوشته روزنام ایران؛ وضعیت بازار گوشت مرغ نشان می‌دهد که امروز یکشنبه قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ برحسب کیفیت در بازار بین 78 تا 85 هزار تومان است و البته نرخ‌هایی بیش از این اجحاف به مصرف‌کنندگان است.

حسین فاطمی، عضو کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون ایران گفت: اکنون قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده به‌طور میانگین بین ۵۵ تا ۶۱ هزارتومان است بنابراین لاشه هر کیلوگرم مرغ با افت لاشه بین ۷۲ تا ۷۸ هزارتومان باید در بازار به فروش برسد.

وی با بیان اینکه کشور ظرفیت تولید ۳.۵ تا ۴ میلیون تن گوشت مرغ را دارد افزود: پیش از آزادسازی‌ها تولید مرغ در کشور به ۳ میلیون تن در سال رسیده بود اما اکنون این میزان به ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن در سال رسیده است اما این به معنای کمبود نیست بلکه شرایط فعلی تولید مرغ مورد نیاز کشور را تأمین می‌کند.

به گفته وی، اگر نهاده‌های مورد نیاز صنعت طیور و نقدینگی به میزان کافی تأمین شود امکان تولید بیش از آنچه که اکنون تولید می‌شود را داریم. وی اظهارداشت: در گذشته ماهانه با ۹۰ تا ۱۱۰ میلیون قطعه جوجه‌ریزی نیاز کشور تأمین می‌شد زیرا در آن زمان مرغ را با وزن ۲ کیلو و ۸۰۰ تا ۳ کیلوگرم تولید می‌کردند اما امروز وزن مرغ حدود ۲ کیلو و ۲۰۰ گرم است.

وی علت محدودیت وزن‌گیری مرغ را توزیع و افزایش قیمت نهاده‌ها دانست و گفت: اکنون نهاده‌ها را براساس وزن مرغ توزیع می‌کنند بنابراین وزن کشتار تغییر پیدا کرده است زیرا زمانی که تولیدکننده نهاده مورد نیاز تولید را در اختیار ندارد نمی‌تواند مرغ را زیاد در سالن‌های پرورش نگهداری کند.

کاهش قیمت کنجاله سویا و ذرت

 رئیس سابق اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی از کاهش قیمت ذرت و سویا خبرداد و گفت: در پی آزادسازی‌ها، نابسامانی در تهیه نهاده‌های طیور به‌وجود آمد تا جایی که با افزایش قیمت‌ها احتکار صورت گرفت و رانت ایجاد شد بنابراین میزان نهاده‌ها کاهش و قیمت‌ها افزایش یافت که همین امر در وضعیت تولید و میزان مصرف تأثیر داشت.

وی اظهارداشت: اکنون قیمت هر کیلوگرم سویا از ۳۸ هزارتومان به ۳۵ هزارتومان رسیده اما همچنان برای تولیدکنندگان رقم بالایی است.

وی اضافه کرد: البته با واردکنندگان توافقی صورت گرفته که سویای آزاد در اختیار اتحادیه‌ها قرار دهند که قیمت آن ۲۱ هزار تومان است درحالی که باید با نرخ ۱۹ هزارتومان بفروشند اما تولیدکنندگان حاضرند سویا ۲۱ هزارتومانی خریداری کنند اما هنوز کالایی تحویل داده نشده است.

وی با اشاره به اینکه ۸۰ روز است که تولیدکنندگان پول سویا را به حساب واردکنندگان واریز کرده‌اند گفت: به تازگی پیمان پاک قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد که مشکل سویا حل شده و ۴ کشتی با تخصیص ارز آماده تخلیه بار است اما هنوز نهاده‌ای تحویل استان‌ها نشده است.

وی افزود: قیمت هر کیلوگرم ذرت نیز بین ۱۰ هزار و ۴۰۰ تا ۱۱ هزارتومان است بنابراین به دلیل افزایش واردات قیمت این محصول تنظیم شده تا جایی که به کمتر از نرخ مصوب رسیده است یعنی این محصول به قیمت مناسب و تنظیم بازار رسیده است.

افزایش قیمت جوجه مرغ گوشتی به ۳۰ هزارتومان

فاطمی گفت: درحال حاضر قیمت هر قطعه جوجه مرغ گوشتی به ۳۰ هزارتومان رسیده، درحالی که باید قیمت این نهاده بین ۱۵ هزارو ۹۰۰ تا ۱۷ هزارتومان باشد، در واقع این امر باعث کاهش سرمایه تولیدکنندگان و سردرگمی آنان شده است.

وی اظهارداشت: قیمت واقعی هر قطعه جوجه آرین بین ۵ تا ۷ هزارتومان ارزان‌تر از جوجه‌های نژاد‌های دیگر است اما به دلیل سوبسیدی که دولت برای‌ نژاد آرین می‌دهد یعنی ۱۲ درصد مرغ را گران‌تر می‌خرد و شرکت پشتیانی دولت موظف است ذخیره‌سازی را براساس جوجه آرین انجام بدهد اولویت مرغ آرین است.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
روی خط رسانه