چارچوب های ورزشی را بر اساس این معیار ها تنظیم کنید تا سلامت باشید!!

ناهماهنگی بین ساعت مرکزی بدن در مغز و سایر ارگان ها که ساعت بدنی خود را دارند، می تواند خطر بیماری هایی مانند دیابت و بیماری های قلبی و عروقی را افزایش دهد.

چارچوب های ورزشی را بر اساس این معیار ها تنظیم کنید تا سلامت باشید!!
کدخبر : 21403
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

این نتیجه تحقیقات انجام شده توسط دانشمندان دانشگاه منچستر است که نتایج آن در نشریه «ارتباطات طبیعت» منتشر شده است. هر چند این مطالعه روی موش‌ها انجام شده اما دانشمندان می‌گویند احتمال زیادی وجود دارد که غضروف و دیسک‌های بین مهره‌ای انسان که خصوصیات فیزیولوژیکی مشابهی دارند نیز به همین شکل واکنش نشان بدهند.

این سبزی ضدسرطان است

طبق گزارش مدیکال پرس، این آزمایش‌ها همچنین کمک می‌کند که مشاهدات ۳۰۰ سال پیش مبنی بر تفاوت بین قد افراد در صبح و شب، تایید شود. در این مشاهدات مشخص شده بود که سربازانی که به علت کوتاهی قدشان از ارتش اخراج شده بودند، مدعی بودند که بعد از یک خواب خوب شبانه نیم اینچ قدشان بلندتر می‌شود.

با این ماده غذایی مغز خود را جوان نگه دارید

ریتم‌های روزانه در رفتار و فیزیولوژی پستانداران توسط یک سیستم شبانه‌روزی (circadian) ایجاد می‌شود که با نشانه‌های محیطی مانند نور و غذا هماهنگ می شوند. دانشمندان از گذشته می‌دانند که ناهماهنگی بین ساعت مرکزی بدن در مغز و سایر ارگان ها که ساعت بدنی خود را دارند، می تواند خطر بیماری هایی مانند دیابت و بیماری های قلبی و عروقی را افزایش دهد. با این حال تاکنون دانش زیادی درباره رابطه بین ساعت بدنی در غضروف ها – که هیچ عصب یا جریان خونی ندارند – و مغز وجود نداشته است.

«کینگ – جون مینگ»، از مولفان ارشد این گزارش تحقیقی از دانشگاه منچستر، گفت: ما نه تنها مشخص کردیم که ناهماهنگی بین ساعت های غضروفی و دیسک های بین مهره‌ای با ساعت مرکزی بدن در مغز می تواند از طریق ورزش در زمان‌های نامناسب ایجاد شود بلکه همچنین مکانیزم آن را نیز پیدا کردیم.

ورزش

«میشل دودک»، نیز در این خصوص گفت: ما در حالی که در طول روز راه می‌رویم، آب با فشار از دیسک‌های بین مهره‌ای در ستون فقرات ما خارج شده و موجب می شود اندکی کوتاه‌تر شویم همانطور که ۳۰۰ سال پیش در مشاهداتی مشخص شده بود.

وی افزود: اما آنچه که در آن زمان نمی‌دانستند این بود که این مساله موجب افزایش در اسمولاریته (فشار اسمزی) بافت می شود. آب در طول شب که استراحت می‌کنیم بازمی‌گردد و فشار اسمزی کاهش می‌یابد.

مینگ، تاکید کرد: ما در واقع یک مکانیزم جدید برای شناخت چگونگی تنظیم ساعت بدن با محیط خارجی شناسایی کردیم. این یک کشف مهم است زیرا می‌تواند به ما برای ابداع درمان‌های هدفمندتر برای مشکلات اسکلتی مانند آرتروز با استفاده از تمرین و فعالیت فیزیکی یاری برساند.

ورزش شامل فعالیت هر کس با یک منظور و در محیطی متفاوت از محیط روزانه برای مسابقه، لذت بردن ، برای کسب برتری، برای پیشرفت مهارت یا ترکیبی از برخی از این هاست. تفاوت مدنظر همراه با در نظر گرفتن مهارت شخص یا گروه یا شجاعت علامت مشخصه ورزش است.

بنابر این پرش از روی یک مانع در در برابر دیدگان هزاران نفر در یک میدان سر پوشیده ورزش است در حالیکه پرش از روی یک چشمه هنگام پیاده روی در روستا تنها تلاش برای خیس نشدن پای شخص است.

انواع مختلفی از ورزش وجود دارند و انسانها قسمت مهمی از وقت، پول و دلبستگی خویش را نه تنها بعنوان شرکت کننده بلکه بعنوان تماشاگر به آنها اختصاص می‌دهند .

ورزش

ورزش امروزه در دنیا به وسیله ای تبدیل گشته که انسانها را با هم متحد و اشنا نموده و بین آنها پیوند اخوت و برادری برقرار میکند و مهم ترین مقصود و وظیفه ورزش همین است ایجاد دوستی و مودت بین ورزش کاران که هر چند در میدان رقیب هم هستند ولی در بیرون از میدان بعنوان رفیق هم‌دیگر میباشند .

ورزش ترکیبی از فعالیت های فیزیکی عادی و معمول و مهارت های فردی و بعنوان تفریح و سرگرمی و یکسری از قوانین که برای مسابقه، لذت بردن و رسیدن به برتری است. ترکیب شخصیت هایی با مهارت های متفاوت در یک ملت، شهامت و شجاعت آن ملت را افزایش میدهد .

ورزش میتواند بصورت رقابتی برپا شود که در اینصورت باید بر پایهٔ رشته قوانینی که مورد توافق همگی است، یک یا چند برنده در آن مشخص گردد که در اینگونه ورزش ها شرکت کنندگان باید درجه ای از توانمندیهای مربوط به آن رشته به خصوص در رده های بالاتر را دارا باشند. هم اینک با در نظر گرفتن ورزش های تک نفره، صدها رشتهٔ ورزشی موجود هست . ورزش های جمعی میتواند اشخاص را در قالب دو یا چند گروه دسته بندی کند و تیمها با هم رقابت کنند. گونه هایی از فعالیت های غیر فیزیکی وجود دارد که گاهی آنها را به ورزش نسبت می دهند؛ برای نمونه میتوان به ورق بازی و بازی های تخته ای و فکری اشاره نمود .

تعریف ورزش به هدف و منظور از انجام آن بستگی دارد:

برای نمونه رقابت های شنا که دربرابر هزاران نفر در یک استخر سرپوشیده ویژه مسابقات انجام می گیرد یک گونه از ورزش به شمار میرود در حالیکه شنا در یک استخر معمولی یا در دریا یک تفریح محسوب میشود .

رشته های فراوانی در ورزش وجود دارند و مردم زمان و هزینه زیادی را چه بعنوان شرکت کننده و چه بعنوان بیننده صرف ورزش میکنند . ورزش و ورزش کردن طی سالیان طولانی از قالب یک تفریح و سرگرمی به قالب یک حرفه و فعالیت درآمده است و تعداد بیشماری از ورزشکاران حرفه ای در سرتاسر دنیا از طریق ورزش به ثروت رسیده اند. این یکی دیگر از خصوصیت های ورزش به شمار می‌اید . امروزه ورزش زنان هم جایگاه ویژه ای در مجامع بین المللی پیدا نموده است .

واژهٔ ورزش که از دیرباز مفهوم تمرین و تکرار داشت به موقع تصویب« قانون ورزش اجباری در مدرسه های» در ۱۶ شهریور ۱۳۰۶ خورشیدی بطور رسمی به مفهوم امروزی وارد قاموس واژه های دولتی ایران شده است. توسعهٔ ورزش ها باتوجه به گذشتهٔ کامل آنها ، مطالب مهمی را دربارهٔ دگرگونی های اجتماعی و دگرگونی های خود ورزش ها اشکار می نمایند.

تاریخچه ورزش

تمدّن ها در ورزش سرتاسر تاریخ، توانستند یک معامله بزرگ که تغییر اجتماع و ماهیت در ورزش است را اموزش بدهند. آنها چیزهای بسیار جدیدی از هنر را در فرانسه، آفریقا و استرالیا ی ما قبل مورخه که مدرک آن در مراسمات رسمی تهیه گردید را کشف کنند.

این کسب مهارت ها وابسته به سفارش مردم است که برای پیدا کردن معانی فعالیت ها در ورزش بصورت یک مروارید گرانبها می درخشد. به عنوان مثال ورزش ژیمناستیک در بین چینی ها سابقه ی زیادی دارد.

ورزش های دیگر شامل:پرتاب نیزه، پرتاب دیسک و پرش بلند و کشتی است. رسوم سنت گرایی ورزش باستانی ایرانی، هنر زورخانه ای بود که اینک با این شیوه تماس اندکی دارند. در بین دیگر ورزش های ایرانی چوگان و پرتاب نیزه هم وجود داشت. دسترسی به ورزش های عمومی با تأسیس یونان قدیم، ایجاد گردید. کشتی، دومیدانی، بوکس، پرتاب نیزه، پرتاب دیسک و مسابقه ارابه سواری هم در آن هنگام مرسوم بود./اقتصاد نیوز

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
روی خط رسانه