علیرضا بیرانوند | آکروبات بازی

علیرضا بیرانوند در جایگاه اسطوره | حرکت جالب علیرضا بیرانوند قبل از شروع بازی

علیرضا بیرانوند در بازی مقابل سپاهان اقدام جالبی برای گرم کردن خودش کرد.

علیرضا بیرانوند در جایگاه اسطوره | حرکت جالب علیرضا بیرانوند قبل از شروع بازی
کدخبر : 21356
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

یکی از اظهارات جالب علیرضا بیرانوند سنگربان پرسپولیس درباره حاشیه مذاکره‌اش با استقلال به پسرش طاها برمی‌گشت. علیرضا بیرانوند در این باره فاش کرد: زمانی که بحث استقلال پیش آمد پسرم هر روز تماس می‌گرفت و تهدید کرد اگر استقلالی شوی، خودکشی می‌کنم! من گفتم بابا اختلاف خیلی است و او گفت ۷۰ یا ۸۰ میلیارد تومان دادند در پرسپولیس بمان و حتی این رقم را به ۲۰ میلیارد تومان رساند و...علیرضا بیرانوند نام اصلی وی محمدرضا بوده که با شناسنامه برادر خود به فوتبال معرفی شده بازیکن فوتبال اهل ایران است. علیرضا بیرانوند که در پست دروازه‌بان بازی می‌کند. علیرضا بیرانوند بازیکن پرسپولیس است.

در حساس‌ترین بازی هفته دهم لیگ برتر، سپاهان در خانه میزبان پرسپولیس بود که شاگردان مورایس توانستند با یک گل تیم گل محمدی را شکست دهند. 

علیرضا بیرانوند

علیرضا بیرانوند در این بازی عملکرد خوبی از خودش به نمایش گذاشت اما در صحنه گل سپاهان تنها نظاره‌گر ضربه ایستگاهی رضا اسدی بود و تنها گل شدن توپ را نگاه کرد.

علیرضا بیرانوند (alireza beiranvand) دروازه بان ملی پوش کشورمان است که در تاریخ 30 شهریور 1371 در سرابیاس دخرم آباد به دنیا آمد. تحصیلات بیرانوند لیسانس تربیت بدنی از دانشگاه سما است. او با تلاش و کوشش خودش و به دلیل عشقش به فوتبال موفق شد از یک زندگی سخت به دروازه بان شماره یک ایران تبدیل شود. قد بیرانوند 194 سانتی متر است.

زندگی شخصی و خانواده علیرضا بیرانوند

علیرضا بیرانوند در یک خانواده‌ پرجمعیت بزرگ شد، او فرزند اول خانواده است و 4 خواهر دارد که نام شان سرور، آرزو، سهیلا، نگین است. همچنین علیرضا بیرانوند یک برادر به نام احمدرضا دارد. اصالت علیرضا بیرانوند به روستای پشته جزایری خرم آباد برمی گردد. او در یک خانواده عشایر متولد و بزرگ شد. خانواده‌ بیرانوند وضعیت مالی خوبی را نداشتند و درواقع زیر طبقه متوسط بودند؛ درنتیجه او مجبور شد ترک تحصیل کند تا بتواند با کار کردن کمک خرج خانواده باشد. علیرضا بیرانوند در 15 سالگی برای اینکه حرفه مورد علاقه اش فوتبال را بتواند دنبال کند پول قرض کرد تا به تهران بیاید و پیگیر فوتبال شود. خوشبختانه تلاش های این دروازه بان ایرانی نتیجه داد و موفق شد دروازه‌بان اول تیم ملی و پرسپولیس شود و شماره یک را در تیم فوتبال ایران بپوشد.

زندگی علیرضا بیرانوند از رفتگری تا دروازبانی

علیرضا بیرانوند در مصاحبه های متعددی که داشته با صداقت همیشه به این موضوع اشاره کرده که در آغاز ورودش به تهران در خانه عمه اش زندگی می کرد. او برای امرار معاش در یک فست فود کار می کرد و سپس در یک کارواش مشغول کار شد. بیرانوند به دلیل بلندی قدش مسئول کار و نظافت ماشین های شاسی بلند بود. او هر روز از 6 صبح تا 12 ظهر ظرف های پیتزا را چرب می کرد، ساعت 12 سر تمرین فوتبال می رفت و بعد دوباره برمی گشت و به کارهایش ادامه می داد.

علیرضا بیرانوند

ماجرای ازدواج علیرضا بیرانوند با دخترعمویش

علیرضا بیرانود متاهل است و درواقع در سن کم موفق شد تشکیل خانواده بدهد. او یکی از دلایل موفقیتش را همین ازدواج زود هنگامش می داند. درواقع بیرانوند 18 ساله بود که با دخترعمویش ازدواج کرد. آقای دروازه بان درباره ماجرای ازدواجش گفته است که آنها عشایر بودند و خانواده همسرش در شهر زندگی می کردند. وقتی او برای ثبت نام مدرسه به شهر می آمد شب ها به منزل عمویش می رفت که از همان دوران به دخترعمویش دل بست؛ سرانجام پس از اینکه خانواده علیرضا به شهر آمدند 2 ، 3 بار خانواده اش را برای خواستگاری به منزل عمو فرستاد که خانواده عمویش با ازدواج آنها مخالف بود. جالب است که علیرضا بیرانود در سال اول فوتبالش وقتی قرارداد 80 میلیونی بست، خواهر همسرش به او گفته بود: چی برای من می خری تا برات اوکی کنم؟ که بیرانوند در پاسخ گفت: ببخشید! 3 سال پیش باید می گفتی چی برام می خری اوکی کنم؟! اما درنهایت این وصلت شکل گرفت و با اینکه برخی از اعضای فامیل به بیرانوند می گفتند که همسرت برای پول با تو ازدواج کرده اما او این موضع را قبول ندارد و معتقد است که او و همسرش همدیگر را دوست دارند.

فرزندان علیرضا بیرانوند

بیرانوند و همسرش دارای 2 فرزند هستند. یک پسر به نام طاها و یک دختر به نام بارانا فرزندان این دروازه بان مشهور ایرانی هستند.

جریان مخالفت پدر بیرانوند با فوتبال

مرتضی بیرانوند نام پدر علیرضا بیرانوند است که به دلیل وضه مالی ضعیفی که خانواده داشت به شدت با فوتبال بازی کردن پسرش مخالف بود چراکه معتقد بود علیرضا باید کمک خرج خانواده باشد درنتیجه علیرضا بیرانوند مجبور بود که تمرین فوتبالش را مخفیانه و دور از چشم پدر انجام دهد که یک بار پدرش متوجه شد و علیرضا از شدت ترس عصبانیت پدرش چند روز از خانه دور ماند!

آغاز فوتبال حرفه ای علیرضا بیرانوند

علیرضا بیرانوند هم مانند هر فوتبالیست دیگری از یک تیم کارش را آغاز کرد که در ادامه به تیم های فوتبالی که علیرضا در آنها بازی کرده می پردازیم.

علیرضا بیرانوند

نفت تهران

علیرضا بیرانوند از سال 2011 یعنی 1390 با تیم نفت تهران فوتبالش را شروع کرد. او نخستین بازی اش را در جام حذفی برابر داماش در 25 اکتبر 2011 معادل 3 آبان 1390 انجام داد. بیرانوند در سال اول ورود خود به دنیای فوتبال به عنوان دروازه بان اول تیمش انتخاب شد. تیم نفت تهران در پایان لیگ برتر مکان سوم را از آن خود کرد و برای نخستین بار در تاریخ این باشگاه موفق به صعود به لیگ قهرمانان آسیا شد. بیرانوند در 23 مارس 2014 یعنی در 3 فروردین 1393 قراردادش را با تیم نفت تا سال 2015 یعنی تا سال 1394 تمدید کرد.

پرسپولیس

علیرضا بیرانوند در فصل 1396 – 1395 یعنی در تاریخ 27 اردیبهشت 1395 قرارداد دوساله ای را با تیم معروف پایتخت پرسپولیس بست و به این تیم پیوست. عملکرد رضایتبخش او در پرسپولیس موجب شد که او قراردادش را تا 5 سال دیگر یعنی تا سال 1400 تمدید کند.

قرارداد بیرانوند با الاهلی عربستان

مدتی شایعه شده بود که علیرضا بیرانوند دروازه بان ملی ایران قرار است به تیم الاهلی عربستان بپیوندد که صحت نداشت و در عمل او به این تیم عربستانی نپیوست.

چگونگی مهار پنالتی رونالدو از زبان بیرانوند

علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران که به کری خواندن برای کریستیانو رونالدو و موفق شدن به مهار پنالتی این فوتبالیست نامدار پرتغالی در بازی تیم ملی فوتبال ایران مقابل تیم ملی پرتغال مورد توجه وافر مردم و رسانه ها قرار گرفت در مصاحبه ای که با عادل فردوسی پور انجام داد در این باره گفت: دوست داشتیم که هدیه خوبی را به مردم ایران بدهیم اما متاسفانه موفق نشدیم و امیدوارم در جام ملت های آسیا جبران کنیم. بیرانوند انتظار فیکس بودن در ترکیب تیم ملی فوتبال ایران را داشت چراکه در بازی های مقدماتی او دروازه بان اول بود ولی به دلیل فشار زیاد رسانه ها و اینکه مدام می گفتند ایران قرار است درون دروازه سورپرایز داشته باشد علیرضا بیرانوند ترسید که نکند واقعا اینها چیزی می دانند که او نمی داند.

بیرانوند درباره پنالتی کریستیانو رونالدو که موفق شد آن را مهار کند گفت که وقتی رونالدو گل زیبایی را به بوفون دروازه بان نامدار ایتالیا زد، مردم بسیار او را اذیت کردند و می گفتند که تو چطور می خواهی در مقابل این بایستی؟ حتی عکس رونالدو را هم روی شخص داعشی در فیلم به وقت شام گذاشته و نوشته بودند: چطوری بیرانوند؟

اما همه این اتفاقات انگیزه بیرانوند را بیشتر کرد و موجب شد تا او بیشتر تمرین کند. جالب است که بیرانوند هم در پاسخ به شوخی ها آن کری را خواند و گفت: چطوری کریس؟ درواقع او خواست از این طریق روحیه اش را حفظ کند.

بیرانوند هنگام ضربه پنالتی زمانی که داور برای ویدئوچک رفته بود و تقریبا 3 دقیقه طول کشید با خدای خودش خلوت کرد و از او خواست تا جواب زحماتش را بدهد. دروازه بان ایران گفت: اگر آن پنالتی گل می شد با توجه به کری که خوانده بودم شرایطم سخت تر می شد ولی خدا کمک کرد و توانستم پنالتی را بگیرم./افکار نیوز

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه