یحیی گل محمدی | انتقاد

شرایط سخت یحیی گل محمدی این روز ها | انتقاد تند پیشکسوت از یحیی گل محمدی

پیشکسوت پرسپولیس با انتقاد از یحیی گل محمدی گفت: آقایان تا آنجا که من خبر دارم سر پاداش و آپشن 33 میلیارد گرفته‌اند، حالا هم که تیم باخته و در این چند بازی بدترین نتایج را گرفته باید همه جریمه شوند چون حتماً همانطور که تشویق بوده حالا هم باید جریمه باشد.

شرایط سخت یحیی گل محمدی این روز ها | انتقاد تند پیشکسوت از یحیی گل محمدی
کدخبر : 21355
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

همچنین بخوانید:

پیش بینی های یحیی گل محمدی پله به پله به حقیقت پیوست.  درد دل های یحیی گل محمدی به گونه ایی بود که در مقابل سختی های زندگی هیچ وقت سر خم نکرد. شوک بزرگی که به پرسپولیس وارد شد، تصمیم ناگهانی یحیی گل محمدی بود. درخواست غیر منتظره یحیی گل محمدی از سرمربی وقت تیم ملی ایران همه را شوکه کرد. در آخر شرایط سخت یحیی گل محمدی بعد از باخت مقابل پرسپولیس با انتقاد های شدید رو به رو شده است.

مرتضی فنونی‌زاده مدافع اسبق پرسپولیس با انتقاد شدید از کادر فنی پرسپولیس معتقد است شرایطی که کادر فنی سرخپوشان و در رأس آن سرمربی پرسپولیس برای تیمش به وجود آورد بازیکنان را به لحاظ فنی و بدنی در شرایط بسیار بدی قرارداد. به بهانه باخت پرسپولیس مقابل سپاهان و ایرادات فنی که به پرسپولیس گرفته می‌شود گفت‌وگویی با پیشکسوت پرسپولیس داشتیم.

بعد از سه نتیجه‌ بد، مقابل سپاهان هم سرخپوشان نتیجه را واگذار کردند!

من فکر می‌کنم بازیکنان زحمت خودشان را کشیدند اما تعویض‌های بد و ارنج اشتباه در کنار مسائل حاشیه‌ای که پیرامون تیم وجود داشته و دارد بیشترین لطمه را به تیم زده است. در چهار بازی فقط سه امتیاز گرفته‌ایم و این به آن معناست که فقط یک بازی را برده‌ایم و از 12 امتیاز ممکن فقط سه امتیاز گرفته‌ایم و این به نوعی بدترین نتیجه است و من مقصر اصلی این ضعف و نتیجه‌گیری را قهر و آشتی سرمربی و کادر فنی‌اش و برو بیاها می‌دانم که به نظرم خیلی به تیم لطمه زد و تمرکز و شرایط پایدار فنی را از پرسپولیس گرفت، به شکلی که تیم شکل فنی خوبی ندارد و از دقیقه 50 به بعد هم به لحاظ بدنی با مشکل مواجه می‌شود.

یحیی گل محمدی

اما سرمربی تیم پرسپولیس گفته چرا در زمان نقل و انتقالات که تیم‌های مدعی دیگر بازیکنان زیادی را به خدمت می‌گرفتند، کسی به حرف او توجه نمی‌کرد؟

خود سرمربی در نقل و انتقالات بزرگترین اشتباه را کرده. نمونه‌اش هم از دست دادن عبدی بود که این مهاجم اصلاً راضی به جدایی نبود اما بر خلاف میل باطنی‌اش مجبور به جدایی شد. آل‌کثیر هم قلبش با پرسپولیس بود و حتماً راهی وجود داشت که او را با رقم کمتر از سپاهان در پرسپولیس حفظ کنند که نکردند. در بقیه موارد هم شهاب را می‌خواستند که باشگاه او را جذب کرد و نبیل را هم به خدمت گرفتند، هر چند که گفته شد مدیر او را جذب کرده و او بازیکن مد نظر سر مربی نبوده است اما به هر حال من فکر می‌کنم با همین موجودی هم می‌شد نتایج بهتری گرفت و مشکل فقط کمبود بازیکن و از این‌جور مسائل نیست. در حال حاضر هم همه تیم باید جریمه شود چون همانطور که خواهان آپشن و پاداش بودند حالا که نتیجه نگرفتند باید از سرمربی تا بازیکن همه جریمه شوند و در این نکته هم باشگاه و مدیر تیم نباید با کسی تعارف داشته باشند. آقایان تا آنجا که من خبر دارم سر پاداش و آپشن 33 میلیارد گرفته‌اند، حالا هم که تیم باخته و در این چند بازی بدترین نتایج را گرفته باید همه جریمه شوند چون حتماً همانطور که تشویق بوده حالا هم باید جریمه باشد.

تعطیلی لیگ و تمرینات به نظر در این شرایط خیلی به سود پرسپولیس شد!

به نظرم در شرایطی که تیم مشکل بدنی و مشکلات فنی زیاد دارد باید تمرینات با شدت بیشتر پیگیری می‌شد و به نظرم سرمربی تیم تمرینات تیم را تعطیل کرده که به کارهای نیمه تمامش در دبی برسد.

با این شرایط ما می‌توانیم امیدوار باشیم؟

نباید خودمان را فریب دهیم. مقابل سپاهان فقط یکی دو فرصت گلزنی داشتیم، در حالی که بیرانوند یک گل خورد و سه بخت صد درصد را هم از بازیکنان سپاهان گرفت وگرنه شاید نتیجه باخت سنگین‌تر می‌شد. فوتبال است و هزار اتفاق پیش‌بینی نشده که امیدواریم بهترین اتفاق برای پرسپولیس رخ دهد اما با این شرایط فنی و به شکل منطقی خیلی به تیم فعلی و نتایجش خصوصاً مقابل النصر امیدوار نیستم.

بعد از سه تساوی مقابل ملوان، صنعت نفت و استقلال تاجیکستان و سپس باخت مقابل سپاهان حالا پرسپولیس در چهار مسابقه متوالی پیروز نشده تا هم شانس صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان کمرنگ‌تر شده و شرایط دشوار به نظر برسد هم با ایجاد اختلاف 5 امتیازی تا صدر جدول لیگ برتر اوضاع نگران‌کننده شود.

یحیی گل محمدی

با این وجود پرپسولیس از امروز وارد تعطیلات دو هفته‌ای شده و تا بازی 6 آذر مقابل النصر هیچ مسابقه‌ای نخواهد داشت که این تعطیلی می‌تواند به سود یا به ضرر این تیم باشد.

معمولا تیم‌های بزرگ چنانچه بعد از شکست و یک دوره بحرانی وارد تعطیلات شوند شاید اوضاع برایشان خوب پیش نرود چرا که مسابقه‌ای وجود ندارد تا شکست‌ها جبران و شرایط به حالت عادی برگردد و از آن سو فرصت مناسبی برای منتقدان پیش خواهد آمد تا با بررسی دقیق‌تر شرایط به انتقادهای خود ادامه داده و درباره مشکلات و نقایص آن تیم صحبت کنند.

این شرایط حالا می‌تواند در مورد پرسولیس مصداق داشته باشد در حالی که انتقادها از یحیی و تیمش بلافاصله بعد از باخت در اصفهان شروع شده و حتما با شدت بیشتری هم ادامه خواهد داشت.

در نقطه مقابل این تعطیلات می‌تواند وضعیت را بهتر کند چرا که کادر فنی و بازیکنان فرصتی خواهند داشت تا از نظر بدنی و ذهنی ریکاوری شوند. شاید بازی‌های متوالی برای تیم که به لحاظ مهره شرایط خیلی خوبی ندارد کمی خسته کننده شده ضمن اینکه تیم یحیی از نظر ذهنی نیاز به ریکاوری دارد.

از سوی دیگر کادر فنی پرسپولیس در این تعطیلی فرصت این را خواهند داشت تا با آنالیز و بررسی دقیق‌تر شرایط تیم خود مشکلات را استخراج کرده و بیشتر روی ضعف‌های تیم خود کار کنند و مشکلات را کاهش دهند.

در واقع اینطور به نظر می‌رسد که کادر فنی پرسپولیس هیچ تعطیلی‌ای نخواهد داشت و از امروز کارش را آغاز کرده تا با رسیدن به امتیازهای لازم در دو بازی با النصر و الدحیل صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان را مهیا کرده و سپس با روحیه مضاعف ناشی از این اتفاقات بقیه بازی‌های باقیمانده لیگ تا جام ملت‌ها را با موفقیت پشت سر بگذارند./همشهری آنلاین

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه