انسانی که شیر را به وحشت انداخت | جنس ناب این شخص شیر را به عقب راند+ ویدئو

یک مرد لاغر توانست موجب وحشت دو شیر درنده شود

انسانی که شیر را به وحشت انداخت | جنس ناب این شخص شیر را به عقب راند+ ویدئو
کدخبر : 21297
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

یک مرد که در حالت طبیعی قرار نداشت، وارد قفس شیر‌ها شد.

 شیر نر که حیطه فرمانروی خود را تحت خطر میدید به سمت این مرد حمله کرد اما این مرد که بعد از چند دقیقه هوشیاری خود را به دست اورده بود، با دست‌های خود مانع از حملات مرگبار شیر نر شد.

مردم حاضر در باغ وحش نیز با وجود مشاهده این شرایط، توانایی یاری رساندن به این فرد را نداشتند. در همین هنگام بود که مرد روی صخره رفت؛ دست‌های خود را بلند کرد تا در نکاه شیر، موجودی درشت هیکل‌تر به نظر برسد! تاکتیکی که در پایان جواب داد و باعث وحشت و فرار شیر و البته نجات این مرد شد.

نکاتی که باید در مورد حیوان شیر بدانید

حیوان شیر (یکی از قوی ترین حیوانات) به انگلیسی Lion است و این حیوان جزو حیوانات شکارچی کره زمین است. این حیوان جزو گربه سانان بزرگ جثه است. شیر حیوانی است که با گله خود زندگی می کند و در هر گله هر یک وظیفه مخصوص دارد. این حیوانات موجوداتی قدرت طلب هستند و به هیچ عنوان حاضر به شراکت قلمرو خود با دیگر حیوانات نیستند.

غذای شیر چیست؟

غذا شیر معمولا شکار هایی است که به دست می آورد. شیر برای خوردن غذا شکار می کند و به هیچ عنوان لاشه خوار نیست. در این نوع حیوان بر خلاف بسیاری از گونه های حیوانات جنس ماده این حیوان دست به شکار می زنند و گله خود را تغذیه می کنند. شکار این حیوان معمولا انواع بز، گورخر، بوفالو و گاومیش های وحشی و هم چنین گاهی زرافه و کفتار و شغال را تشکیل می دهد.

چه حیواناتی در نبرد تن به تن شیر را شکست می دهند؟

این حیوانات بسیار قدرتمند هستند و این قدرت وقتی گروهی حمله کنند چند برابر می شود. این دسته از گربه سانان به دلیل قدرت زیادی که دارند معمولا دشمنان کمی دارند. در نبرد تن به تن حتی پلنگ ها و یوزپلنگ ها نیز شکست می خورند. جنس نر گاهی توسط یک دیگر در نبرد های قدرت کشته می شوند و گاهی نیز شیر ها طعمه تمساح نیل می شوند و نمی توانند با آن ها مقابله کنند.

آیا نوع تاکسیدرمی شده این حیوان در موزه حیوانات وجود دارد؟

به راحتی با مراجعه به موزه حیوانات خشک شده این حیوان را از نزدیک به صورت تاکسیدرمی شده مشاهده کرده و با قسمت های مختلف بدن او از نزدیک آشنا شوید.

انواع شیر در دنیا

این حیوانات در مناطق زندگی خود انواع متفاوتی دارند. این تفاوت ها بیشتر در رنگ اندازه و محل زندگی آن ها است. شیر ها بیشتر در مناطق گرمسیر جهان مخصوصا در قاره آفریقا زندگی می کرد اما امروزه به دلایلی فقط به برخی از مناطق آفریقا محدود شده است. این حیوان از رده گربه سانان است و در زیر شاخه پلنگ سانان قرار دارد. در ادامه به برخی از انواع گونه های این حیوان می پردازیم

نژاد کنگو

این حیوان در شمال شرقی کنگو و برخی از مناطق اوگاندا در قاره آفریقا یافت می شود. این نژاد جثه بزرگی دارد و وزن جنس نر این گونه صد و نود کیلو گرم است. این گونه معمولا توانایی بالا رفتن از درخت را دارند این ویژگی تا حدودی متمایز از دیگر گونه ها است.

شیر

گونه بربری

این نژاد بومی کوه هایی به نام اطلس که در مناطقی از آفریقا مانند مراکش مغرب و الجزایر پوشیده است زندگی می کند. این حیوان یال های بلند تری نسبت به دیگر گونه های این حیوان دارد‌. این نژاد به دلیل حیوان مورد علاقه خاندان سلطنتی اتیوپی شیر سلطنتی لقب دارد. هم چنین برخی می گویند این گونه از گونه های گونه های مبارزات گلادیاتوری روم باستان بوده است.

سنگالی

این گونه جثه کوچک تری نسبت به دیگر هم نوع های هم نوع خود دارد. این شیر جزو گونه در خطر انقراض قرار دارد و محیط بانان این چند قلاده باقی مانده از این حیوان را در مناطق محافظت شده حمایت می کنند.

زیستگاه اصلی شیر کجاست؟

در گذشته این حیوان در بسیاری از مناطق گرمسیری جهان از جمله قاره آفریقا، ایران، هندوستان، پاکستان، تا دریای مدیترانه جزو گستره محل زندگی این حیوان بود. اما این حیوان هم اکنون فقط در برخی از مناطق قاره آفریقا زندگی می کند. در بسیاری از کشور ها به دلیل شکار بی رویه یا تخریب زیستگاه این حیوان منقرض شده اند و یا دیگر در آن مناطق زندگی نمی کنند.

تفاوت وظیفه شیر ماده و نر چیست؟

در یک گله هر یک از اعضا وظیفه به خصوصی دارند. همان طور که پیش تر گفته شد در گونه این حیوان بر خلاف اکثر جانوران روی زمین جنس ماده این حیوان به شکار و تهیه غذا می پردازند. جنس نر اصولا نقش مراقبت از گله را مانند شکارچیان بچه شیر ها و یا شیر های نری که در صدد ارتباط جنس ماده هستند بر عهده دارند. گاه یک جنس نر به تنهایی رهبری یک گله را به عهده می گیرد و گاه چند شیر جوان این کار را باهم انجام می دهند.

شیر نماد چیست؟

این حیوان از گذشته تا کنون مورد توجه خیلی از مردمان چه در سرزمین های آسیایی و چه غربی بوده است. به طوری که نماد افراد خاندان سلطنتی یا افراد والا مقام بسیاری از امپراطوری ها این حیوان بوده است. نقش این حیوان بر روی لباس کسی تنها نشانه مقام او نیست. بلکه نشانه دلیری استقامت و هوشیاری او است. ضمن این که پرچم کشور اسکاتلند که زمانی سرزمین شوالیه ها بود نقش این حیوان دارد.

تعبیر خواب شیر چیست؟

این حیوان به طور کلی در خواب به نشانه یک پادشاه مردی دلیر و دشمنی سر سخت و قوی است. هم چنین این حیوان در خواب نشانه وفاداری و دوستی است. اگر در خواب این حیوان را در جنگل ببینید باید در روابط با دوستان و نزدیکان و اطرافیانتان وفادار تر و صادق تر باشید. داشتن پوست شیر در خواب نشانه ثروت و مال است. البته دیدن این حیوان در خواب در وجه های مختلف تعابیر مختلفی دارد.

شیر

ویژگی های ظاهری و شخصیتی شیر چیست؟

شیر ها حیواناتی با جثه بزرگ و وزنی حدود ۱۷۰ تا ۱۹۰ کیلو یا بیشتر هستند. این حیوان دارای دمی بلند پنجه هایی بزرگ دندان هایی تیز هستند. جنس نر این حیوان در اطراف سر و گردنش موهای نسبتا بلندی به نام یال دارد. اندازه این یال ها در انواع نژاد این حیوان متفاوت است. جنس ماده یال ندارد. رنگ شیر ها، معمولا طلایی، قهوه ای روشن، و قهوه ای تیره هستند.

چرا شیر سلطان جنگل است؟

یکی از دلایل اینکه به این حیوان لقب سلطان جنگل داده شده است قدمت طولانی این حیوانات است. گربه سانان حیواناتی هستند که دوران آن به ما قبل تاریخ بر می گردد. اما این جانوران کم ترین میزان تغییر در ژن و ظاهر را میان دیگر جانوران داشته اند. یکی دیگر از دلایل این مورد غرش بسیار بلند و گاه ترسناک این حیوان است. این حیوان در میان تمام گربه سانان و حیوانات جنگل بلند ترین غرش را دارد که باعث ترس حیوانات اطراف و رام کردم شیر های گله می شود./اطلاعات

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
روی خط رسانه