یارانه نقدی | واریز یارانه نقدی

از امشب حساب این افراد پر پول می شود | یارانه نقدی این افراد واریز می گردد

بر اساس اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، یارانه کمک معیشتی مرحله ۱۵۳ بر اساس دهک‌بندی اعلامی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به حساب سرپرستان خانوار واریز و از ساعت ۱۲ بامداد روز شنبه ۲۰ آبان قابل برداشت است.

از امشب حساب این افراد پر پول می شود | یارانه نقدی این افراد واریز می گردد
کدخبر : 21256
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

یارانه نقدی به زودی حذف می شود. یارانه نقدی شامل همه افراد نمی شود. یارانه نقدی مبلغ چندانی نداشت. یارانه نقدی با چالش زیادی همراه بود. جزئیات حذف یارانه نقدی را بخوانید.

بر اساس اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، یارانه کمک معیشتی مرحله ۱۵۳ بر اساس دهک‌بندی اعلامی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به حساب سرپرستان خانوار واریز و از ساعت ۱۲ بامداد روز شنبه ۲۰ آبان قابل برداشت است.

 یارانه نقدی بگیران  که می خواهند تاریخ دقیق واریز یارانه آبان۱۴۰۲ را بدانند باید در ۲۰ آبانمنتظر پیام واریز مبلغ یارانه باشند. یارانه بگیران باید در روز ۲۰ آبانماه منتظر دریافت یارانه نقدی خود باشند و حساب خود را چک کنند. بر همین اساس، در صورتی که سرپرستان خانوار جزو دهک‌های اول تا سوم هستند، یارانه نقدی مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر و در صورتیکه جزو دهک‌های چهارم تا نهم قرار دارند، یارانه نقدی مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر به حساب آنان واریز خواهد شد.در ادامه به آخرین خبر از یارانه نقدی می پردازیم.

اخیرا قوانین بسیاری در حوزه واریز  یارانه نقدی  ابلاغ شده است و تسهیلات مختلفی در این حوزه برای مشمولان واریز می‌شود. قرار است به دهک‌های یک تا سه درآمدی یارانه ۵۲۰ هزار تومانی تعلق گیرد. همچنین بنا بر گفته مسئولان احتمال تبدیل دهک به صدک درآمدی نیز وجود دارد.

بر همین اساس، در صورتی که سرپرستان خانوار جز دهک‌های اول تا سوم هستند، مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر و در صورتی که جز دهک‌های چهارم تا نهم قرار دارند، مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر به حساب آنان واریز خواهد شد.

چنانچه سرپرستان خانوار از کالابرگ الکترونیکی استفاده نکرده باشند رقم کامل یارانه برای آنها قابل برداشت است و در صورت استفاده به همان میزان از یارانه خانوار کسر شده و باقی مانده مبلغ به حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود.

یارانه نقدی این گروه حذف می‌شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام بیشترین استقبال دهک‌ها از طرح کالابرگ الکترونیکی از امکان جابه‌جایی دهک‌های کم درآمدی خبر داد و گفت: دهک‌های هشتم و نهم به تدریج به طرح کالابرگ الکترونیکی اضافه خواهند شد.

سید صولت مرتضوی درباره احتمال پیوستن دهک‌های هشتم و نهم به طرح کالابرگ الکترونیکی گفت: در حال حاضر تصمیم برای دهک‌های ششم و هفتم گرفته شده و این دو دهک را اضافه کردیم و به تدریج باقی دهک‌ها را هم اضافه می‌کنیم.

وی درباره بیشترین استقبال دهک‌ها از طرح کالابرگ الکترونیکی گفت: استقبال متفاوت بوده، اما دهک دوم و سوم و پنجم بیشترین استقبال را داشته‌اند.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی درباره تبدیل دهک به صدک و اینکه آیا این کار موجب قطع یارانه می‌شود یا خیر؟ گفت: از قدیم صدک بندی بوده تا به دهک رسیدند. صدک بندی کار امروز نیست و از گذشته وجود داشته و الان هم ادامه دارد.

مرتضوی تصریح کرد: می‌توانیم بگوییم امکان دارد بعضی دهک‌ها که دهک‌های بالاتر هستند به دهک‌های پایین‌تر بروند و بعضی دیگر که دهک‌های پایین‌تر هستند به دهک‌هایی بالاتر ارتقاء یابند.

 نحوه اعتراض به دهک بندی یارانه‌ و اصلاح آن اعلام شد.

به گزارش عرشه آنلاین؛ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: خانوارهایی که به دهک‌بندی خود اعتراض دارند، به سامانه حمایت مراجعه کنند.

خلیل احمد سلامی در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: امکان مشاهده اطلاعات شناسنامه اقتصادی خانوار در سه بخش اطلاعات تراکنش‌های خرید کارت‌های بانکی همه اعضای خانوار، اطلاعات خودرو و اطلاعات درآمد ثبتی و سود بانکی به صورت تفکیک شده و مجزا در سامانه حمایت فراهم شده است و سرپرست هر خانوار می تواند دهک اقتصادی خانوار خود را به همراه اسامی اعضای خانوار خود مشاهده کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ادامه داد: خانوارهایی که قبلاً درخواست بررسی مجدد دهک بندی خانوار خود را ثبت کرده‌اند نیز برای مشاهده نتایج بررسی‌ها بر اساس اطلاعات به‌روزرسانی شده شناسنامه اقتصادی خانوار به نشانی اینترنتی hemayat.mcls.gov.ir  مراجعه کنند.

سلامی گفت: دهک بندی افراد جامعه بر اساس ضابطه و چارچوب مشخص انجام می شود و ملاک پایگاه رفاهی ایرانیان برای دهک بندی، درآمد خانوار است و بر همین اساس، به واسطه اطلاعات شناسنامه اقتصادی خانوار، افراد در دهک های یک تا ۱۰ قرار گرفته‌ان

 یارانه نقدی این ماه افزایش یافت؟

سخنگوی دولت گفت: در حوزه اقدامات مقطعی، یارانه‌ها حدود ۹ برابر افزایش داشت و از ۴۵ هزار تومان به ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومان رسید، حقوق حداقل بگیران در طی دو سال بیش از ۸۰ درصد افزایش یافت که سال گذشته ۵۷ درصد و امسال نیز ۲۷ درصد افزایش داشت.

مقایسه هزینه و درآمد دهک‌های درآمدی در سال ۱۴۰۱

دهک‌بندی درآمدی متوسط درآمد در ماه (تومان)

متوسط هزینه در ماه (تومان)

دهک اول سه میلیون و ۵۳۷ هزار چهار میلیون و ۱۱۶ هزار و ۵۰۰

دهک دوم شش میلیون و ۳۴۷ هزار و ۵۰۰ شش میلیون و ۶۴ هزار و ۵۰۰

دهک سوم هشت میلیون و ۴۳ هزار و ۴۰۰ هفت میلیون و ۳۰۷ هزار

دهک چهارم ۹ میلیون و ۴۹۷ هزار و ۵۰۰ هشت میلیون و ۳۴۳ هزار

دهک پنجم ۱۰ میلیون و ۹۵۱ هزار و ۵۰۰ ۹ میلیون و ۴۱۶ هزار و ۵۰۰

دهک ششم ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ۱۰ میلیون و ۳۹۴ هزار

دهک هفتم ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار ۱۲ میلیون و ۷۵ هزار و ۴۰۰

دهک هشتم ۱۷ میلیون و ۷۰ هزار و ۵۰۰ ۱۴ میلیون و ۱۷۸ هزار

دهک نهم ۲۱ میلیون و ۳۱۲ هزار و ۱۰۰ ۱۷ میلیون و ۳۷ هزار و ۳۰۰

دهک دهم ۳۵ میلیون و ۳۸۵ هزار ۲۵ میلیون و ۳۶۲ هزار

سخنگوی دولت گفت: در حوزه اقدامات مقطعی، یارانه‌ها حدود ۹ برابر افزایش داشت و از ۴۵ هزار تومان به ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومان رسید، حقوق حداقل بگیران در طی دو سال بیش از ۸۰ درصد افزایش یافت که سال گذشته ۵۷ درصد و امسال نیز ۲۷ درصد افزایش داشت.

علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت در «اردوی تشکیلاتی دفتر تحکیم وحدت» در مشهد با اشاره به وضعیت جنگ غزه گفت: صهیونیست‌ ها در طی ۷۵ سال اخیر تلاش کردند با تاریخ‌سازی و زور، برای رژیم صهیونیستی مشروعیت درست کنند، اما مقاومت مردم فلسطین همه آن‌ تلاش‌ها را به باد داد. امروز فریاد حمایت از مردم مظلوم غزه و محکومیت جنایات صهیونیست‌ها در سراسر جهان شنیده می‌شود.

بهادری جهرمی گفت: دشمنان امروز برای فشار علیه ملت ایران در حوزه تحریم‌های اقتصادی، فشار رسانه‌ای و ایجاد خطای محاسباتی در میان مسئولان و مردم، تمرکز ویژه دارند.

وی با انتقاد از سیاست‌های اقتصادی دولت گذشته، تصریح کرد: در دوره‌ای برخی مسئولان و مقامات ارشد با تصور غلط می‌گفتند اگر نرخ ارز افزایش پیدا کند، برای اقتصاد و معیشت مردم خوب است. می‌گفتند اگر به کدخدا التماس کنیم و از بخشی از حقوق ملت چشم پوشی کنیم، کلیه تحریم‌ها لغو می‌شود و همین امر را برای تغییر ذهن مردم نیز دنبال کردند.

دبیر هیات دولت یادآور شد: طی یک دهه اخیر در حالیکه از یک طرف غرب رو به افول بود، بحران‌های اجتماعی و اقتصادی سنگین در آنجا مشاهده می‌شد و بارها بدعهدی و کارشکنی آنان در برابر ملت ایران دیده شده بود و از طرف دیگر در آسیا و آمریکای لاتین اقتصادهای نوظهوری در حال شکل‌گیری بود، سازمان‌های اقتصادی جدیدی تأسیس شده بود و آنان نیز تمایل به همکاری با ایران داشتند اما رویکرد دولت وقت ارتباط با غرب و بی‌توجهی به ظرفیت‌های همسایگان و اقتصادهای نوظهور بود.

بهادری جهرمی با اشاره به اقدامات دولت برای ارتقای استفاده از ظرفیت نخبگان گفت: در این دولت حمایت از سرآمدان علمی دو برابر شد، تا سقف ۵ هزار نخبه مجوز جذب در دستگاه‌های اجرایی داده شد، تسهیلات شرکت‌های دانش‌بنیان ۲۶۰ درصد افزایش یافت، برای پیوند دانشگاه و صنعت ۴ هزار نفر از نخبگان و دانشجویان برتر در بنگاه‌های فعال داخلی بورسیه شدند.

وی افزود: همچنین تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان از ۶ هزار و ۴۰۰ به ۹ هزار و ۲۰۰ شرکت رسید. افزایش ۲۶۰ درصدی تسهیلات شرکت‌های دانش‌بنیان و افزایش ۲۵ درصدی صادرات محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان، از جمله اقدامات دولت برای حمایت از نخبگان و کاهش مهاجرت آنان بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
روی خط رسانه