هادی چوپان برای همیشه خداحافظی کرد | هادی چوپان قلب مردم ایران را با این ویدئو شکست!

پس از شکست چوپان، ویدئویی از صحبت های احساسی او درباره ایران بازتاب فراوانی در فضای مجازی داشته است. این ویدئو را ببینید.

هادی چوپان برای همیشه خداحافظی کرد | هادی چوپان قلب مردم ایران را با این ویدئو شکست!
کدخبر : 21191
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

هادی چوپان بدنساز حرفه ای  ایرانی است.  هادی چوپان اولین بدنساز ایرانی که موفق به دریافت ساندو شد.هادی چوپان از ۱۳ سالگی بدنسازی را شروع کرده است. هادی چوپان قهرمان مسابقات مستر المپیا 2022 شده بود. از روز گذشته که رقابت‌های مسترالمپیا آغاز شد، هادی چوپان در صدر اخبار رسانه‌ها قرار گرفت. هادی چوپان در این رقابت به مقام دوم رسید.  هادی چوپان با انتشار عکس نوشته ای در اینستاگرام ضمن اشاره به حق خوری در مسابقات مستر المپیا ۲۰۲۳ از مردم ایران برای شکست مقابل حریف آمریکایی عذرخواهی  کرد. در ادامه پست اینستاگرامی گرگ ایرانی مشاهده میکنید. 

بیوگرافی هادی چوپان

ادی چوپان متولد ۴ مهر ۱۳۶۶ در استان فارس، بدنساز حرفه ای است.

تا قطع دیپلم تحصیل کرد و از کارگری و گچ کاری وارد بدنسازی شد و حالا بعنوان «گرگ ایرانی» در مسابقات مستر المپیا شناخته می شود و دو فرزند هم دارد.

هادی چوپان

هادی چوپان

در روستای «ابنو» از شهرستان «سپیدان» استان فارس در یک خانواده هفت نفره به دنیا آمد.

 قهرمانی هادی چوپان

از نوجوانی کنار دست برادرش گچ کاری می کرد تا اینکه اولین بار در سال ۱۳۸۵ وقتی ۱۹ ساله بود به مقام قهرمانی بزرگسالان استان فارس دست پیدا کرد.

او همزمان توانست به طلای کشوری هم دست یابد و نگاه ها را به سمت خود جلب کند.

هادی چوپان

شرکت هادی چوپان در مسابقات مستر المپیا

گرگ ایرانی با درخشش مثال زدنی در رقابت های مستر المپیا ۲۰۱۹ در آمریکا توانست با شکست چهره های نامداری به عنوان مقام سوم این رقابت ها دست پیدا کند.

او در بخش نگاه مردمی قهرمان مستر المپیا شد و کمربندی قهرمانی را نیز دریافت کرد، در سال ۲۰۲۰ به مقام چهارم رسید و سال ۲۰۲۱ مقام سوم مستر المپیا را تکرار کرد.

هادی چوپان (زادهٔ ۴ مهر ۱۳۶۶)[۳] بدن‌ساز حرفه‌ای اهل ایران است. او از سال ۱۳۷۹ ورزش پرورش اندام را شروع کرد.[۳] سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۵ عضو ثابت تیم ملی بدن‌سازی ایران بوده‌است. او تنها ایرانی[۴] و دومین آسیایی پس از سمیر بنوت است که توانسته قهرمان مستر المپیا شود.[۵][۶] قهرمان مستر المپیا در سال ۲۰۲۲ و اولین بدنساز ایرانی که موفق به دریافت ساندو شد پیش از این، مسابقات مستر المپیا ۲۰۱۹ و ۲۰۲۱ با شگفتی سازی بزرگ هادی چوپان و کسب عنوان سوم به همراه دریافت جایزه قهرمان مردم به پایان رسید. وی در مستر المپیا ۲۰۲۳ موفق به کسب عنوان نایب قهرمانی شد. چوپان در سال ۲۰۲۰ نیز موفق به دریافت مقام چهارم مستر المپیا شد.

تنها بدن‌ساز ایرانی که پیش از هادی چوپان توانسته بود از ایران به مستر المپیا برود و رقابت کند، بیت‌الله عباس‌پور بود که در پایان، هفدهمین مرد مستر المپیا در سال ۲۰۱۳ لقب گرفت.[۸][۹][۱۰][۱۱] هادی چوپان بزرگ‌ترین بدنساز تاریخ ایران و آسیا است.

زندگی

هادی چوپان در سال ۱۳۶۶ در استان فارس، در روستای ابنو در شهرستان بیضا زاده شد. هادی چوپان در سال ۱۳۷۹ به تشویق برادرش بدن‌سازی را آغاز کرد و پس از گذشت سه سال از آغاز فعالیت حرفه‌ای، به مقام سوم کشور و همچنین قهرمانی استان فارس دست پیدا کرد. او در سال ۱۳۸۴ نخستین مدال ملی خود را به‌دست‌آورد. چوپان پس از تجربه کردن شکست‌ها و پیروزی‌های بسیار، چندین بار موفق به کسب عنوان قهرمانی و نایب‌قهرمانی شد.

مربی او در سال‌های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۷ جمشید اوجی بود. پس از آن، چند سال مربی نداشت و از ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ علی نعمتی مربی‌گری او را بر عهده داشت. از اواخر ۱۳۹۶ به این سو هنی رامبد عهده‌دار مربی‌گری او است. چوپان ساکن شیراز است و مدیریت یک باشگاه بدن‌سازی را بر عهده دارد. هادی چوپان در محافل جهانی ملقب به «گرگ ایرانی» (The Persian Wolf) است.

حضور در مستر المپیا

مستر المپیای ۲۰۱۹

در سال ۲۰۱۹ چوپان توانست عنوان سومی مستر المپیا ۲۰۱۹ را کسب کند و برندهٔ ۱۰۰ هزار دلار جایزه شود. او همچنین موفق به دریافت جایزهٔ «قهرمان مردم» که به‌تازگی به این مسابقات افزوده شده است، نیز گردید. چوپان برای حضور در این رقابت‌ها با مشکلات مالی و سیاسی مواجه بود. چرا که در سال پیروزی‌اش، طبق فرمان اجرایی ۱۳۷۶۹ صدور ویزای آمریکا برای ایرانیان ممکن نبود و به گفته خودش جایزه‌اش تنها بخشی از هزینه‌های قهرمانی‌اش را پوشش می‌دهد.

او موفقیت خود را در سال ۲۰۲۱ با کسب مقام سوم مسترالمپیا و دریافت مدال نقره تکرار کرد.[۱۷]

مستر المپیای ۲۰۲۲

چوپان در چهل و هشتمین دوره مستر المپیا در سال ۲۰۲۲ که از تاریخ ۱۵ تا ۱۸ دسامبر در لاس وگاس برگزار شد توانست ممدوح السبیعی را شکست دهد و در نهایت در نیمه‌نهایی نیک واکر با فاصله بسیار کمی رقابت را به او واگذار نمود و چوپان به عنوان نخستین ایرانی و آسیایی به مقام قهرمانی دست یافت و صاحب مدال طلا شد[۱۸][۱۹]، او همچنین برنده جایزه ۴۰۰ هزار دلاری قهرمانی مسابقات شد.

مراسم استقبال

پس از بازگشت از آمریکا مردم شیراز با حضور گسترده خود از هادی چوپان استقبال کردند. مردم در مراسم استقبال شعار «باشرف باشرف» سر دادند.

تقدیم مدال به زنان ایرانی

وی پس از قهرمانی جایزه‌اش را به «زنان ایرانی» تقدیم کرد و گفت امیدوار است این مدال از غم‌های مردم ایران بکاهد.[۳] او پس از قهرمانی گفت:

امیدوارم این مقام جزئی از غم‌های مردم ایران را حل کرده باشد. توانسته باشم نماینده و سرباز خوبی برای ایران باشم و این مدال را تقدیم می‌کنم به کل بانوان شریف ایران و مردم ایران هرکجای دنیا که هستند. امیدوارم که همیشه شادی مهمان خانه همه بندگان خدا باشد و نژادپرستی بین ما نباشد و با هم دوست باشیم از هر کشوری که هستیم، به همدیگر افتخار کنیم.

مستر المپیای ۲۰۲۳

او در سال ۲۰۲۳ به مرحله نیمه‌نهایی این مسابقه راه یافت و موفق به دریافت مقام دوم شد.[۲۲]

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
روی خط رسانه