قیمت طلا | قیمت طلا امروز در بازار

قیمت طلا امروز همه را سورپرایز کرد | قیمت طلا امروز به چند رسید؟

قیمت طلا امروز 10 آبان 1402

قیمت طلا امروز همه را سورپرایز کرد | قیمت طلا امروز به چند رسید؟
کدخبر : 21072
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

قیمت طلا در بازار تغییر کرد. قیمت طلا در آخرین روز هفته تحت تاثیر عوامل مختلف افزایش یافت. قیمت طلا با توجه به نرخ جهانی طلا تعیین می شود. قیمت طلا در اقتصاد کشور نقش بسزایی دارد. جزئیات قیمت طلا  امروز را در ادامه بخوانید.

قیمت طلا و سکه امروز

قیمت سکه و قیمت طلا امروز چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۲ را در جدول زیر مشاهده کنید. علاوه بر قیمت سکه امامی، بهار آزادی، گرمی، نیم سکه و ربع سکه می‌توانید قیمت مثقال و انس جهانی طلا، طلای آبشده و دست دوم را نیز مشاهده فرمایید.

قیمت طلا امروز

بروزرسانی: چهارشنبه 10 آبان - 08:30

عنوان نرخ

قیمت (ریال)

طلای 18 عیار / 750 25,010,000

طلای ۲۴ عیار 33,346,000

طلای 18 عیار / 740 24,676,000

طلای دست دوم 24,676,230

آبشده کمتر از کیلو 108,350,000

مثقال طلا 108,290,000

انس طلا 1,994.05

قیمت سکه

سکه امامی تک فروشی 298,510,000

سکه بهار آزادی تک فروشی 259,910,000

نیم سکه تک فروشی 156,100,000

ربع سکه تک فروشی 106,400,000

سکه گرمی تک فروشی 57,700,000

تمام سکه (قبل 86) 258,000,000

نیم سکه (قبل 86) 125,000,000

ربع سکه (قبل 86) 64,000,000

نوسانات بازار و وضعیت حباب در بازار سکه

حباب سکه

حباب سکه امامی 54,320,000

حباب سکه بهار آزادی 16,320,000

حباب نیم سکه 34,170,000

حباب ربع سکه 45,310,000

حباب سکه گرمی 27,630,000

سقوط سنگین و ناگهانی قیمت طلا

 با وجود افزایش شدید قیمت طلا پس از جنگ غزه و رژیم صهیونیستی، دوباره بازار طلا در مسیر ریزشی قرار گرفت؛ به طوری که در آخرین لحظه معاملات، ریزش ۱۰ دلاری هر اونس طلا ثبت شد.

به این ترتیب اونس طلا در بازار جهانی به قیمت یک هزار و ۹۸۵ دلار کاهش یافت و این رقم، ریزش ۰.۵ دلاری طلا را نشان می‌دهد.

گزارش‌ها نشان می‌دهد از ابتدای معاملات هفته در بازار جهانی، اونس طلا ریزش ۲۱ دلاری را تجربه کرده است و این در شرایطی است که ۲۷ اکتبر طلا در بازار جهانی به قیمت ۲ هزار و ۶ دلار رسیده بود.

با ایم حال، گزارش‌ها نشان می‌دهد که همچنان قیمت طلا نسبت به یک هفته قبل ۱۳ دلار و یک ماه قبل ۱۵۷ دلار بالاتر است‌.

جنگ حماس و اسرائیل در حالی وارد بیست و پنجمین روز خود شده که قیمت دلار در این مدت بارها تحت‌تأثیر این اتفاق نوسانان رفت و برگشتی را ثبت کرده است. قیمت دلار آزاد که در ۳ ماه تابستان و تا نیمه مهرماه در کانال‌های ۴۸ و ۴۹ هزارتومانی به ثبات نسبی رسیده بود با شعله‌ورشدن جنگ حماس و اسرائیل دچار نوسانات افزایشی شد و تا کانال‌های ۵۲ و ۵۳ هزارتومانی رشد کرد. اما به‌محض کاهش سطح ریسک‌های سیاسی نرخ دلار مجدداً به سمت کانال ۵۱ هزارتومانی حرکت کرد و در روزهای اخیر در ابتدای همین مرز در نوسان بوده است.

در تازه‌ترین خبرها آمده که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در بیانیه‌ای که در شبکه اجتماعی X اعلام کرده جنگ غزه وارد مرحله سوم شده است. آن‌طور که در این بیانیه آمده است: مرحله نخست تمام شده و مرحله دوم نیز با بمباران هوایی ادامه دارد و اکنون زمان ورود به مرحله سوم از طریق گسترش تهاجم زمینی به نوار غزه فرارسیده است.

اما به‌ موازات جنگ غزه یک خبر از کنگره آمریکا، بازار ارز را هدف قرار داد. کنگره ایالات متحده به دنبال اجرایی‌کردن سخت‌ترین تحریم‌های نفتی علیه ایران است. افزایش و رکوردزنی صادرات نفت ایران در چندماهه اخیر یکی از عوامل تأثیرگذار بر قیمت دلار و انتظارات معامله‌گران بوده است که به پشتوانه برخی تحلیل‌ها در بلومبرگ و اکونومیست معامله‌گران تصور می‌کردند که به‌خاطر چراغ‌سبز ایالات متحده برای فروش نفت ایران در ازای توافق نانوشته است.

هرچند در واقعیت تمام آمارها حاکی از افزایش صادرات نفت ایران است؛ اما افزایش این صادرات به‌واسطه توافق نانوشته بارها توسط وزیر نفت رد شد. باید دید اگر تحریم‌های نفتی ایران توسط ایالات متحده تشدید شود میزان فروش نفت چه تغییری خواهد کرد. اگر مقدار فروش نفت ایران در صورت افزایش تحریم‌های نفتی کاهش پیدا نکند چنین تحریمی احتمالاً بازار ارز را دچار تنش نمی‌کند.

در همین راستا بازار ارز تهران امروز شاهد صعود قیمت دلار بود. اسکناس آمریکایی که روز گذشته با ۵۱ هزار و ۳۰۰ تومان به کار خود پایان داده بود امروز سه‌شنبه ۹ آبان‌ماه با گپ مثبت ۲۵۰ تومانی باز شد و در نیمه ظهر امروز با ۵۱ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش رسید.

در بازار مجاور تهران هم هرات امروز شاهد کانال شکنی نرخ دلار بود. قیمت دلار در این بازار روز گذشته کانال ۵۱ هزار تومان را از دست داد و با ۵۰ هزار و ۸۰۰ تومان بسته شد. بااین‌حال در امروز فعالیت خود را در مرز ۵۱ هزار تومان آغاز کرد. آن طور که معامله‌گران مدعی بودند هر برگ اسکناس آمریکایی در نیمه معاملات نقدی امروز در حول‌وحوش ۵۱ هزار و ۲۵۰ تومان نرخ‌گذاری شد که در مقایسه با روز قبل نزدیک به ۵۰۰ تومان رشد را نشان می‌دهد.

در کنار هرات، امروز نرخ حواله درهم نیز زمینه‌ساز افزایش انتظارات در بازار دلار شد. قیمت درهم که روز دوشنبه در حدود ۱۴ هزار و ۱۰ تومان به کار خود پایان داده بود در چهارمین روز هفته به ۱۴ هزار و ۱۲۰ تومان رسید.

فارغ از بازار ارز، قیمت طلای جهانی روز دوشنبه ۸ آبان ۱۴۰۲ مرز ۲ هزار دلار را از دست داد. امروز هم در پشت همین مرز با اندکی نوسان معامله شد. البته قیمت طلای جهانی در این مدت کی دیگر از برگ برنده‌های جنگ غزه بوده است. قیمت اونس طلا پیش از جنگ در حدود ۱۸۳۰ دلار بود؛ اما در روزهای گذشته تا نزدیک ۲۰۱۰ دلار بالا رفته بود.

در ایران هم قیمت طلا ۱۸ عیار امروز تا سطح ۲ میلیون و ۴۹۲ هزار تومان رشد کرد؛ اما در زمان‌نگارش این گزارش قیمت طلا با رشد تقریباً ۴ هزارتومانی بر روی ۲ میلیون و ۴۸۹ هزار و ۲۰۰ قرار گرفت.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که قیمت سکه امامی روز یکشنبه بین ۶۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان ارزان شد و در حدود ۲۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد. روند کاهشی سکه امامی در روز دوشنبه هم ادامه پیدا کرد و تا ۲۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان عقب‌نشینی کرده که نسبت به‌روز قبل ۳۰۰ هزار تومان ارزان بود. البته در واپسین ساعات معاملات نقدی روز دوشنبه قیمت هر قطعه سکه امامی در حول‌وحوش ۲۹ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان معامله شد.

بااین‌حال در چهارمین روز هفته هم‌زمان با رشد قیمت دلار، قیمت سکه امامی ۱۵۰ هزار تومان بالا رفت و به ۲۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه