این خلبان با قصد شومی که داشت دستگیر شد | خلبان قصد داشت 80 نفر را از بین ببرد

نیروی پلیس آمریکا، به‌تازگی خلبانی را دستگیر کرد که قصد داشت هواپیمایی را با ۸۰ مسافر سرنگون کند.

این خلبان با قصد شومی که داشت دستگیر شد | خلبان قصد داشت 80 نفر را از بین ببرد
کدخبر : 21024
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

نادیا زکالوند: جوزف دیوید امرسون، خلبان، خارج از شیفت هواپیمای ۲۰۵۹ از خطوط هوایی آلاسکا قصد داشت با خاموش کردن موتور جت، هواپیما را سرنگون کند.

امرسون پشت سر خلبان و افسر اول این هواپیما که از واشنگتن به سانفرانسیسکو (کالیفرنیا) پرواز می‌کرد، نشسته بود. سپس او ناگهان سوخت موتور هواپیما را قطع کرد و در همان حال به خلبان گفت، «حالم خوب نیست.»

امرسون قصد داشت دسته‌های قطع جریان سوخت هواپیما را از بین ببرد که یکی از خلبان‌ها با او حدود ۹۰ ثانیه گلاویز شد و جلوی این کار را گرفت. سرانجام امرسون تسلیم و به خارج از کابین خلبان هدایت شد. سپس وقتی هواپیما قصد فرود اضطراری در فرودگاه پورتلند (اورگان)داشت، امرسون با سرعت خود را به در خروج اضطراری هواپیما رساند تا از محل فرار کند. پلیس پورتلند پس از فرود هواپیما، امرسون را دستگیر کرد و به مراجع قانونی تحویل داد.

از امرسون به‌دلیل اقدام به قتل عمد ۸۳ مسافر و خدمه پرواز شکایت شد و او اکنون در بازداشت است. امرسون می‌گوید، این رفتار او ناشی از جنون آنی و خستگی ناشی از ۴۰ ساعت متوالی بیداری بوده است.

او می‌گوید، «وقتی دسته‌های قطع جریان سوخت را کشیدم، تصور می‌کردم دارم خواب می‌بینم. حالم خوب نبود و خلبان‌های داخل کابین متوجه رفتار من نبودند و به آنها هشدار دادم، دست‌هایم را ببندند، وگرنه اوضاع به ‌هم می‌ریزد.»

بررسی‌های بیشتر نشان داد، امرسون حدود ۶ ماه است که افسردگی دارد اما دارو مصرف نمی‌کرده است. او پیش از پرواز، نوعی روان‌گردان به نام قارچ جادویی (magic mushroom) برای اولین بار خورده بود که دست به این رفتار عجیب زد.

امرسون اکنون در بازداشت به سر می‌برد./خبرآنلاین

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
روی خط رسانه