اخبار هواشناسی | اخبار هواشناسی امروز

هشدار هواشناسی به این استان ها | اخبار هواشناسی امروز 6 آبان 1402

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران، در خصوص وقوع بارش‌های پراکنده و بادهای شدید در برخی استان‌ها و نفوذ جریانات خنک شمالی، خبر داد.

هشدار هواشناسی به این استان ها | اخبار هواشناسی امروز 6 آبان 1402
کدخبر : 20962
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

 اخبار هواشناسی توصیه کرده مردم حتما نکات ایمنی را رعایت کند تا این سامانه بارشی خسارت جانی و مالی نداشته باشد. اخبار هواشناسی آخر هفته کشور رو به بارش شدید باران قرار دارد و مردم حتما از رودخانه ها فاصله بگیرند. اخبار هواشناسی احتمال طغیان روخانه ها را نیز داده است. اخبار هواشناسی را حتما دنبال کنید. اخبار هواشناسی روز های آینده را در ادامه می‌خوانید.

به گزارش خبرنگار محیط زیست ایونا، صادق ضیاییان، رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات، درباره وضعیت جوی کشور اعلام کرد که در روز ۶ آبان در مناطق مختلف از شرق هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و جزایر واقع در تنگه هرمز و دریای عمان، بارش‌های پراکنده، گاهی همراه با رعد و برق و بادهای شدید موقتی پیش‌بینی شده است.

وی افزود: در همین روز، تنگه هرمز و دریای عمان نیز مواج می‌شود و در سایر نقاط کشور هم آب و هوا پایدار است.

وزیر در ادامه اعلام کرد که در روز ۷ آبان هوا در کشور آرام است. اما در روز ۸ آبان با نفوذ جریانات خنک شمالی، در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان بارش‌های بارانی رخ خواهد داد.

وی ادامه داد: سه‌شنبه (۹ آبان) علاوه بر استان‌های یاد شده، بخش‌هایی از مرکز، ارتفاعات کرمان، جنوب یزد، سیستان و بلوچستان، و شمال فارس نیز بارش‌های پراکنده و برخی مناطق با رعد و برق و باد شدید مواج را تجربه خواهند کرد.

ضیائیان در ادامه گفت: روز ۱۰ آبان در شمال غرب و غرب کشور نیز بارش‌های پراکنده و برخی مناطق با رعد و برق و باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

وزیر در خصوص وضعیت هوا در تهران نیز توضیح داد: آسمان تهران فردا (۷ آبان) صاف و در بعضی ساعات غبار محلی با دمای ۱۴ تا ۲۶ درجه سانتیگراد خواهد بود. در روز ۸ آبان کمی ابری و غبار محلی موقتاً از بعد از ظهر با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی این دو روز بعدی دمای تهران در حدود ۳۳ درجه سانتیگراد خواهد بود که از داغ‌ترین واحد‌های کشور است. همچنین در همین دوره دمای شهرکرد نیز به صفر و یک درجه سانتیگراد خواهد رسید، که یکی از سردترین نقاط ایران است.

 صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: امروز (۶ آبان) در شرق هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و جزایر واقع در تنگه هرمز و دریای عمان بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

به گفته مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا یکشنبه(۷ آبان) جوی آرام در کشور خواهیم داشت. دوشنبه(۸ آبان) با نفوذ جریانات خنک شمالی در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان بارش رخ خواهد داد.

وی ادامه داد: سه‌شنبه (۹ آبان) علاوه بر مناطق یاد شده در استان‌های واقع در زاگرس مرکزی، بخش‌هایی از مرکز، ارتفاعات کرمان، جنوب استان‌های یزد و سیستان و بلوچستان و شمال فارس و چهارشنبه (۱۰ آبان) علاوه بر مناطق فوق در بخش‌هایی از غرب و شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده، گاهی رعدوبرق و وزش باد رخ خواهد داد.

ضیاییان در ادامه گفت: دریای خزر در روز دوشنبه مواج می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۷ آبان) صاف در بعضی ساعت‌ها غبار محلی با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد و روز دوشنبه ( ۸ آبان) کمی ابری و غبار محلی، از بعد از ظهر افزایش ابر و در شب وزش باد با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۶و۷ آبان) اهواز با دمای ۳۳ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای صفر و یک درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه