اخبار هواشناسی | اخبار هواشناسی امروز

هشدار بارش شدید در این استان ها | اخبار هواشناسی امروز 1 آبان 1402

سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور طی فردا سه‌شنبه از آغاز بارش‌، رعدوبرق و وزش باد شدید در ۱۰ استان از جمله تهران خبر داد.

هشدار بارش شدید در این استان ها | اخبار هواشناسی امروز 1 آبان 1402
کدخبر : 20843
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

 اخبار هواشناسی توصیه کرده مردم حتما نکات ایمنی را رعایت کند تا این سامانه بارشی خسارت جانی و مالی نداشته باشد. اخبار هواشناسی آخر هفته کشور رو به بارش شدید باران قرار دارد و مردم حتما از رودخانه ها فاصله بگیرند. اخبار هواشناسی احتمال طغیان روخانه ها را نیز داده است. اخبار هواشناسی را حتما دنبال کنید. اخبار هواشناسی روز های آینده را در ادامه می‌خوانید.

پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی نشان می‌دهد امروز در هرمزگان، جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان وزش باد و بارش‌های پراکنده روی می‌دهد.

سه‌شنبه به‌تدریج با ورود سامانه بارشی از غرب و شمال غرب کشور در شمال خوزستان، ایلام، لرستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، قم، البرز، تهران و برخی مناطق آذربایجان غربی رگبار باران گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی شده است.

روز چهارشنبه بارش‌ها در دامنه‌های زاگرس واقع در نیمه شمالی خوزستان و استان‌های چهارمحال و بختیاری،‌کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، خراسان جنوبی و جنوب خراسان رضوی ادامه دارد.

همچنین در این روز با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر در مناطقی از شمال غرب،‌ سواحل شمالی، شمال خراسان شمالی و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در قزوین، البرز و تهران نیز ابرناکی و بارش‌های پراکنده همراه با وزش باد و کاهش موقتی دما روی می‌دهد.

پنجشنبه در زاگرس مرکزی، برخی مناطق شرق و جنوب شرق کشور رگبار باران گاهی وزش باد و رعدوبرق ادامه خواهد داشت. روز جمعه بارش‌ها در جنوب شرق کشور روی می‌دهد و سامانه بارشی به‌تدریج از کشور خارج می‌شود. طی 3 روز آینده خلیج‌فارس مواج خواهد بود.

به گزارش تسنیم،‌ آسمان تهران امروز صاف تا کمی ابری در جنوب شهر غبار صبحگاهی گاهی وزش باد و در شب صاف گاهی وزش باد به‌تدریج افزایش باد پیش‌بینی شده است.

توصیف سامانه: افزایش سرعت وزش باد و ارتفاع امواج

زمان شروع: پیش از ظهر دوشنبه 1402/08/01

زمان پایان: شب دوشنبه 1402/08/01

نوع مخاطره: افزایش سرعت وزش بیشینه باد تا 26 نات و افزایش بیشینه امواج بین 1.2 متر تا 1.6 متر درمناطق ساحلی و بویژه مناطق فراساحل استان بوشهر.

منطقه اثر: دوشنبه 1402/08/01: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان بوشهر، در خلیج فارس اثر مخاطره: غرق شدن شناگران، پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس های پرورش ماهی، اختلال در تردد دریایی شناورهای سبک و فعالیت‌های تفریحی، ایجاد اختلال در فعالیت‌های فراساحل و سکوهای نفتی در فراساحل.

توصیه: ممنوعیت و محدودیت فعالیت‌های تفریحی، شنا، شیلاتی و تردد شناورهای سبک و تفریحی، اتخاذ محدودیت و تمهیدات لازم جهت تردد ایمن شناورها و اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت‌های فراساحل و سکوهای نفتی.

برای فردا با ورود سامانه بارشی در ابتدا به صورت خفیف در ایلام، لرستان، مرکزی، شمال خوزستان و بخش‌هایی از همدان بارندگی داریم وسپس بارش‌های رگباری به قم، البرز و ارتفاعات تهران می‌رسد.

برای روز چهارشنبه بارش‌ها را بر روی رشته کوه البرز از جمله دامنه‌های جنوبی البرز، استان مرکزی، مازندران، گلستان، چهارمحال و بختیاری خواهیم داشت. همچنین بارش‌ها در جنوب و غرب اصفهان و خراسان جنوبی نیز انتظار می‌رود.

روز پنجشنبه بارش‌ها در جنوب اصفهان، استان یزد، فارس، کرمان و همچنین هرمزگان، خراسان و جنوب سیستان ادامه دارد.

روز جمعه هفته جاری سامانه بارشی از مرزهای شرقی کشور خارج می‌شود که هم‌زمان بارش‌هایی را روی کرمان و سیستان خواهیم داشت.

آب‌های خلیج فارس طی امروز دوشنبه و دریای خزر هم روز چهارشنبه مواج و متلاطم می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه