قیمت طلا | قیمت طلا امروز در بازار

قیمت طلا امروز همه را سورپرایز کرد | قیمت طلا امروز به چند رسید؟

جدیدترین قیمت طلای ۱۸ و ۲۴ عیار امروز ۳۰ مهر ۱۴۰۲ را می‌توانید در گزارش زیر مشاهده کنید.

قیمت طلا امروز همه را سورپرایز کرد | قیمت طلا امروز به چند رسید؟
کدخبر : 20823
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

قیمت طلا در بازار تغییر کرد. قیمت طلا در آخرین روز هفته تحت تاثیر عوامل مختلف افزایش یافت. قیمت طلا با توجه به نرخ جهانی طلا تعیین می شود. قیمت طلا در اقتصاد کشور نقش بسزایی دارد. جزئیات قیمت طلا  امروز را در ادامه بخوانید.

قیمت طلا و سکه امروز

 قیمت طلا یکشنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۲ اعلام شد. بر این اساس هر گرم طلای ۱۸ عیار به قیمت ۲ میلیون و ۳۹۵ هزار تومان رسید. هر گرم طلای ۲۴ عیار ۳ میلیون و ۱۹۳ هزار تومان قیمت گذاری شد. همچنین هر اونس طلا در بازار‌های جهانی ۱۹۸۱ دلار به فروش می‌رسد. گفتنی است، قیمت مثقال طلا به ۱۰ میلیون و ۳۹۲ هزار تومان رسیده است.

اصطلاح یک اونس طلا به معنی قیمت دلاری یک تکه طلا (ساچمه مانند یا هر شکل دیگر) با وزن یک اونس و با خلوص ۹۹.۹۹٪ (۲۴ عیار) می‌باشد؛ بنابراین اونس طلا شامل ۲ ویژگی شاخص است:

عیار آن باید ۲۴ باشد. به عبارت دیگر خلوص آن ۹۹.۹ درصد می‌باشد.

جدول قیمت طلا

عنوان نرخ

قیمت (ریال)

طلای 18 عیار / 750 23,952,000

طلای ۲۴ عیار 31,936,000

طلای 18 عیار / 740 23,633,000

طلای دست دوم 23,632,970

آبشده کمتر از کیلو 103,770,000

مثقال طلا 103,920,000

انس طلا 1,981.64

پیش بینی قیمت طلا و سکه 30 مهر 1402

امروز قیمت طلا و سکه با کاهش هزار تومانی قیمت دلار همراه شد و روند نزولی داشت. این در حالی بود که در دو روز گذشته و همزمان با بسته بودن بازار طلا در داخل کشور، قیمت انس جهانی طلا همواره در روند صعودی قرار داشت و ۳۲ دلار افزایش قیمت داشت. اما بازار امروز برخلاف پیش بینی های برخی کارشناسان و تحلیلگران مبنی بر افزایش قیمت این فلز زرد بر اثر افزایش قیمت انس جهانی عمل کرد.

وقت خرید طلاست؟

در همین راستا ابراهیم محمد‌ولی فعال بازار طلا و جواهر با اشاره به روند نزولی قیمت طلا و سکه از هفته گذشته تا به امروز به تجارت‌نیوز گفت: «با وجود افزایش قیمت انس جهانی اما این دلار است که به بازار طلا مسیر می‌دهد.»

وی همچنین بر افت تقاضا در بازار فلز زرد و کاهش قدرت خرید مردم اشاره کرد و افزود: «عدم ورود تقاضا به بازار طلا در زمان‌‌هایی که بازار در روند نزولی قرار دارد، افت قیمت‌ها را تشدید می‌کند.»

این فعال اقتصادی با تاکید بر شدت افت تقاضا در بازار طلا نسبت به سال‌های گذشته تاکید کرد: «کاهش قیمت و کاهش تقاضا در بازار طلا رابطه مستقیمی با هم دارند. با وجود اینکه قیمت‌ها پایین می‌آید تقاضا نیز نزولی می‌شود. در حالی که الان زمان مناسبی برای ورود به بازار است.»

محمدولی با تاکید بر اینکه نوسانات بازار طلا و سکه در روزهای آینده یک تا دو درصدی خواهد بود گفت: «حباب سکه همچنان بالا است. زمانی که عرضه نتواند تقاضا را تامین کند، حباب ایجاد می‌شود. با توجه به اینکه قدرت خرید مردم برای سکه‌های سبک بیشتر است اما وقتی عرضه نباشد قیمت این سکه‌ها حباب می‌گیرد.»

پایداری سکه گرمی در کف کانال ۶ میلیونی

امروز شنبه ۲۹ مهر قیمت سکه امامی کاهش ۳۴۷ هزار تومانی داشت. این قطعه با قیمت ۲۸ میلیون و ۶۰۱ هزار تومان معامله شد. سکه‌ بهار نیز با افت ۸۴ هزار تومانی به قیمت ۲۵ میلیون و ۵۹۷ هزار تومان رسید.

در روز جاری نیم‌سکه ۲۰۰ هزار تومان کاهش قیمت داشت و با رقم ۱۵ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان معامله شد.‌ ربع سکه نیز با ۱۵۰ هزار تومان افت، روی قیمت ۱۰ میلیون و ۳۵۰ هزار تومانی ایستاد. امروز سکه‌گرمی همانند روزهای پایانی هفته گذشته بدون تغییر و با قیمت ۶ میلیون تومان معامله شد.

رشد حباب سکه بهار در روند کاهشی قیمت

در روز جاری قیمت طلا نیز کاهش داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با ۱۱۹ هزار تومان کاهش با رقم ۱۰ میلیون و ۴۱۵ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز کاهش ۳۷ هزار تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۴۰۲ هزار تومان رسید. هر گرم طلای دست دوم نیز با قیمت دو میلیون و ۳۷۱ هزار تومان معامله شد.

در بیست و نهمین روز مهر حباب تمام قطعات سکه به غیر از سکه بهار کاهشی بود. حباب سکه امامی ۲۴۷ هزار تومان، نیم‌سکه ۱۴۱ هزار تومان، ربع سکه ۱۲۰ هزار تومان و سکه گرمی ۱۸۵ هزار تومان کاهش داشتند. امروز حباب سکه بهار ۲۰ هزار تومان گران شد.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه