قیمت طلا | قیمت طلا امروز در بازار

قیمت طلا امروز همه را سورپرایز کرد | قیمت طلا امروز به چند رسید؟

قیمت طلا و سکه امروز روند کاهشی دارد اما حباب بیشتر قطعات سکه افزایشی است. امروز دلار و انس جهانی نیز نزولی هستند.

قیمت طلا امروز همه را سورپرایز کرد | قیمت طلا امروز به چند رسید؟
کدخبر : 20704
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

قیمت طلا در بازار تغییر کرد. قیمت طلا در آخرین روز هفته تحت تاثیر عوامل مختلف افزایش یافت. قیمت طلا با توجه به نرخ جهانی طلا تعیین می شود. قیمت طلا در اقتصاد کشور نقش بسزایی دارد. جزئیات قیمت طلا  امروز را در ادامه بخوانید.

قیمت طلا و سکه امروز

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه در بازار

برخی از فعالان اقتصادی بازار سکه معتقدند قیمت سکه امامی در سومین روز هفته احتمالا تحت تاثیر قیمت طلای جهانی نوسانات کاهشی را ثبت کند.

قیمت اونس طلا که در روز جمعه و شنبه هفته جاری تا سطح ۱۹۳۲ دلار بالا رفته بود، شب گذشته از این مرز سقوط کرد و با ریزش ۱۰ دلاری تا ۱۹۲۲ دلار پایین آمد.

کاهش قیمت طلا در شرایطی است که جنگ غزه واسرائیل هر روز داغ‌تر از روز قبل می‌شود. طبق اخبار منتشر شده، تحرکات جنگی حزب الله لبنان برای مقابله با اسرائیل نیز وارد مرحله جدیدی شده است.

با شرایط جنگی در بخشی از خاورمیانه که برخی آن را آبستن شکل‌گیری جنگی تمام عیار می‌خوانند، بازار‌ها نیز تحت تاثیر قرار گرفته‌اند. در کنار افت قیمت طلا، قیمت دلار هم به واسطه کاهش قیمت درهم، قدرت کافی برای صعود نداشته و نوسانات کاهشی محدودی را تجربه کرده است. روز گذشته قیمت دلار تا سطح ۵۰ هزار و ۵۰۰ تومان کاهش یافت، البته در واپسین ساعات معاملات نقدی بر روی پله هفتم این کانال ایستاد.

در معاملات پشت خطی یکشنبه شب هم کمتر کسی خواهان خرید سکه بود و این فلز زرد رنگ داخلی در مقایسه با روز یکشنبه رنج بود. قیمت هر قطعه سکه امامی عصر یکشنبه با ۲۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله شده بود.

تکنیکال‌کار‌ها می‌گویند سکه امامی در حال حاضر مرز ۲۹ میلیون تومان را پیش روی خود دارد که در تلاش است به این محدوده برسد.

از سوی دیگر محدوده ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هم برای بازار سکه مهم است. به عقیده فعالان اقتصادی اگر این مرز از دست برود فشار فروش در بازار زیاد خواهد شد.

امروز، دوشنبه 24 مهر تا لحظه تنظیم این خبر قیمت طلا و سکه روند کاهشی دارد. امروز قیمت طلا و سکه گرمی به کانال پایین‌تر رفته است. قیمت سکه تمام و دیگر قطعات سکه نیز در همان کانال پیشین روند کاهشی دارد. اما حباب قطعات سکه غیر از گرمی، افزایشی است. امروز قیمت دلار و طلای جهانی نیز روند کاهشی دارد. البته طلای جهانی همچنان در کانال 1900 دلاری است.

قیمت طلا و سکه در بازار امروز

در بازار داخلی، نرخ طلا در لحظه تنظیم این خبر کاهشی است و دو میلیون و 367 هزار و 800 تومان معامله می‌شود که حدود 40 هزار تومان کمتر از روز گذشته است. طلا روز گذشته در کانال دو میلیون و 400 هزار تومانی نوسان داشت.

آخرین نرخ نقدی سکه امامی نیز در لحظه تنظیم این خبر نزولی و 28 میلیون و 394 هزار تومان است؛ حدود 307 هزار تومان کمتر از آخرین نرخ روز گذشته.

همچنین نرخ نقدی سکه بهار آزادی نیز حدود 297 هزار تومان کاهش را تجربه کرده و به حدود 25 میلیون و 401 هزار تومان رسیده است.

بر این اساس، حباب سکه امامی امروز با حدود 122 هزار تومان افزایش نسبت به روز گذشته، به پنج میلیون و 677 هزار تومان رسیده است. حباب سکه بهار آزادی با حدود 99 هزار تومان افزایش نیز امروز به حدود دو میلیون و 654 هزار تومان رسیده است.

قیمت و حباب انواع سکه

همچنین در سومین روز هفته، نیم سکه در روندی کاهشی با قیمت 15 میلیون و 400 هزار تومان معامله می‌شود؛ 100 هزار تومان کمتر از دیروز. حباب نیم‌ سکه اما با 111 هزار افزایش به چهار میلیون و 40 هزار تومان رسیده است.

همچنین امروز ربع سکه، نیز روند نزولی دارد وبا نرخ 10 میلیون و 400 هزار تومان داد و ستد می‌شود. این رقم 100 هزار تومان از روز گذشته کمتر است. اما حباب ربع سکه با هشت هزار تومان افزایش قیمت به چهار میلیون و 720 هزار تومان رسیده.

سکه گرمی نیز 100 هزار تومان کاهش قیمت را تجربه کرده و با قیمت پنج میلیون و 900 هزار تومان معامله می‌شود. حباب این سکه نیز 49 هزار تومان کاهش داشته و به سه میلیون و 102 هزار تومان رسیده است.

کاهش قیمت انس

امروز قیمت جهانی طلا، بر خلاف روزهای گذشته، کاهشی است. البته بازار طلای ایران بیشتر از اینکه تحت تاثیر قیمت‌ها در بازار جهانی طلا باشد، بر اساس شرایط در بازار دلار داخل ایران حرکت می‌کند. با وجود این، به هر حال یکی از متغیرهای موثر بر این بازار همان قیمت‌ها در بازار جهانی است. کارشناسان نسبت این اثرگذاری را 70 درصد برای دلار و 30 درصد برای طلای جهانی می‌دانند.

طلای جهانی در بازه یک ماهه بازدهی منفی دارد و در 30 روز گذشته حدود 2.06 درصد افت قیمت را تجربه کرده است.

امروز نیز قیمت طلا با بازگشایی بازارهای جهانی روند نزولی دارد. اونس در لحظه تنظیم این گزارش، به حدود 1,914 دلار رسیده، این به معنای افت حدود 0.57 درصدی قیمت طلا در بازارهای جهانی است.

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه

قیمت طلا و سکه، امروز روند نزولی دارند. قیمت دلار نیز به حدود 50 هزار و 250 تومان رسیده است. همچنین قیمت انس بعد از حدود 4 درصد رشد قیمت، همزمان با بازگشایی بازارهای جهانی کاهشی است. این مسائل، در کنار تخلیه هیجانات اخیر در بازار، حتی باعث بازگشت طلای 18 عیار به کانال دو میلیون و 300 هزار نیز شده است.

در همین راستا محمد کشتی‌آرا فعال اقتصادی و کارشناس بازار طلا و جواهر با اشاره به تناسب روند عرضه و تقاضا در بازار طلا  گفت: ‌«روند رشد انس جهانی طلا در روزهای گذشته و کاهش قیمت دلار منجر به ایجاد ثبات در بازار فلز زرد شده است.»

وی در خصوص تاثیر رخدادهای منطقه بر بازار طلا و سکه گفت‌: «این تحولات اثر هیجانی کوتاه‌مدتی بر بازار فلز زرد داشت. اما در روزهای جاری با توجه به کنترل قیمت دلار و تثبیت شرایط اقتصادی کشور، شاهد برگشت قیمت طلا و سکه بودیم.»

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
روی خط رسانه