اخبار هواشناسی | اخبار هواشناسی امروز

هشدار هواشناسی به پایتخت نشینان | اخبار هواشناسی امروز 20 مهر

سازمان هواشناسی امروز پنجشنبه با پیش بینی بارندگی برای ۹ استان در شمال کشور هشدار نارنجی بارندگی صادر کرده است.

هشدار هواشناسی به پایتخت نشینان | اخبار هواشناسی امروز 20 مهر
کدخبر : 20611
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

 اخبار هواشناسی توصیه کرده مردم حتما نکات ایمنی را رعایت کند تا این سامانه بارشی خسارت جانی و مالی نداشته باشد. اخبار هواشناسی آخر هفته کشور رو به بارش شدید باران قرار دارد و مردم حتما از رودخانه ها فاصله بگیرند. اخبار هواشناسی احتمال طغیان روخانه ها را نیز داده است. اخبار هواشناسی را حتما دنبال کنید. اخبار هواشناسی روز های آینده را در ادامه می‌خوانید.

از پایگاه اطلاع رسانی سازمان هواشناسی ، امروز با پیش بینی رگبار باران، رعد و برق ، وزش باد شدید موقت و احتمال بارش تگرگ ، برای گیلان، مازندران، گلستان، شرق اردبیل، شمال زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان هشدار نارنجی صادر شده است.

سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه ها، آبگرفتگی معابر، اختلال در سفر‌های بین شهری، صاعقه، خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها و تابلو‌های تبلیغاتی، اختلال در پرواز‌ها و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی از مخاطرات این پدیده جوی است.

سازمان هواشناسی به هموطنان در این مناطق توصیه کرده است از توقف در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها و صعود به ارتفاعات خودداری و در سفر‌های بین شهری احتیاط نمایند.

رئیس سازمان ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از فعالیت سامانه بارشی، بارش باران و در قله‌ها و خط‌الراس‌های مرتفع برخی استان‌ها بارش‌ برف و احتمال لغزش و رانش خبر داد و نسبت به کوهنوردی و صعود به ارتفاعات در روزهای پایانی هفته هشدار داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، درباره وضعیت ارتفاعات و کوهستان‌های کشور اظهارکرد:  طی روز پنجشنبه (۲۰ مهرماه) فعالیت سامانه بارشی و سرد در نیمه‌شمالی کشور، بارندگی در برخی مناطق شدید، وزش باد شدید، رعدوبرق و برای قله‌ها و خط الراس‌های مرتفع بارش برف و احتمال کولاک پیش‌بینی می‌شود. 

وی افزود: شدت بارش‌ها در برخی نواحی به‌ویژه در دامنه‌های البرز منجر به جاری شدن سیلاب در دامنه‌های کوهستانی، احتمال لغزش و رانش همچنین احتمال طغیان رودخانه‌ها می‌شود. 

رئیس سازمان ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: شدت وزش باد و افت دما در نیمه‌ شمالی کشور با تشدید سوزباد و احتمال سرمازدگی همراه است. در نیمه‌جنوبی کشور نیز وزش باد گاهی شدید، گاهی افزایش ابر مهمترین پدیده جوی است. 

وی افزود: در این مناطق فعالیت‌های کوهنوردی و دره‌نوردی همچنین طبیعت‌گردی مخاطره‌آمیز و با احتمال تلفات جانی همراه است. مه آلودشدن و کاهش دید افقی و عمودی نیز احتمال انحراف از مسیر صعود را به‌دنبال دارد. 

ضیاییان ادامه داد: در نیمه‌شمالی کشور، از شدت ناپایداری‌ها کاسته شده و گاهی افزایش ابر و بارش‌های پراکنده با احتمال رعدوبرق به‌ویژه در ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی پیش‌بینی می‌شود. 

وی درباره ارتفاعات شمال تهران نیز اظهار کرد: طی پنجشنبه و جمعه (۲۰ و ۲۱ مهرماه) آسمان نیمه‌ابری تا ابری و مه‌آلود، بارش باران گاهی شدید به‌ویژه طی پنجشنبه رگباری، رعدوبرق و برای قله‌های مرتفع بارش برف و وزش باد شدید مورد انتظار است. 

ضیاییان در پایان تصریح کرد: شرایط جوی جهت صعود نامناسب و مخاطره آمیز است. 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه