اسامی اُپن مستر المپیا اعلام شد | اُپن مستر المپیا و هادی چوپان در صحنه

مستر المپیا ۲۰۲۳ از ۱۱ تا ۱۴ آبان به میزبانی اورلاندو برگزار خواهد شد.

اسامی اُپن مستر المپیا اعلام شد | اُپن مستر المپیا و هادی چوپان در صحنه
کدخبر : 20585
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

رقابت دسته اُپن حساس‌ترین رقابت‌ این مسابقات خواهد بود و با توجه به حضور دو بدنساز ایرانی در این دسته و تلاش هادی چوپان برای دفاع از عنوان قهرمانی سال گذشته، جذابیت زیادی برای مخاطبان ایرانی خواهد داشت.

بر اساس تغییراتی که در قوانین شرکت در مستر المپیا رخ داده، بدنسازان در تمامی دسته‌ها برای شرکت در این مسابقات نیاز به قهرمانی در یک مسابقه حرفه‌ای در زمان معین شده (تا ۴ هفته پیش از آغاز مستر المپیا) داشتند و تنها تبصره حضور با امتیازات کسب شده از مسابقات برای بدنسازان دسته ویلچر در نظر گرفته شده بود.

همچنین ۵ نفر برتر مستر المپیا در سال گذشته در دسته اُپن به همراه سه نفر برتر سایر دسته‌ها جواز حضور در این مسابقات را در جیب داشتند.

اسامی تمامی بدنسازانی که جواز شرکت در دسته اُپن مستر المپیا را کسب کرده‌اند به شرح زیر است:

هادی چوپان - قهرمان مستر المپیا ۲۰۲۲

درک لانسفورد - نایب قهرمان مستر المپیا ۲۰۲۲

نیک واکر - نفر سوم مستر المپیا ۲۰۲۲

برندون کوری - نفر چهارم مستر المپیا ۲۰۲۲

بیگ رامی - نفر پنجم مستر المپیا ۲۰۲۲

برت ویلکین - قهرمان بیگ من اسپانیا ۲۰۲۲

سامسون داودا - قهرمان آرنولد کلاسیک ۲۰۲۳

بهروز تابانی - قهرمان آرنولد کلاسیک آمریکای جنوبی ۲۰۲۳

تونیو بارتون - قهرمان نیویورک پرو ۲۰۲۳

راس فلانیگان - قهرمان ماسل کانتست کالیفرنیا ۲۰۲۳

ایان والیر - قهرمان تورنتو پرو ۲۰۲۳

مایکل کریزو - قهرمان امپرو کلاسیک اسپانیا ۲۰۲۳

فیل کلاهار - قهرمان اورلاندو پرو ۲۰۲۳

آندریا پرستی - قهرمان مستر بیگ اوولوشن پرتغال ۲۰۲۳

حسن مصطفی - قهرمان ونکوور پرو ۲۰۲۳

جاستین شایر - قهرمان شیکاگو پرو ۲۰۲۳

رومن فریتز - قهرمان بیگ من پرو اسپانیا ۲۰۲۳

هانتر لابرادا - قهرمان تمپا پرو ۲۰۲۳

اندرو جکد - قهرمان تگزاس پرو ۲۰۲۳

کمال القرنی - قهرمان مسترز المپیا ۲۰۲۳

ناتان دی آشا - قهرمان فلکس ویکند پرو ۲۰۲۳

ریگان گرایمز -  قهرمان مسابقات قهرمانی اروپا ۲۰۲۳

تئو لژیه - قهرمان الیمپوس پرو ۲۰۲۳

چارلز گریفین - قهرمان لژیون اسپورتس ۲۰۲۳

در میان این گروه ۲۴ نفره از بدنسازان، تا به این لحظه (سه شنبه ۱۸ مهر) ایان والیر اعلام بازنشستگی کرده و بیگ رامی نیز از حضور در استیج اورلاندو انصراف داده است. همچنین روز گذشته برت ویلکین انصراف خود از حضور در مستر المپیا ۲۰۲۳ را اعلام کرد.

این پایان ماجرا نیست چرا که بهروز تابانی بدنساز ایرانی این دسته نیز تا به امروز موفق به اخذ ویزای آمریکا نشده و این احتمال وجود دارد که وی حضور در این مسابقات را از دست بدهد. همچنین کمال القرنی مجوز جضور در دو دسته اُپن و ۲۱۲ پوند را در جیب دارد و ممکن است به جای دسته اُپن، در دسته ۲۱۲ پوندی که یکی از مدعیان سنتی آن است حضور یابد.

تا این لحظه ۲۱ بدنساز آماده حضور در مستر المپیا ۲۰۲۳ خواهند شد، عددی که به احتمال فراوان تا زمان شروع مسابقات باز هم کاهش خواهد یافت.

بدنسازان تازه وارد مستر المپیا ۲۰۲۳

۱۲ بدنساز مجاز به حضور در مستر المپیا ۲۰۲۳ سال گذشته نیز در این رقابت حضور داشتند. از ۹ بدنسازی که امسال برای این مسابقات کوالیفای شده‌اند و سال گذشته در رقابت لاس وگاس حضور نداشتند دو بدنساز سال گذشته نیز جواز دسته اُپن را در اختیار داشتند، هر چند بهروز تابانی به دلیل عدم صدور ویزا و حسن مصطفی به دلیل مسائل مرتبط با سلامتی موفق به حضور در این استیج نشدند.

راس فلانیگان، فیل کلاهار، جاستین شایر، رومن فریتز، کمال القرنی، ناتان دی آشا و ریگان گرایمز ۷ چهره جدید دیگر مستر المپیا ۲۰۲۳ نسبت به سال گذشته هستند که در این میان، دی آشا و گرایمز سابقه حضور در ادوار قبلی مستر المپیا را داشته‌اند و فلانیگان، کلاهار، فریتز و شایر در صورت حضور در این رقابت، اولین مستر المپیای خود در دسته اُپن را پشت سر خواهند گذاشت و کمال القرنی نیز که سابقه قهرمانی و چندین دوره حضور در دسته ۲۱۲ پوند را داشته در صورتی که در دسته اُپن روی استیج برود نخستین حضور خود در این دسته مستر المپیا را تجربه خواهد کرد

بدنسازانی که کنار رفتند

۱۴ بدنسازی که سال گذشته در دسته اُپن مستر المپیا حضور داشتند امسال موفق به اخذ مجوز حضور در این مسابقات نشدند. ویلیام بوناک، جاستین رودریگز، آکیم ویلیامز، محمد شعبان، جیمز هالینگزهد، آنتونی والیانت، رافائل براندائو، پاتریک جانسن، آندریا موزی، بلسینگ آوودیبو، جوئل توماس، ویتور بوف، ولادیسلاو سوخوروچکو و محمد النصور این گروه ۱۴ نفره را تشکیل می‌دهند که در این میان بوناک، براندائو، جانسون، ویلیامز، والیانت، هالینگزهد و شعبان در مسابقات مقدماتی فصل جاری به دلایل مختلف شرکت نکردند.

سایر این بدنسازان در مسابقات مقدماتی فصل جاری شرکت کردند و موفق به اخذ جواز مستر المپیا نشدند که در این میان می‌توان به جاستین رودریگز (لژیون اسپورتس)، موزی (فلکس ویکند و الیمپوس پرو)، آوودیبو (فلکس ویکند و شیکاگو پرو)، توماس (تمپا و لژیون اسپورتس)، النصور (اورلاندو پرو)، بوف (آرنولد کلاسیک برزیل، شرو کلاسیک فرانسه و لژیون اسپورتس) و سوخوروچکو (بیگ من پرو) اشاره کرد.

چرا تعداد بدنسازان دسته اُپن مستر المپیا کاهش یافت

در مقایسه با مستر المپیا ۲۰۲۲ که ۲۸ بدنساز در رقابت دسته اُپن حضور داشتند، رقابت این دسته مستر المپیا ۲۰۲۳ با کاهشی ۲۵ درصدی و حداکثر با ۲۱ بدنساز برگزار خواهد شد. به جز انصراف سه بدنساز تا به امروز، نکته دیگری که عامل باعث کمتر شدن تعداد بدنسازان حاضر در این دسته شده، کوتاه بودن فصل جاری المپیا در مقایسه با سال گذشته است.

مستر المپیا در سال جاری یک ماه زودتر از دوره قبلی خود برگزار خواهد شد و بدین ترتیب ۴ استیج اُپن سال جاری میلادی، حکم انتخابی برای مستر المپیا ۲۰۲۴ را خواهند داشت. این در شرایطی است که سال گذشته تنها یک استیج چنین شرایطی را داشت./خبرورزشی

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه