افزایش نرخ مرغ و گوشت در آخرین روز های تابستان! | قیمت مرغ و گوشت سر به فلک کشیدند!!

توزیع گوشت‌های وارداتی با نرخ تنظیم بازار در فروشگاه‌های زنجیره‌ای طی یک ماه اخیر بدون وقفه ادامه داشته و گرچه تاثیر کاهشی بر قیمت گوشت در مغازه‌های سطخ شهر نداشته اما روند افزایش قیمت را متوقف کرده است.

افزایش نرخ مرغ و گوشت در آخرین روز های تابستان! | قیمت مرغ و گوشت سر به فلک کشیدند!!
کدخبر : 20046
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

قیمت مرغ طی چند ماه گذشته افزایشی بود. قیمت مرغ در بازار با نوسان همراه است. قیمت مرغ پس از بین بردن جوجه های یک روزه روند صعودی به خود گرفت. قیمت مرغ به دلیل نبود نظارت موثر گران شد. قیمت مرغ امروز را در ادامه می خوانیم.  قیمت مرغ در روزهای اخیر تغییر چندانی نسبت به روزهای گذشته نداشته است و به گفته بسیاری از مغازه‌ها و فروشگاهها همچنان مشکل کمبود مرغ در بازار وجود دارد.

مرغ قیمت مرغ

توزیع گوشت‌های وارداتی با نرخ تنظیم بازار در فروشگاه‌های زنجیره‌ای طی یک ماه اخیر بدون وقفه ادامه داشته و گرچه تاثیر کاهشی بر قیمت گوشت در مغازه‌های سطخ شهر نداشته اما روند افزایش قیمت را متوقف کرده است.

رصد قیمت گوشت در مراکز مختلف عرضه این محصول نشان می‌دهد در حالی که مغازه‌های قصابی سطح شهر هر کیلو شقه گوسفندی درجه یک را همچنان با قیمت یک ماه پیش یعنی حدود ۵۰۰ هزار تومان و هر کیلو گوشت تفکیک شده را بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان عرضه می‌کنند. در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه‌ و تره‌بار هر کیلو گوشت گرم وارداتی بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان ارزان‌تر در دسترس مصرف‌کنندگان قرار گرفته است.

نکته قابل توجه در واردات اخیر گوشت قرمز به کشور این است که بر خلاف تجربه قبلی، مصرف‌کنندگان کیفیت گوشت‌های وارداتی را بسیار خوب ارزیابی می‌کنند.

قیمت مرغ

گوشت گرم گوسفندی تنظیم بازاری بسته به نوع آن، با قیمت بین ۳۱۰ تا ۳۹۰ هزار تومان در فروشگاه‌های زنجیره‌ای، میادین میوه و تره‌بار و همچنین فروشگاه‌های اینترنتی عرضه می‌شود.

فشار اقتصادی بر اثر تحریم ها کنترل شده است | صحبت‌های رئیس کل بانک مرکزی درباره بهبود شرایط کلان اقتصادی

قائم‌مقام وزیر جهاد کشاورزی، قیمت هر کیلوگرم شقه تنظیم بازاری را حدود ۲۶۰ تا ۲۷۰ هزار تومان عنوان کرد و درباره تنوع قیمت گوشت‌های تنظیم بازاری گفت: لاشه‌ها بر اساس کیفیت، قطعه‌بندی می‌شود و تعیین قیمت فرمول مشخصی دارد به این ترتیب که گران‌ترین و با کیفیت‌ترین قطعات که ران و سردست است، حداکثر به نرخ ۳۹۰ هزار تومان در بسته‌بندی به فروش می‌رسد و سایر قطعات قیمت کمتری دارند.

به گفته علیرضا پیمان پاک، قیمت در میادین میوه و تره‌بار به دلیل عرضه غیرقطعه‌بندی، حدود ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان از محصول قطعه‌بندی ارزان تر است.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی نیز از ایجاد ثبات و آرامش در بازار گوشت قرمز در نتیجه واردات مستمر خبر داد و گفت: در حال حاضر با افزایش توزیع گوشت‌های وارداتی قیمت گوشت گوسفندی در بازار روند کاهشی به خود گرفته است.

علی‌اصغر ملکی، قیمت کنونی هر کیلو بره زنده نر درجه یک را بین ۱۷۰ تا ۲۰۰ هزار تومان، حداکثر قیمت هر کیلو شقه نر گوسفندی را ۴۳۵ هزار تومان و هر کیلو شقه گوسفندی ماده را بین ۴۱۰ تا ۴۱۵ هزار تومان اعلام کرد.

قیمت مرغ

وی با استقبال از اقدام دولت در زمینه واردات گوشت گرم، این امر را موجب جلوگیری از سودجویی دلال‌ها و واسطه‌ها دانست و خواستار تداوم واردات شد. ملکی همچنین وجود دام زنده مازاد در کشور را به شدت تکذیب کرد و گفت: برخی با ادعای وجود مازاد دام زنده در کشور به دنبال گرفتن مجوز صادرات و فروش دام زنده با نرخ ارز آزاد بودند که همین مسأله کشور را با کمبود دام زنده روبرو کرده است.

قیمت مرغ به زیر نرخ دولتی رسید

تسنیم نوشت: مرغ در تهران و برخی از شهرستان ها در محدوده نرخ مصوب خود یعنی هر کیلوگرم ۷۳ هزار تومان به فروش می‌رسد اما نرخ این محصول در برخی از شهرستان‌ها حتی کمی به زیر نرخ مصوب رفته است.

قیمت مرغ در بازار به نرخ مصوب خود رسیده است و این محصول در برخی از شهرهای کشور حتی زیر نرخ مصوب خود به فروش می‌رسد.

براساس مشاهدات میدانی هر کیلوگرم مرغ گرم در تهران ۷۵ تا ۷۸ هزار تومان به فروش می‌رسد اما در شهری مانند ارومیه نرخ این محصول ۷۳ تا ۷۵ هزار تومان است.

قیمت مرغ

در این شهر هر کیلوگرم مرغ خود شهرستان ۷۵ هزار تومان و مرغ سایر شهرستان ها ۷۳ هزار تومان است که این به معنی آن است که نرخ مرغ در برخی مناطق کمتر از نرخ مصوب را نیز تجربه کرده است.

افزایش جوجه ریزی به بیش از ۱۳۰ میلیون قطعه در ماه و تامین نهاده های دامی از جمله دلایل کاهش دوباره قیمت مرغ در بازار است؛ اسفند ماه سال گذشته میزان جوجه ریزی کمتر از ۱۰۰ میلیون قطعه در ماه بود.

بنابر این گزارش قیمت تخم مرغ با نزدیک شدن به فصل سرما افزایش یافته است به طوری که در دو هفته گذشته هر شانه ۳۰ عددی از این محصول از ۸۷ هزار تومان به بیشتر از ۱۱۰ هزار تومان رسیده است.

بر اساس مشاهدات میدانی حداقل قیمت مصوب یک شانه تخم مرغ ۳۰ عددی فله ۱۱۰ هزار تومان است اما این محصول با قیمت های متفاوت ۱۲۰ هزار تومان تا ۱۳۵ هزار تومان به فروش می رسد و در میادین میوه و تره بار شهرداری تهران این محصول یافت نمی‌شود.

درباره دلایل افزایش قیمت تخم مرغ در بازار نیز می‌توان به تغییر فصل و افزایش تقاضا در بازار و صادرات این محصول اشاره داشت؛ از طرفی همواره در نیمه دوم شهریور ماه صنایع تولید کننده کیک و شیرینی با توجه به نزدیک بودن به بازگشایی مدارس، اقدام به خرید عمده تخم مرغ برای افزایش تولید می‌کنند.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
روی خط رسانه