یک تغییر دیگر در دستور کار نرم افزار ایکس | از ری توییت به ری پست

در قوانین و شرایط جدید ایکس به تغییراتی در زمینه استفاده و جمع‌آوری داده‌های این شبکه اجتماعی اشاره شده است.

یک تغییر دیگر در دستور کار نرم افزار ایکس | از ری توییت به ری پست
کدخبر : 19816
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

کاربران ایکس (توییتر سابق) اکنون هنگام بازکردن این شبکه اجتماعی با صفحه پاپ‌آپ جدیدی مواجه خواهند شد که در مورد قوانین و شرایط این پلتفرم است و از 29 سپتامبر (7 مهرماه) اجرا می‌شود. در این صفحه گفته شده که از تاریخ مذکور، «ری‌توییت» به «ری‌پست» (Repost) تغییر نام خواهد داد.

توییتر اوایل ماه گذشته رسماً به X تغییر نام پیدا کرد و به‌همین دلیل در چند وقت گذشته تلاش شده تا واژه «توییتر» در بخش‌های مختلف این شبکه اجتماعی به ایکس تغییر پیدا کند. حالا این شرکت اعلام کرده که در آینده، ری‌توییت که درحال‌حاضر تنها فرمتی است که در آن همچنان از واژه توییت استفاده شده است، به ری‌پست تغییر نام خواهد داد. البته هنوز در بسیاری از URLهای این شبکه اجتماعی از کلمه twitter استفاده می‌شود.

تغییرات مربوط به جمع‌آوری داده‌های ایکس

همچنین در تغییرات جدید شرایط استفاده از شبکه اجتماعی ایکس به موضوعات دیگری ازجمله جمع‌آوری داده‌های آن اشاره شده است:

«جمع‌آوری داده‌های این سرویس به هر شکل و برای هر هدفی بدون رضایت کتبی قبلی از ما صراحتاً ممنوع است.»

هرچند در جمله بالا گفته شده که اگر کسی رضایت کتبی این شبکه اجتماعی را داشته باشد می‌تواند داده‌های آن را جمع‌آوری کند، اما کاملاً بعید به‌نظر می‌رسد که این شرکت برای چنین کاری به کاربران خود مجوز ارائه کند، زیرا ایلان ماسک یکی از مخالفان اصلی این کار است. چند ماه قبل گفته شده بود که او از چهار استخراج‌کننده داده ناشناس شکایت کرده است که گفته می‌شود در فعالیت‌های جمع‌آوری و سرقت داده‌ها این شبکه اجتماعی نقش داشته‌اند؛ اقداماتی که به‌طور قابل‌توجهی سرورهای توییتر را تحت فشار قرار داده و تجربه کاربران را خراب کرده است.

ایکس همچنین از 29 سپتامبر سیاست‌های مربوط به حریم خصوصی جدیدی را نیز اعمال خواهد کرد که می‌گوید X حجم داده‌هایی که از کاربران جمع‌آوری می‌کند را به مواردی ازجمله داده‌های بیومتریک و سابقه اشتغال افزایش خواهد داد. اوایل این ماه در گزارشی با اشاره به این موضوع گفته شده بود که ایکس قصد رقابت با لینکدین را دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
روی خط رسانه