دیگر فصل تغییر فرا رسیده است | اینجا به شما می گوییم چگونه تغییر کنید

  لازم است بدانید که ایجاد هر اتفاق و تغییری در زندگی، تنها با تلاش زیاد میسر نمی‌شود. در این راه باید تمام جوانب را به خوبی سنجید تا به موفقیت رسید.

  دیگر فصل تغییر فرا رسیده است | اینجا به شما می گوییم چگونه تغییر کنید
  کدخبر : 19784
  پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

  بدون شک شما نیز تجربه کرده‌اید که تصمیم می‌گیرید در زندگی‌تان تغییر ایجاد کنید تا به موفقیت برسید، اما هر کاری انجام می‌دهید به در بسته خورده و به آن اتفاق و تغییری که مورد انتظارتان بوده، نرسیده‌اید.

  ​فهرست مطالب این نوشته

  تغییر و پیشرفت درد دارد

  برای تغییر از کجا شروع کنم ؟

  1)سرسختی و مقاومت نکنید

  2)برای تغییر از کجا شروع کنم :صبر داشته باشید

  3)به پشت سر خود نگاه کنید ولی برنگردید

  4)برای تغییر از کجا شروع کنم :خدا را فراموش نکنید

  احتمالا بارها از خودتان پرسیده‌اید که برای تغییر از کجا شروع کنم ؟

  قبل از هر چیز شما باید بدانید که ایجاد کردن تغییر درد دارد. زیرا باید این درد در فکر و اندیشه‌تان، در قلب‌تان، در رفتارها وعملکردتان، در عادت‌های‌تان و در پوست و استخوان‌تان نفوذ کند تا به نتیجه مطلوب برسید. به بیانی دیگر لازم است پوست‌اندازی کنید و کار جدیدی انجام دهید تا بتوانید تغییر کنید.

  اگر قصد دارید جای خود را عوض کرده و تغییر جدیدی در زندگی‌تان ایجاد کنید، حتما درد، استرس و بی‌قراری خواهید داشت. بنابراین باید خودتان را آماده کنید تا در موقعیت‌های حساس و زمانی که درد را احساس کردید، از ادامه راه منصرف نشده و پر قدرت‌تر به راه‌تان ادامه دهید.

  نکته مهم این است که هر زمان احساس درد را تجربه کردید، باید بدانید که در مسیر هستید و مطمئنا به موفقیت خواهید رسید.

  اگر بدانید که نقطه شروع کجا قرار دارد و چگونه باید رفتار کنید، به درستی می‌توانید در مسیر رسیدن به هدف‌تان قرار بگیرید و مسیر را آسان‌تر طی کنید.

  1)سرسختی و مقاومت نکنید

  در طول مسیری که پیش‌رو دارید، در برابر هر اتفاقی از خودتان مقاومت و سرسختی نشان ندهید. تمام تلاش‌‌تان را به کار بگیرید تا رو به جلو حرکت کنید و درک درستی از شرایط داشته باشید. در این راه باید مثل آب انعطاف‌پذیر باشید و خودتان را با شرایط و پیشامدی وفق دهید. بدون شک مسیر پیش‌رو با سختی همراه است، اما باید به خودتان اطمینان دهید که نتیجه، لذت‌بخش خواهد بود.

  تمام افرادی که در این راه موفق شده‌اند و به تغییر و پیشرفت رسیده‌اند، این درد و سختی را تحمل کرده‌اند. اگر دیگران توانسته‌اند، بدون شک شما نیز می‌توانید. تنها باید نهایت تلاش‌تان را به کار ببرید تا سختی‌ها را پشت سر بگذارید.

  2)برای تغییر از کجا شروع کنم :صبر داشته باشید

  در این مسیر نیاز به صبر و تحمل زیادی دارید. زیرا در برخی از مواقع ممکن است با چالش‌ها و مشکلاتی مواجه شوید و مجبور باشید مسیر را یک قدم به یک قدم به سمت جلو حرکت کنید.

  بدون صبر و تحمل مطمئن باشید که با برخورد با اولین چالش، به عقب و جایگاه اول خودتان باز گشته و در مدت زمان کوتاهی از هدفی که انتخاب کرده‌اید، پشیمان می‌شوید.

  3)به پشت سر خود نگاه کنید ولی برنگردید

  در میانه ‎راه لازم است برگردید و به پشت سرتان و راهی که طی کرده‌اید، نگاه کنید. مانند کوهنوردی که برای انرژی گرفتن و ادامه دادن به مسیر، باید هر از چندگاهی توقف کرده و به پشت سرش نگاه کند تا لذت ببرد از تغییر و پیشرفت و راه زیادی که طی کرده است.

  بنابراین باید شما هم هر از چندگاهی به عقب برگردید و به گذشته‌ خود نگاه کنید تا برای ادامه راه انرژی و انگیزه بگیرید. در این صورت متوجه می‌شوید که چقدر راه را با سختی و درد طی کرده و جلو آمده‌اید. این کار به شما کمک می‌کند تا از برگشتن به جایگاه اول‌تان منصرف شوید.

  به خودتان بگویید که: من فقط یک کار بلد هستم و آن هم این است که باید برای رسیدن به اهداف و تغییرات مورد نظرم بجنگم.

  فراموش نکنید که در طول این مسیر و جنگ و جدلی که با خودتان در پیش رو دارید. باید آرام و خونسرد باشید و فقط روی اهداف‌تان تمرکز کنید.

  4)برای تغییر از کجا شروع کنم :خدا را فراموش نکنید

  در مسیری که رو به جلو حرکت می‌کنید، همواره خدا را به یاد داشته باشید و از او بخواهید تا به شما در رسیدن به موفقیت کمک کند و به شما صبوری دهد تا به راحتی بتوانید سختی‌ها را تحمل کنید. اگر همواره به یاد خدا باشید، انرژی مثبت و مضاعفی را دریافت می‌کنید.

  توصیه‌ی پایانی

  این نکته را هرگز فراموش نکنید که در مسیری که رو به جلو حرکت می‌کنید، لبخند بزنید و با تمام توانی که دارید، بجنگید تا به هدف‌تان برسید.

  به یاد داشته باشید که برای موفقیت در هر کاری در ابتدا لازم است خودتان را تغییر دهید تا بتوانید مسیر را بهتر طی کنید.

  همین الان شروع کنید به انجام دادن کارهایی که شما را به اهداف‌تان نزدیک‌تر می‌کنند. چندین راهکار روی برگه بنویسید تا بتوانید به این سوال پاسخ دهید که برای تغییر و پیشرفت خود باید از کجا شروع کنم ؟

   

  آیا این خبر مفید بود؟
  ارسال نظر:

  روی خط رسانه