سقف سوخت گیری تغییر می کند! | مراقب مصرف سوخت خودرو باشید

  بنابر اعلام صنف جایگاه‌داران سوخت، میزان سقف سوخت‌گیری با کارت سوخت شخصی و آزاد در جایگاه‌ها تغییر کرده است.​

  سقف سوخت گیری تغییر می کند! | مراقب مصرف سوخت خودرو باشید
  کدخبر : 18965
  پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

  بنابر اعلام صنف جایگاه‌داران سوخت، میزان سقف سوخت‌گیری با کارت سوخت در جایگاه‌ها تغییر کرده است. این تصمیم برای مدیریت بهتر منابع سوختی و همچنین توزیع بهتر بنزین در سطح کشور اتخاذ شده.

  سوخت

  اگر طی چند روز گذشته برای بنزین زدن به جایگاه سوخت نزدیک محل زندگی خود مراجعه کرده باشید، حتماً متوجه این موضوع شده‌اید که جایگاه‌های سوخت هم‌اکنون به‌صورت محدود به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

  «علی‌اکبر نژادعلی»، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، شنبه شب در یک گفت‌وگوی تلویزیونی، افزایش قیمت بنزین را تکذیب کرد. این مقام وزارت نفت از اجرای طرح سقف سوخت‌گیری خبر داد. براین‌اساس، میزان سوخت‌گیری با کارت‌های آزاد و همچنین کارت‌های شخصی کاهش یافته است.

  براساس گفته‌های سخنگوی صنف جایگاه‌داران سوخت، سقف سوخت‌گیری با کارت به شرح زیر است:

  با کارت آزاد جایگاه، در سطح کشور با ۴ مدل سوخت‌گیری انجام می‌شود. این مدل‌ها شامل ۱۵ لیتری، ۲۰ لیتری، ۳۰ لیتری و ۴۰ لیتری هستند که در شهرهای مختلف نیز متفاوت است؛ مثلاً این محدودیت در تهران ۴۰ لیتر اعلام شده.

  سوخت‌گیری با کارت سوخت شخصی با ۳ مدل ۳۰، ۴۰ و ۶۰ لیتر انجام خواهد شد. این مدل نیز بسته به شهر متفاوت است.

  پیش از این مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی گفته بود که تا پایان شهریورماه حداقل ۹۰ درصد خودرو‌های بنزین‌سوز و ۹۵ درصد خودرو‌های گازوئیل‌سوز باید از کارت سوخت شخصی خود استفاده کنند. بنابر گفته‌های وی، در شرایط فعلی میزان استفاده از کارت سوخت شخصی به 75 درصد رسیده است. از چند ماه گذشته تابه‌حال، کارت سوخت اضافی جایگاه‌ها جمع‌آوری شد تا مالکان خودروها ناچار به استفاده از کارت سوخت شخصی شوند. اکنون نیز سقف سوخت‌گیری با کارت در جایگاه‌ها کاهش یافته است. اکثر رانندگان ازاین‌پس قادر خواهند بود تا در هر نوبت، 30 الی 40 لیتر بنزین دریافت کنند. برای دریافت بنزین بیشتر، این افراد ناچار هستند به جایگاه سوخت دیگری مراجعه کنند.

  آیا این خبر مفید بود؟
  ارسال نظر:

  روی خط رسانه