سهام عدالت | سود سهام عدالت

  افزایش سود سهام عدالت مرداد تا سقف 8 تومن | خوش خبری ویژه سهام داران!

  سهام عدالت مرداد ماه تعیین تکلیف شد.

  افزایش سود سهام عدالت مرداد تا سقف 8 تومن | خوش خبری ویژه سهام داران!
  کدخبر : 18595
  پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

  درحالی که طبق آمار حدود ۴۹ میلیون نفر مشمول سهام عدالت هستند، همواره صدای اعتراض عده‌ای به گوش می‌رسید که چرا با وجود اینکه جزو دهک‌های کم درآمد جامعه هستند، مشمول این سهام نمی شوند. از سویی دولت دوازدهم درحالی به کار خود پایان داد که اعلام شد پرونده ثبت نام سهام عدالت بسته شده است و امکان اینکه مشمول جدیدی پذیرفته شود وجود ندارد. با این حال برخی نماینده های مجلس همچنان قول تخصیص سهام عدالت به جاماندگان را می دادند و آمارهای مختلفی نیز از جاماندگان ارائه می شد و در نهایت نیز زمزمه های یک جامعه آماری ۲۰ میلیون نفری نیز به گوش رسید

  سود سهام عدالت

  مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس گفت: با برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت ظرف ماه‌های آینده، عملا مقدمات بازگشایی نماد‌ها را انجام داده‌ایم.

  جعفری، مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس گفت: مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت اگر ظرف ماه‌های آینده برگزار شود، اطلاعات به‌روز و در نهایت صورت‌های مالی را تصویب کنند در واقع یعنی عملا مقدمات بازگشایی نماد‌ها را انجام داده‌ایم و می‌توانیم سریع‌تر این نماد‌ها را باز کنیم.

  سهام عدالت

  این مقام مسئول در پاسخ به این پرسش که نحوه برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت چگونه خواهد بود؟ بیان کرد: در شورای عالی بورس در خصوص این موضوع تصمیم‌گیری شده است، اما به محض این که مصوبه شورای عالی بورس به ما ابلاغ شود به شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی و شرکت‌های سرمایه‌پذیر ابلاغ می‌کنیم.

  جعفری گفت: قطعا برگزاری مجامع به صورت برخط است، با توجه به  تعداد سهامدارانی که وجود دارد، حتما مجامع این شرکت‌ها به شکل برخط برگزار می‌شود.(باشگاه خبرنگاران)

  سهام عدالت

  چندی پیش بهمن عبداللهی، عضو شورای عالی بورس گفته بود: با مساعدت شورای عالی بورس، گرچه برخی از اعضا مخالفت داشتند اما به هر حال با حمایت وزیر امور اقتصادی و دارایی و مصوبه جمعی شورای عالی بورس، نتایج خوبی برای شرکت‌های استانی سهام عدالت به دست آمد و قرار شد اعضای شرکت‌های تعاونی سهام عدالت در مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی حضور پیدا کنند.

  عضو شورای عالی بورس اظهار داشت: با مصوبه شورای عالی بورس، مقرر شد هر یک از شرکت‌های تعاونی شهرستانی سهام عدالت که حداقل ۲۰ درصد از اعضای آن حضور داشته باشند، می‌توانند مجامع خود را به شکل حضوری و الکترونیکی برگزار کنند، درحالی‌که حداقل ۲۰ درصد اعضا حضور داشته باشند و بعد از انتخابات در مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی حضور داشته باشند.

  عبداللهی اضافه کرد: در زمینه آیین‌نامه اجرایی شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی هم تصمیمات خوبی گرفته شد که شرکت‌های تعاونی سهام عدالت بتوانند در مجامع سرمایه‌گذاری استانی حضور پیدا کنند و دولت هم قرار شد نماینده شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی را در شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت با سازوکاری معرفی کند.

  وی در مورد اینکه برخی شرکت‌های سرمایه‌پذیر از عدم حضور نماینده سهام عدالت با وجود داشتن یک صندلی هیات مدیره در شرکت خود گلایه کردند، گفت: تاکنون سازوکار حضور نماینده سهام عدالت معلوم نبود و وقفه و خلأیی در مجامع شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت ایجاد شده بود که طبق مصوبه شورای عالی بورس مقرر شد حداکثر ظرف ۳ تا ۴ ماه آینده این خلأ برطرف شده و نمایندگان سهام عدالت در شرکت‌های سرمایه‌پذیر برای مجامع عمومی معرفی شوند.

  سهام عدالت

  عضو شورای عالی بورس در مورد اینکه چه زمانی نمادهای معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری عدالت باز می‌شود، اظهار داشت: قبل از باز شدن نماد معاملاتی باید مجامع شرکت‌های استانی برگزار، هیات مدیره مشخص و افزایش سرمایه آنها ثبت شود و بعد از آن امکان بازگشایی نمادهای معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری باز می‌شود.

  عبداللهی گفت: البته سیاست این است که مردم در سهامداری عدالت باقی بمانند و سهام ارزنده خود را نفروشند، اما باز شدن نماد معاملاتی شرکت‌های سهام عدالت ۳ تا ۴ ماه زمان خواهد برد.

  آیا این خبر مفید بود؟
  ارسال نظر:

  روی خط رسانه