رییسی: شناسنامه کودکان تحت سرپرستی به گونه‌ای باشد که موجب تحقیر کودک نشود

  رییس جمهور گفت: صمیمانه باید از خانواده‌هایی که فرزندپذیر هستند تشکر کرد. ما در دولت برای خانواده‌ها، پذیرش کودکان را تسهیل کردیم.

  رییسی: شناسنامه کودکان تحت سرپرستی به گونه‌ای باشد که موجب تحقیر کودک نشود
  کدخبر : 18395
  پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

  سید ابراهیم رئیسی صبح امروز در مراسم گرامیداشت هفته بهزیستی که در سالن اجلاس سران برگزار شد، با اشاره به فضایل دلدادگی و عشق به خدا و دگرخواهی مخصوصا درباره کسانی که نیاز به کمک دارند» اظهار کرد: به خانواده‌هایی که کودکان بی‌سرپرست را تکفل می‌کنند خسته نباشید گفته و از آن‌ها تقدیر می‌کنیم. قدردانی اصلی از این افراد همانی است که امیرمومنان فرمودند؛  جایگاه بهشت برای خانوادهایی است که راحتی را از خود سلب می‌کنند تا دیگری در آرامش باشد. این ایثار و گذشت و عشق و محبت بسیار ارزشمند است. با این زحمت، انسان خود و جامعه را می‌سازد.

  وی ادامه داد: با سعادت‌ فردی است که برای لذت باقیه، لذت موقت را زیر پا بگذارد؛ اینجا دو لذت وجود دارد  مثلا کسی که روزه‌دار است، لذت واقعی می‌برد نه لذت موقت خوردن و آشامیدن. وقتی شخصی می‌بیند بچه‌ای در خانواده رشد می‌کند و برای جامعه فرد مفیدی می‌شود، لذت واقعی می‌برد. کسانی که خردمند و آینده نگر و ایثارگر بوده و نگاه‌شان به رضایت خداوند و ساختن یک فرد است، زحمت تربیت این بچه‌های نیازمند را تحمل می‌کنند.

  رئیس‌جمهور تاکید کرد: فرزند و کودک نیازمند عاطفه پدر  و مهر مادر است. موسسه جایگاه نگهداری کودک نیست. وظیفه دولت حمایت از موسسات است اما موسسات خیریه جای نگه داشتن کودک نیست بلکه کانون خانواده جای نگهداشتن فرزندانی است که به محبت پدر و مادر نیازمند هستند. صمیمانه باید از خانواده‌هایی که فرزندپذیر هستند تشکر کرد. ما در دولت برای خانواده‌ها،  پذیرش کودکان را تسهیل کردیم.

   

  آیا این خبر مفید بود؟
  ارسال نظر:

  روی خط رسانه