ترفند کاربردی تمیز کردن پشت قابلمه | حرفه ای ترین روش های برق انداختن پشت قابلمه

روش‌های تمیز کردن پشت قابلمه و بدنه آن برای اکثر خانم‌ها اهمیت زیادی دارد.

ترفند کاربردی تمیز کردن پشت قابلمه | حرفه ای ترین روش های برق انداختن پشت قابلمه
کدخبر : 17875
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

مدتی بعد از آشپزی کردن با قابلمه و ماهیتابه بخش زیرین و بدنه قابلمه شروع به سیاه شدن می‌کند و ظاهر بسیار زننده‌ای پیدا می‌کند. در اکثر مواقع تمیز کردن پشت انواع قابلمه به سادگی امکان‌پذیر نیست و نیاز به روش‌های پیچیده‌تری دارد. اما اگر به دنبال روش‌های برق انداختن و تمیز کردن پشت قابلمه هستید، ما پیشنهادات کاربردی برای شما داریم.

برای تمیز کردن پشت انواع قابلمه روش‌های متعددی وجود دارد. برخی اوقات آنقدر لکه‌های پشت قابلمه سمج هستند که باید چند روش را با هم برای از بین بردنشان امتحان کنید. در ادامه می‌توانید با روش‌های تمیز کردن پشت قابلمه آشنا شوید.

۱- تمیز کردن پشت انواع قابلمه با آب جوش

یکی از روش‌های تمیز کردن پشت قابلمه این است که یک آب قابلمه بزرگ آب جوش روی گاز آماده کنید. سپس قابلمه مورد نظرتان که ته آن سیاه و خراب شده داخل قابلمه آب جوش قرار دهید به طوری که کف و بدنه قابلمه کاملا داخل آب جوش قرار بگیرد.

چند دقیقه صبر کنید تا قابلمه کاملا خیس بخورد. می‌توانید یک شب تا صبح قابلمه را داخل آب قرار دهید و سپس صبح پشت قابلمه را با اسکاچ بشویید. این روش برای از بین بردن چربی پشت و بدنه قابلمه بسیار مؤثر است.

۲- تمیز کردن پشت قابلمه با جوش شیرین و سرکه

برای این که از شر سیاهی‌های پشت قابلمه خلاص شوید، می‌توانید مقداری جوش شیرین روی پشت قابلمه بریزید. سپس کمی سرکه به آن اضافه کنید. کمی صبر کنید و سپس یک دستکش به دست بکنید و با اسکاچ پشت قابلمه را تمیز کنید.

۳- تمیز کردن چربی سوخته پشت قابلمه با جوش شیرین و آبلیمو

یکی دیگر از روش‌های تمیز کردن پشت قابلمه استفاده از ترکیب جوش شیرین و آبلیمو است. برای این کار باید یک ظرف آب جوش آماده کنید. سپس داخل آن مقداری جوش شیرین و آب لیمو ترش تازه بریزید. حالا قابلمه را طوری داخل ظرف قرار دهید که کف آن کاملا درون آب جوش قرار بگیرد.

۴- روش آسان تمیز کردن پشت قابلمه با آب داغ و مایع ظرفشویی

یکی از روش‌های تمیز کردن پشت قابلمه استفاده از آب داغ و مایع ظرفشویی است. برای این کار باید آب گرم را باز کنید و صبر کنید تا داغ شود. سپس قابلمه را برای چند دقیقه زیر آب داغ قرار دهید.

۵- تمیز کردن پشت قابلمه گرانیتی با سس کچاپ

یکی دیگر از روش‌های تمیز کردن پشت قابلمه استفاده از «سس کچاپ» است. برای این کار باید مقداری سس کچاپ را پشت قابلمه بریزید. حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید. سپس با استفاده از یک اسکاچ نرم پشت قابلمه را تمیز کنید.

این روش برای تمیز کردن قابلمه‌های روحی و مسی بسیار مؤثر است و تا حدودی پشت قابلمه‌های گرانیت و چدن را نیز تمیز می‌کند. 

۶- تمیز کردن بدنه قابلمه رنگی با سرکه

«سرکه» خاصیت تمیزکننده‌ای دارد و یک ماده مؤثر و بی‌خطر برای تمیز کردن بدنه و پشت قابلمه است. برای این کار باید مقداری سرکه سفید را به صورت مستقیم روی بدنه و پشت قابلمه بریزید. سپس با کمک یک اسکاچ قابلمه را تمیز کنید.

در انتها قابلمه را با آب داغ آبکشی کنید تا کاملا تمیز شود.

۷- استفاده از جوش شیرین و آب اکسیژنه برای تمیز کردن پشت قابلمه تفلون رنگی

یکی دیگر از بهترین روش‌های تمیز کردن پشت قابلمه استفاده از ترکیب جوش شیرین و آب اکسیژنه است. برای این کار باید مقداری جوش شیرین و آب اکسیژنه را با هم ترکیب کنید و پشت قابلمه بریزید.

سپس حدود ۱۰ دقیقه صبر کنید و بعد با کمک یک اسکاچ بدنه و پشت قابلمه را تمیز کنید. می‌توانید از این روش برای تمیز کردن بدنه قابلمه سرامیکی، تفلون و روحی استفاده کنید.

۸- تمیز کردن پشت انواع قابلمه با بیکینگ پودر و سرکه

برای تمیز کردن پشت انواع قابلمه می‌توانید از ترکیب ۲ قاشق غذاخوری بیکینگ پودر، مقداری سرکه سفید و کمی آب استفاده کنید. بعد از مخلوط کردن مواد باید اسکاچ را به آن آغشته کنید و سپس چربی‌ها و لکه‌های سیاه پشت قابلمه را از بین ببرید.

۹- استفاده از لکه برهای قوی برای تمیز کردن پشت قابلمه

برای تمیز کردن پشت قابلمه روحی سوخته یا قابلمه‌هایی که به شدت سیاه شده‌اند، می‌توانید به جای مواد طبیعی از شوینده‌ها و تمیزکننده‌های شیمیایی استفاده کنید. برای این کار می‌توانید با استفاده از مواد سفید کننده و یا اسپری‌های تمیزکننده گاز یا استیل برای تمیز کردن پشت قابلمه استفاده کنید.

۱۰- تمیز کردن پشت قابلمه با صابون رنده شده

یکی دیگر از روش‌های تمیز کردن پشت قابلمه استفاده از «صابون رنده شده» است. برای این کار باید یک قالب صابون را بردارید و مقداری از آن را رنده کنید. برای این کار بهتر است از رنده ریز استفاده کنید. سپس صابون رنده شده را در یک ظرف حاوی آب گرم بریزید.

ترکیب آب و صابون را هم بزنید تا صابون کاملا در آب حل شود. حالا یک اسکاچ را به این ترکیب آغشته کنید و با آن بدنه و پشت قابلمه را تمیز کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه