اخبار روز| اخبار بین‌الملل| داعش

سفیر فرانسه در افغانستان گفت گروه داعش توانسته قوای خود را در افغانستان بازتولید کند و هم اکنون صدها عضو به ویژه در کابل دارد که آماده انجام عملیات تروریستی و انتحاری هستند.

کدخبر : 1782
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

دیوید مارتینو سفیر فرانسه در افغانستان در گفتگو با روزنامه فرانسوی لوموند با استناد به عملیات انتحاری داعش در فرودگاه کابل در جریان خروج نیروهای آمریکایی تصریح کرد که تهدید این گروه تروریستی در افغانستان واقعی است، هر چند در نتیجه درگیری با طالبان، قوای داعش شدیداً تحلیل رفته است.

مارتینو یادآور شد: طالبان در تابستان سال ٢٠١٨ با گروه داعش جنگیدند و در زمستان سال بعد آن ها را از شرق افغانستان بیرون راندند. با این حال، به گفته سفیر فرانسه در افغانستان، داعش به رغم از دست دادن مواضع خود در شرق افغانستان توانایی جذب نیروهای تازه‌نفس، امکانات مالی و شبکه های خود را در کابل حفظ کرده است.

وی افزود: داعش توانست در ماه مه ٢٠٢٠ به بخش زایمان بیمارستان «پزشکان بدون مرز» در کابل و سال بعد به یک مدرسه دخترانه حمله کند.  

 به گفته دیوید مارتینو، گروه داعش دوباره مجهز به به نیروهای جنگجو مرکب از صدها عضو به ویژه در کابل شده است.

سفیر فرانسه در افغانستان خاطرنشان کرد: داعش در افغانستان نیروهای انتحاری و خودروهای حاوی مواد انفجاری تهیه کرده که هنوز به کار گرفته نشده‌اند./ ایرنا  

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه