ریختن قطره چشم

یک عمر اشتباهی قطره به چشممون میریختیم | طرز درست ریختن قطره به چشم

سعی کنید پس از طریقه صحیح قطره ریختن در چشم، پلک نزنید؛ پلک زدن باعث می‌شود قطره فورا از چشم خارج و به داخل بینی منتقل شود. اگر نمی توانید بعد از ریختن قطره در چشم آن را باز نگه دارید بهتر است به مدت 2 تا 3 دقیقه با انگشتتان پلک را گشوده نگه دارید تا قطره بطور کامل جذب بافتهای چشم شود.

یک عمر اشتباهی قطره به چشممون میریختیم | طرز درست ریختن قطره به چشم
کدخبر : 17673
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

تعدادی از پدرو مادرهای جوان به دلیل کم تجربگی با ریختن قطره در چشم نوزاد خود مشکل دارند. در حالی که مادر بزرگها و پدر بزرگها این کار را در عرض چند ثانیه انجام می‌دهند. با صاپتیک استور همراه باشید تا به شما آموزش دهیم که چگونه بزرگترها به ساده ترین راه که نه شما و نه نوزادتان اذیت شود قطره در چشم نوزادان می ریزند. 

۱-حتما قبل از ریختن قطره در چشم نوزاد دستان خود رابا آب و صابون شستشو داده وبا حوله تمیز خشک کنید.

۲- نوزاد معمولا دست و پا می زند. برای ریختن قطره در چشم نوزاد بهتر است او را قنداق کنید. با این کار نوزاد نمی‌تواند دستانش را تکان دهد و شما به راحتی می توانید قطره را بر روی چشم نوزاد تنظیم کنید. اگر دستان نوزاد باز باشد ممکن است به محض ریختن قطره، چشمانش را بمالد و دارو از چشم  وی خارج شود. قنداق کردن روشی است که بیشتر بزرگترهای ما از آن استفاده کرده‌اند.

۳- بهترین حالت بغل کردن نوزاد موقع چکاندن قطره در چشم است اما چنانچه حس میکنید در این حالت تسلطی بر نوزاد ندارید، نوزاد را در دامان خود روی دو زانوی خود بخوابانید

۴- برای ریختن قطره در چشم کودک انگشت خود را روی پوست زیر چشم کودک قرار داده و به آرامی آن را به سمت پایین بکشید. تا اندازه ای که سفیدی چشم نوزاد را بتوانید تشخیص دهید. مراقب باشید که به چشم نوزاد زیاد فشار نیاورید. حال قطره را با فاصله کمی  از چشم نوزاد گرفته و برای ورود دارو تنظیم کنید. اگر کودک خیلی ناآرامی می‌کند بهتر است از فرد دیگری برای نگه داشتن سر کودک کمک یگیرید.

۵- برای طریقه صحیح قطره ریختن در چشم کودک مراقب باشید که قطره چکان را با فاصله مناسب از چشم کودک تنظیم کنید. حال دارو را در امتداد پلک تحتانی آن فشار دهید. حال دستان را بردارید چون به محض اصابت قطره در چشم کودک شروع به پلک زذن خواهد نمود. مراقب باشید قطره چکان با چشم برخورد نکند. این کار را به آرامی انجام دهید که باعث ناراحتی یا آسیب به پوست نوزاد نشود.

۶- ریختن قطره چشم در خواب هم روش دیگری است که می توانید امتحان کنید. در این حالت انگشت اشاره خود را روی ابرو و انگشت شصت را روی گونه  نوزاد بگذارید و به آرامی چشمانش را باز کنید و دارو را درگوشه چشم آنان بفشارید تا درست روی سفیدی چشم آنها بچکد.

۷-  اضافی دارو که از چشم نوزاد بیرون می‌آید را با یک دستمال تمیز پاک کنید تا در دیگر قسمتهای پوست پخش نشده و داخل دهان کودک وارد نگردد.

خشکی چشم بیماری شایعی است که وقتی رخ می دهد که چشم به اندازه‌ی کافی اشک تولید نکند.  قطره اشک مصنوعی دارویی برای تسکین خشکی چشم و تحریک چشم است که با ریختن قطره در چشم بعد از هربار مصرف طولانی مدت از کامپیوتر صورت می گیرد.

برای استفاده از پماد، قطره و یا ژل اشک مصنوعی ابتدا دست هایتان را با آب و صابون بشویید. برای جلوگیری از آلودگی مراقب باشید نوک قطره‌چکان یا قسمت بالایی پماد را لمس نکنید و اجازه ندهید با چشم شما تماس داشته باشد. بعد از هر بار مصرف هم  کلاهک قطره چکان را محکم ببندید.

راهنمایی کلی در مورد طریقه صحیح قطره ریختن در چشم استریل چشمی

 برای مصرف هر نوع دارویی ابتدا راهنمایی های موجود بر روی بسته بندی محصول را مطالعه کنید. اگر توضیحات کافی نبودند و یا اگر نکته ابهامی بود از پزشک یا داروساز سوال فرمایید.

اگر محلول استریل چشمی تغییر رنگ داده یا کدر شد از محلول استفاده نکنید .به احتمال زیاد تاریخ انقضای آن گذشته است.

مارک های خاصی از قطره های چشمی که حاوی گلیسیرین و پلی سوربات ها هستند ممکن است ظاهری شیری رنگ داشته باشند.

تا زمانی که محلول تغییر رنگ نداده استفاده از قطره استریل چشم بلامانع است. اگر قطره را در یخچال نگهداری میکنید قبل از استفاده کمی آن را در دست نگه دارید تا دمای آن با دمای بدنتان یکی شود.

برخی از قطره‎های چشم قبل از استفاده باید تکان داده شوند برچسب حاوی اطلاعاتی است که بطور قطع به این نکته اشاره شده است.

قطره‌ها ممکن است به دفعات در طول روز مورد  استفاده قرار گیرند .بنابراین برای ریختن قطره در چشم حواستان باشد که فاصله بین دو قطره چشمی را رعایت کرده باشید.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
روی خط رسانه