سهام عدالت | ثبت نام سهام عدالت

  واریز سود 1 میلیون تومانی سهام عدالت از شنبه | خبر خوش برای دارندگان سهام عدالت

  مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس از آخرین جزئیات وضعیت بازگشایی نمادهای استانی سهام عدالت خبر داد.

  واریز سود 1 میلیون تومانی سهام عدالت از شنبه | خبر خوش برای دارندگان سهام عدالت
  کدخبر : 17469
  پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

   درحالی که طبق آمار حدود ۴۹ میلیون نفر مشمول سهام عدالت هستند، همواره صدای اعتراض عده‌ای به گوش می‌رسید که چرا با وجود اینکه جزو دهک‌های کم درآمد جامعه هستند، مشمول این سهام نمی شوند. از سویی دولت دوازدهم درحالی به کار خود پایان داد که اعلام شد پرونده ثبت نام سهام عدالت بسته شده است و امکان اینکه مشمول جدیدی پذیرفته شود وجود ندارد. با این حال برخی نماینده های مجلس همچنان قول تخصیص سهام عدالت به جاماندگان را می دادند و آمارهای مختلفی نیز از جاماندگان ارائه می شد و در نهایت نیز زمزمه های یک جامعه آماری ۲۰ میلیون نفری نیز به گوش رسید.

  آقای جعفری مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس در خصوص آخرین وضعیت بازگشایی نماد‌های استانی سهام عدالت گفت: موضوع سهام عدالت هنوز هم در شورای عالی بورس مطرح است.

  به گفته او، حدود ۵ جلسه است به طور خاص بحث سهام عدالت در کمیسیون فرعی شورا و خود شورا مطرح می شود.

  او در ادامه افزود: مصمم هستند که به یک راه حلی برسند و بشود مقدمات بازگشایی نمادها را فراهم کرد.

  او در پاسخ به این سوال که آیا احتمال بازگشایی نماد های استانی سهام عدالت تا پایان سال وجود دارد؟ گفت: به امید خدا حتی شاید زودتر هم صورت گیرد.

  مدیر عامل سپرده گذاری مرکزی گفت: امیدوارم ظرف چند ماه آتی سامانه انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث تقدیم مردم شود.

  آقای باغستانی گفت: در خصوص سامانه انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث اگر ما بتوانیم یک سری سرویس ها را مبتنی بر احراز متوفیان سهام عدالت داشته باشیم و بتوانیم بحث پیاده سازی آن را در سپرده گذاری مرکزی و مجموعه بازار سرمایه انجام دهیم، به امید خدا این سامانه را هم تقدیم می کنیم.

  این مقام مسئول در خصوص زمانی احتمالی عملیاتی شدن سامانه انتقال سهام عدالت به وراث گفت: فکر می کنم ظرف چند ماه آتی این سامانه نیز تقدیم مردم شود.

  او در پاسخ به این سوال که مشکل راه اندازی سامانه انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث دقیقا کدام بخش است؟ گفت: جمعیت خیلی زیادی از متوفیان سهام عدالت هستند که نفرات سیستم وراث آن ها نیز مشخص نیست اگر بتوانیم این داده ها را به شکل بر خط داشته باشیم می توانیم مراحل را انجام دهیم.

  باغستانی در پاسخ به این پرسش که آیا کم کاری صورت گرفته؟ می گوید: کم کاری مطرح نیست نیاز به تعامل بین دستگاه های مختلف است و دستگاهی کوتاهی نمی کند.

  سهام عدالت

  سید احسان خاندوزی در حشایه پانزدهمین نمایشگاه صنعت مالی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه دولت از ابتدی شروع کار خود در ظرفیت‌هایی که می‌توان به شکل قانونی از رمزارزها برای کمک به شرایط تجاری کشور استفاده کرد اصرار داشت، عنوان کرد: در این راستا یک متن خوبی با همکاری سایر نهادها از جمله بانک مرکزی و وزارت نیرو تهیه و ارسال شد، این متن در نوبت تصویب هیات دولت قرار دارد، بعد از تصویب آن می‌توان یک گام جدید را در عرصه استفاده از رمزارزها. یکی از محورهایی که در برنامه هفتم مورد نظر دولت و مجلس است، تعیین تکلیف رمزارزها است.

  وی در ادامه با تاکید بر اینکه فعالان بازار سرمایه در عمل در طول یک سال و نیم گذشته مشاهده کرده‌اند توافق خوبی بین دولت و مجلس وجود دارد، عنوان کرد: بازار سرمایه یکی از ظرفیت‌های اساسی نظام مالی کشور است. زمانی که دولت شروع به کار کرد حدود ۷۶۰ نهاد مالی فعال بود امرز بیش از ۹۳۰ نهاد مالی فعال هستند. در یکی از شفاف‌ترین دوره‌های بازار سرمایه یکی از مطالبات جدی فعالان اقتصادی پیش‌بینی پذیر بودن، عدم تغییر مکرر مقررات و آیین‌نامه‌های فعالیت‌های تولیدی است که چشم انداز سوداپری صنایع بورسی را در کشور تضمین کند.

  وزیر اقتصاد ادامه داد: امیدواریم با همکاری مجلس با نگاه بلندمدت به مصوبات در حوزه شاخص‌های کلیدی قیمتی در صنایع کلیدی کشور و دور شدن از قیمت‌گذاری‌های غیرکارشناسی که موجب افت چشم انداز سوداوری صنایع بزرگ کشور می‌شود اخبار خوبی برای سال جاری داشته باشیم.

  خاندوزی در ادامه درمورد تخصیص سهام عدالت به جاماندگان توضیح داد: موضوع تخصیص سهام عدالت به خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی و نهادهای حمایتی سال گذشته مصوب شد اما از آنجایی که سهام لازم در اختیار قرار نگرفت به سال جاری موکول شد و مجلس مصوب کرد در قانون سال جاری این فرصت ادامه پیدا کند.

  وی افزود: امیدواریم ایین نامه اجرا شدن قانون بودجه سال جاری در این خصوص به زودی مصوب شود و بعد میزان سهام عدالتی که برای هر خانواده اختصاص پیدا خواهد کرد اعلام می‌شود.

  وزیر اقتصاد در ادامه با بیان اینکه در حوزه مبادلات مالی، بانکی و تسویه‌های بین‌المللی و مسایل ارزی با شرکای راهبردی کشور درحوزه کشورهای استراتژکی همسو و همسایه که مورد تاکید رییس جمهور  هم است به توافقات خوبی رسیده‌ایم، عنوان کرد: این توافقات در برخی مقاطع به عمل و اجرا رسیده است، از جمله  پیامرسان‌های کشور و شبکه های تسویه، اما به جهت ملاحظات تحریمی، کشورهای طرف مبادله از ایران خواسته‌اند جزییات را افشا نکند تا بتوان در شرایط امن تری ب‌ه این مسیر ادامه دهیم از جمله توافقات پیوند دادن بخش خصوصی کشورها باهم است.

  آیا این خبر مفید بود؟
  ارسال نظر:

  • ناشناس
   0

   جناب دولت آیا این بازنشستگان تامین اجتماعی حق ندارند سهام عدالت داشته باشند ؟

  روی خط رسانه