واریزی جدید | واریزی دولت | واریزی بازنشستگان

واریزی جدید دولت برای بازنشستگان | واریزی فوق العاده برای بازنشستگان از امروز

در این مطلب به بررسی پرونده پرداخت وام ۳۰ میلیون تومانی بازنشستگان پرداخته ایم که در ادامه خواهید خواند، بازنشستگان کشوری همچنین از انتظار برای تعیین تکلیف وام سی میلیون تومانی خبر داده اند.

واریزی جدید دولت برای بازنشستگان | 	واریزی فوق العاده برای بازنشستگان از امروز
کدخبر : 16874
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

 در رابطه با واریزی جدید دولت اینبار قرعه شانس به نام بازنشستگان رسیده است.طبق اخبار منتشر شده واریزی جدید برای بازنشستگانی است که منتظر ثبت نام وام بازنشستگان هستند. قرار است وام 30 میلیون تومانی به عنوان واریزی جدید برایشان پرداخت شود.مقدار واریزی جدید هنوز مشخص نشده است.در ادامه به آخرین خبر از واریزی جدید می پردازیم.

تا پایان هفته جاری آخرین وضعیت پرداخت وام ۳۰ میلیون تومانی بازنشستگان مشخص و اعلام شود.

نتایج وام ۳۰میلیون تومانی بازنشستگان کشوری این هفته تعیین و تکلیف می‌شود.

بازنشستگان کشوری همچنین از انتظار برای تعیین تکلیف وام سی میلیون تومانی خبر داده اند.

به گفته‌ی آن‌ها، قرار بود این وام در روزهای ابتدایی فروردین پرداخت شود؛ نام‌نویسی برای آن در زمستان به پایان رسیده بود، ولی هنوز تکلیف پرداخت آن روشن نشده است.

پیش از این، صندوق بازنشستگی کشوری طی اطلاعیه‌ای کرده بود که پس از تامین اعتبار توسط بانک عامل درخصوص پرداخت وام ضروری اطلاع رسانی خواهد کرد بنابراین به نظر می‌رسد موضوع تامین اعتبار مشخص شده و قرار است تا پایان هفته جاری نتایج وام ۳۰ میلیون تومانی بازنشستگان مشخص و اعلام شود.

کارمزد این تسهیلات هنوز مشخص نیست، اما دوره بازگشت این وام ۳۶ماهه برای بازنشستگان مشمول خواهد بود؛ بازنشستگان انتظار دارند تا قبل پایان اردیبهشت وام به حساب مشمولان واریز شود.

همچنینی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی روز گذشته اعلام کرد مبلغ وامِ مستمری‌بگیران این سازمان افزایش می‌یابد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی پرداخت وام قرض‌الحسنه به بازنشستگان را از اقدامات سازمان تأمین‌اجتماعی برشمرد و گفت: از سال گذشته ۳۵ هزار نفر متقاضی وام قرض‌الحسنه باقی مانده بودند که طی چند روز گذشته وام این عزیزان پرداخت شد.

میرهاشم موسوی افزود: برای سال ۱۴۰۲ نیز فرآیند پرداخت وام طی روزهای آینده تکمیل می‌شود و پیشنهاد افزایش مبلغ وام در سال جاری نیز به هیأت‌مدیره و هیأت امنای سازمان تأمین‌اجتماعی و صندوق‌های تابعه ارائه شده که در صورت تصویب این پیشنهاد، مبلغ وام قرض الحسنه پرداختی به بازنشستگان از ۱۲ میلیون تومان به ۲۰ میلیون تومان افزایش می‌یابد.

واریزی جدید

مهدی گلبان با اشاره به سخنانوزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر اینکه افزود: حتی یک ریال ازمطالبات بازنشستگان باقی نمانده است، گفت: جناب وزیروجناب مدیرعامل سازمان ؛ چرابه آنچه می گوئید ، عمل نمی کنید.

وی افزود: درحالی سازمان تامین اجتماعی پس ازگذشت دوسال پیگیری مداوم نمایندگان محترم مجلس وتشکلات صنفی متعدد واعتراضات مکرربازنشستگان درسراسرکشور، بالاخره اقدام به پرداخت ۲۵ درصد باقیمانده متناسب سازی سال‌١۴٠٠ به طور ناقص ، غیرفنی و مغایر با اصول بیمه ای نمود که در مورد افزایش حقوق سال۱۴۰۲، ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی که اعلام می‌دارد "سازمان مکلف است میزان کلیه مستمری‌های بازنشستگی ،ازکارافتادگی ومجموع مستمری بازماندگان رادرفواصل زمانی که حداکثرازسالی یکبارکمترنباشد، باتوجه به افزایش هزینه زندگی باتصویب هیأت وزیران به همان نسبت افزایش دهد" نیز زیر پا گذاشته شده است وبا نادیده گرفتن مادتین۴۱ قانون کار ؛ ۱۱۱ و ۹۶ قانون تامین اجتماعی ، حقوق کارگران شاغل وبازنشستگان حتی ٢٠ درصدتورم رسمی کشور که بیش از 50 درصد است را پوشش نداده و حتی نسبت به تورم سال گذشته 40 درصد عقب ماندگی دارد و از آنجایی که این افزایش باید در سال جدید اعمال گردد ؛ باعنایت به تورم روزافزون و لجام گسیخته فعلی مسلماً درصد مذکور در سال جاری پسرفت داشته و فشار بار تورم بردوش این قشرآسیب پذیر بیشتر خواهد شد وسفره کارگران و بازنشستگان کوچک ترشده و باعث تشدید نارضایتی نزدیک به بیست میلیون شاغل و بازنشسته می گردد.

وی ادامه داد: این اقدام وقانون گریزی‌ها درحالی اتفاق افتاده است که جناب وزیر رفاه دم ازقناعت ومدیرعامل سازمان صحبت ازاجرای قانون ,و اینکه افزایش حقوق ها براساس مواد 96 و 111 اقدام شده ؛ می‌کند وبا تنویر افکار عمومی سعی در انحراف اذهان نمایندگان و مطالبه گران از حق و حقوق قانونی ذینفعان می‌نمایند.

او تاکید کرد: مزید اطلاع روش محاسبه 25٪متناسب سازی فعلی دراحکام و فیش‌های اردیبهشت ماه جاری به طوز مختصر به شرح ذیل اعلام می‌گردد؛ 25 درصد متناسب سازی پرداختی درحقوق اردیبهشت ۱۴۰۲ فقط ۵۴درصد مبلغی است که باید بابت تکمیل متناسب سازی پرداخت می شد و پرداخت معوقات دوسال نیز نادیده گرفته شده است .

گلبان در توضیح این مطلب افزود: مضافاً اینکه چون لفظ 25 درصد باقیمانده به آن اطلاق گردیده است می بایست از زمان اجرای 75 درصد اولیه یعنی فروردین ماه 1400 لحاظ می گردید لیکن با روش فعلی علاوه برعدم پرداخت مطالبات دوسال قبل ؛ به ازای هرماه پیش رومعادل 46 درصدازمبلغ واقعی آن حذف شده وبازنشستگان ذینفع متضررشده اند.

او گفت: این درحالیست که مدیرعامل سازمان، آقای موسوی درمصاحبه های خود با اظهارات خلاف واقع وغیرفنی عنوان نموده اند که 25 درصدطلب بازنشستگان پرداخت گردیده است .

وی گفت: درپایان بازنشستگان ومستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی ضمن اعتراض به نحوه عملکردسازمان وتضییع مسلم حقوق خود ؛ چه در مورد عدم اجرای درست وکامل ماده 96 قانون تامین اجتماعی درخصوص افزایش حقوق سال 1402 و چه درروش محاسبه 25 درصدطلب سال 1400 درخواست اجرای قانون را می‌نمایند و تا رسیدن به نتیجه نهائی ازپای نخواهندنشست .

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه