معلمان بخوانند | خبر خوش برای معلمان

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: تنها ۳۰ درصد افراد در خصوص رتبه بندی اعتراض دارند که تا پایان خردادماه به آنها رسیدگی می شود.

معلمان بخوانند | خبر خوش برای معلمان
کدخبر : 16418
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

رضامراد صحرایی بعد از ظهر شنبه در سفر یک روزه خود به استان کرمانشاه طی نشست صمیمی با معلمان نمونه و مدیران مدارس آموزش و پرورش که در دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی برگزار شد، اظهار کرد: امسال در روز بزرگداشت معلم تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا یادآور نقش معلمان در اسلام و انقلاب اسلامی باشیم.

وی افزود: معلمان مرجعیت خود را نه از دولت و نه فرد خاصی می‌گیرند بلکه برآمده از زحمات و اقدامات خالصانه خود بوده که در دولت سیزدهم به منظور قدردانی از زحمات این قشر اجرای طرح رتبه بندی معلمان در دستور کار اجرایی قرار گرفت.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: طرح رتبه بندی معلمان اقدام بزرگی بود که از سال ۱۳۹۰ مطرح شده اما هیچ دولتی جز دولت سیزدهم برای انجام این طرح ریسک نکرده است.

صحرایی ادامه داد: طرح رتبه بندی همانند مشق نانوشته‌ای بود که تا زمان اجرایی نشدن آن مشکلات موجود بروز نمی‌کرد و اجرای آن اگرچه امروز با مشکلاتی همراه است اما رفع این مشکلات در دست بررسی است.

وی خاطرنشان کرد: تنها ۳۰ درصد از معلمان نسبت به طرح رتبه بندی خود معترض بوده که تا پایان خرداد ماه با ارائه مدارک خواسته شده از آنها درصدد رفع آن خواهیم بود و طی روزهای آینده نیز معلم‌هایی که مشمول رتبه بندی نبوده و یا در بلاتکلیفی قرار دارند تعیین تکلیف خواهند شد.

صحرایی به اهمیت امتحانات پایان ترم دانش آموزان کنکوری تاکید کرد و افزود: امسال ۴۰ درصد کنکور متأثر از امتحانات بوده و برای کم کردن دخالت مافیای کنکور و نیز نشان دادن اهمیت دروس شخصیت ساز در سال‌های آینده تأثیر گذاری امتحانات افزایش بیشتری خواهد یافت.

وی در پایان تاکید کرد: بر اساس تصمیم گیری های انجام شده در سال جاری تا سال ۱۴۰۳ برای واریز مستقیم سرانه‌ها به حساب مدیران را در دستور کار قرار داده و تصمیم بر این است که این مبالغ دیگر به آموزش و پرورش تحویل داده نشود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه