خبر مهم برای معلمان | جزییات جدید از رتبه بندی معلمان

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: امکان بارگذاری مدارک جدید در سامانه رتبه بندی معلمان فراهم شده است.

خبر مهم برای معلمان | جزییات جدید از رتبه بندی معلمان
کدخبر : 16136
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

سرپرست وزارت آموزش و پرورش درباره آخرین وضعیت رتبه‌بندی معلمان گفت: فرآیند اعتراض آغاز شده است و امکان بارگذاری مدرک جدید در سامانه فراهم شد و ۱۰ استان، ۱۰ استان کار در حال انجام است و تا پنجم اردیبهشت اطلاعات دریافت می‌شود و سپس ارزیابان به ارزیابی می‌پردازند.

رضا مراد صحرایی در حاشیه جلسه تبیین فرآیند پرداخت مشوق‌های نهضت سواد آموزی گفت: مصوبه هیئت وزیران در این باره مربوط به سال ۹۳ بوده مبنی بر اینکه کسانی که باسواد می‌شوند ۲۰ درصد از سرانه باسوادی را به عنوان تشویقی دریافت کنند.این تشویقی یکبار در سال ۹۴ داده شده و دیگر ادامه پیدا نکرده بود. ما توانستیم اواخر سال یک بودجه ۲۰ میلیارد تومانی بگیریم و به این ترتیب تشویقی افرادی که در سال ۹۹ و ۱۴۰۰ باسواد شده‌اند را امروز واریز کردیم.

صحرایی با بیان اینکه این مبلغ برای سال ۹۹، یک میلیون و ۸۰۰ هزار ریال و برای سال ۱۴۰۰، دومیلیون و ۶۰ هزار ریال تعیین شد اظهار کرد: حدود ۹۰ هزار نفر مشمول بودند که این مبلغ را دریافت کردند.

وی درباره زمان ریشه کنی بی‌سوادی گفت: ریشه‌کنی بی‌سوادی به طور مطلق امکان پذیر نیست، اما وضعیت سواد در کشور خوب است. هدف آرمانی ما ریشه کنی کامل بی‌سوادی است، اما دلایل مختلفی وجود دارد و گاهی اتفافاتی می افتد که ممکن است مانعی ایجاد کند اما تلاش ما در همین راستاست.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش درباره آخرین وضعیت رتبه بندی معلمان نیز گفت: فرایند اعتراض آغاز شده است و امکان بارگذاری مدرک جدید در سامانه فراهم شد و ۱۰ استان، ۱۰ استان کار در حال انجام است و تا پنجم اردیبهشت اطلاعات دریافت می‌شود و سپس ارزیابان به ارزیابی می‌پردازند.

وی افزود: بازنگری آیین نامه که قول ما به معلمان بوده است را شروع کردیم و با پایش رتبه‌ها و مشخص شدن نتایج اعتراضات، اصلاحات انجام خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • معلم
    0

    چرا ناگهانی سابقه خدمت از رتبه بندی پر کشبد ؟

روی خط رسانه