فروش فوری خودرو | قرعه کشی خودرو | ثبت نام خودرو

آغاز فروش فوری خودرو به مناسبت عید فطر | حراج بی نظیر خودرویی برای عید فطر

فروش ویژه کرمان موتور آغاز شد .

آغاز فروش فوری خودرو به مناسبت عید فطر | حراج بی نظیر خودرویی برای عید فطر
کدخبر : 16118
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

شیوه فروش فوری خودرو رسما تغییر کرد و دیگر خودروسازان طرح فروش فوری خودرو یا فوق العاده را انجام نمی دهند.بسیاری از خودروسازان نسبت به فروش فوری خودرو با قرعه کشی با روش جدید اعتراض کرده اند و معتقدند بدون سیستم قرعه‌کشی خودرو  مردم به سهولت خودرو را ثبت نام کرده و تحویل می‌گرفتند.حال باید دید جایگزین طرح فروش فوری خودرو تا چه حد به بازار پر نوسان خودرو کمک می کند.در ادامه به آخرین خبر از فروش فوری خودرو می پردازیم.

شرایط فروش نقدی KMC K7 فروردین 1402 اعلام شد.

شرایط جدید فروش شاسی بلند کی ام سی K7 شرکت کرمان موتور ویژه فروردین ماه 1402 منتشر شد.

شرایط فروش نقدی KMC K7 فروردین 1402:

فروش فوری خودرو

فاطمی امین در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه اواخر سال گذشته ثبت نام خرید خودرو در طرح یکپارچه انجام و بیش از 900 هزار نفر در این طرح شرکت کردند، گفت: روز گذشته 6 شرکت از جمله شرکت سایپا مدیران و کرمان موتور فراخوان تحویل خودروها را اعلام کردند  و از امروز عملاَ فرایند تحویل خودرو آغاز شده است.

وی افزود: باید متقاضیانی که ثبت نام کردند طبق نوبت خودشان به شرکتهای خودروساز مراجعه و قرارداد منعقد کنند. البته حتی ممکن است این هفته نیز تحویل خودروها انجام شود زیرا فرآیند اداری آغاز شده است و امیدواریم از همین هفته جاری تحویل خودرو صورت گیرد.

وزیر صنعت در خصوص تحویل خودروهای ایران خودرو نیز به ارائه توضیحاتی پرداخت و گفت: دو شرکت از جمله ایران خودرو طی چند روز آینده فراخوان تحویل محصولات را اعلام خواهد کرد.

به گفته فاطمی امین در این دوره تمامی کسانی که ثبت نام کرده‌اند خودرو دریافت می‌کنند. مرحله دوم  ثبت نام خودرو هم از 16 اردیبهشت ماه آغاز خواهد شد. البته خوشبختانه شرکت سایپا و مدیران خودرو تا سه ماه آینده تمامی تقاضاها را پاسخ خواهند داد و  تمام کسانی که در این دو شرکت ثبت نام کردند تا سه ماه آینده طبق اعلام خود شرکتها محصولات را تحویل خواهند گرفت.

وزیر صنعت تصریح کرد: شرکتهای دیگر مثل کرمان موتور شش ماه فرصت خواستند تا تحویل دهند اما مجدد در 15 اردیبهشت ماه مرحله دوم ثبت نام را خواهیم داشت دقیقا مثل مرحله اول به صورت نوبت دهی خواهد بود و تمامی متقاضیان طبق نوبت دهی که انجام می شود خودرو دریافت می شوند.

وی با اعلام اینکه فعلاً زمان تحویل محصولات شرکت ایران خودرو مشخص نشده و طی روزهای آینده اطلاع رسانی خواهد شد، گفت: شرکت بهمن نیز در روزهای  آینده فراخوان تحویل محصولات را اعلام می کند.

وزیر صنعت با اعلام اینکه  قیمت ها در بازار خودرو کاذب شده است، گفت: فضای تورمی در کشور باعث شده که برخی از شهروندان برای حفظ ارزش پول به دنبال این هستند که یک خودرو خریداری کنند تا از تورم در امان باشند. که همین امر تقاضای کاذب در بازار ایجاد کرده است.

فاطمی امین اضافه کرد: متأسفانه در هفته‌های گذشته عده ای که می‌توان اسم  مافیا را گذاشت خواستند از آب گل آلود ماهی بگیرند و بر افزایش قیمت ها دامن بزنند. برای رفع این موضوع رشد تولید می تواند بازار را آرام کند. علاوه بر این موضوع واردات خودرو هم عملیاتی شده است. البته ما برای اجرای این برنامه سه ماه چالش حقوقی داشتیم و نیازمند مصوباتی از مراجع مختلف بودیم.که این موضوع هم نهایی شده و هفته گذشته آخرین مصوباتی که برای واردات نیاز داشتیم اخذ و منتظر ابلاغ آن هستیم.

وی اضافه کرد:حدود 100 هزار خودروی وارداتی ثبت سفارش شده است و با عرضه خودرو وارداتی که به زودی انجام خواهد شد امیدواریم آرامش در بازار شاهد حاکم شود.

وزیر صنعت در خصوص فروش لیزینگی و قسطی خودرو نیز گفت: در نیمه دوم سال برنامه فروش قسطی را خواهیم داشت و امیدواریم بتوانیم برای بخشی از متقاضیان که برای وجه کامل خودرو به یک باره آمادگی نداشته باشند این سیاست اجرایی شود.

«عبدالله توکلی لاهیجانی»افزود: پس از چهار سال متوالی که تولید در حدود سالیانه ۸۰۰ هزار دستگاه بود و قسمتی از خودروهای تولیدی هم در پارکینگ‌ها انباشته می‌شد و به صورت ناقص و غیر قابل عرضه به بازار بود، در سال ۱۴۰۱ با رشد ۳۹ درصدی، تولید بالای یک میلیون و ۳۰۰ هزار دستگاه محقق شد.

وی بیان داشت: در سال جاری قصد داریم تا رکورد تولید خودرو در کشور را بشکنیم و به تولید بالای یک میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه برسیم.

این مقام مسوول وزارت صمت خاطرنشان کرد: پس از اجرای گام نخست که به تثبیت جریان تولید اختصاص داشت، در گام دوم طرح تحولی تمرکز بر توسعه محصولات بومی باکیفیت بر اساس پلتفرم‌های جدید است و قصد داریم که ۹ محصول جدید به بازار عرضه کنیم.

توکلی لاهیجانی ادامه داد: بر این اساس همراه با ازسرگیری واردات و موازی با شفاف‌سازی عرضه در سامانه یکپارچه خودرو، پیش‌بینی می‌شود بازار خودروی کشور به سمت رقابتی شدن پیش برود.

وی گفت: همچنین افزایش عرضه و واقعی شدن قیمت‌ها از طریق افزایش قیمت کارخانه، سبب حذف تقاضای کاذب در بازار خودرو و افزایش عرضه از طریق حذف زیان خودروسازان باشیم.

مدیرکل صنایع خودروی وزارت صمت اظهار داشت: در گام دوم که بسیار مهم‌تر است و هر بار صنعت خودروی کشور در همین گام متوقف مانده است، باید به ریشه اصلی ناکارآمدی در صنعت خودروی کشور پرداخته شود که همانا عدم پرداختن به حلقه طراحی و توسعه محصولات بومی در زنجیره ارزش خودروسازان داخلی است.

توکلی لاهیجانی گفت: امروز به دلیل عدم دانش بنیان شدن این صنعت، ابتکار عمل در محصول در دست خودروساز داخلی نیست و به واسطه این وابستگی، جریان تولید خودروسازان داخلی مدام با فراز و فرود همراه است.

وی تاکید کرد: گام دوم تلاش برای دانش بنیان شدن این صنعت از طریق توسعه بن سازه (پلتفرم‌های) بومی و توسعه محصولات با نشان ملی است؛ گسترش گفتمانی که با برگزاری نمایشگاه تحول صنعت خودرو در شهریور سال ۱۴۰۱ آغاز شد و در سال جاری در خودروسازان داخلی با قدرت بیشتر دنبال می‌شود تا با اتکا به هم افزایی منابع داخلی و عمق ساخت داخل بالا، ارزش افزوده، ثروت و اشتغال بیشتری از طریق این صنعت حیاتی در کشور ایجاد شود تا آنگاه در گام سوم بتوان با خلق مزیت‌های راهبردی داخلی به رقابت با خودروسازان جهانی و گسترش بازارهای صادراتی دل بست.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • رمضان زارع سروی
    0

    مگه نگفتندحداکثرزمان تحویل خودروشش ماهه پس چرانوبت ما رازدندبرای حدوددوسال دیگه

  • امیر علی
    0

    این دیگه چه نمونه نوبت دهی است.ایران خودرو برای من نوبت داده زمستان۱۴۰۳

روی خط رسانه