خرید خودرو | ثبت نام خودرو | قرعه کشی خودرو

عیدانه ویژه دولت برای مردم | خرید خودرو قسطی با شرایط ویژه و آسان

بعد از وعده کاهش 15 درصدی قیمت خودرو که محقق نشد، حالا وزیر صمت وعده فروش خودروی قسطی را داده و گفته از نیمه دوم سال جاری شرایط فروش خودروی قسطی را فراهم می‌کنیم.

عیدانه ویژه دولت برای مردم | خرید خودرو قسطی با شرایط ویژه و آسان
کدخبر : 16084
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

​  خرید خودرو به روش قدیمی انتقادهایی مکرر از رانت در پیش‌فروش و فروش فوری را به همراه داشت.تا اینکه برای خرید خودرو سازوکار جدیدی ایجاد شد.محسن علیزاده گفت، امروزه خرید خودرو در بورس کالا آغاز می شود. خودروی شاهین اولین خودروی عرضه شده در طرح  خرید خودرو  در بورس کالا است. در ادامه به آخرین جزییات از خرید خودرو در بورس می پردازیم.

بعد از وعده کاهش 15 درصدی قیمت خودرو که محقق نشد، حالا وزیر صمت وعده فروش خودروی قسطی را داده و گفته از نیمه دوم سال جاری شرایط فروش خودروی قسطی را فراهم می‌کنیم.

فاطمی امین مرد وعده‌های بدون عمل است. از زمانی که فاطمی در سال 1400 از مجلس رای اعتماد گرفت تاکنون، بارها وعده‌هایی داده که هیچ‌کدام عملی نشده است.

سال 1400 وزیر صمت دو بار وعده کاهش قیمت‌ها را داد. یکبار آن زمان که اعلام کرد قیمت تمام شده خودرو تا  پایان سال 15 درصد کمتر می‌شود. بار دیگر وعده کاهش مجدد قیمت خودرو را داده و گفته بود مردم خودرو نخرند و منتظر کاهش قیمت‌ها باشند.

اما سال گذشته او از وعده خود برگشت و گفت اگر دلار پایین بیاید قیمت خودرو کاهش پیدا می‌کند.

دو سال از وزارت فاطمی امین در وزارت صمت گذشته و تنها در یک قلم قیمت پراید 111 بیش از 220 درصد رصد رشد کرده است. چراکه قیمت پراید در ابتدای دولت رئیسی 160 میلیون تومان بود و تا امروز که استیضاح فاطمی امین برای بار دوم مطرح شده با میلیون 190 میلیون تومان افزایش به 356 میلیون تومان رسیده است. یعنی در 19 ماه وزارت فاطمی امین، پراید ماهی 10 میلیون گران شده؛ دو برابر حداقل حقوق ماهانه کارگران!

سیاست‌های دولت در ماه‌های گذشته قیمت خودرو را به شدت افزایش داده و وعده واردات خودروی نو و دست دوم هم نتوانسته قیمت را کاهش دهد. وزیر صمت یکبار دلار را عامل گرانی قیمت‌ها می‌داند و یکبار از مافیایی پرده‌برداری می‌کند که مانع واردات خودرو و کاهش قیمت به کشور است. این در حالی است که دولت رئیسی با شعار مبارزه با فساد بر سر کار آمده بود و انتظار می‌رفت دست مافیایی که خودرو را این چنین گران کرده، رو کند که نکرد.

در چند روز گذشته دوباره ماجرای استیضاح فاطمی امین مطرح شده است و همزمان با این زمزمه، وزیر صمت از وعده جدید خود رونمایی کرده است؛ فروش خودروی قسطی و لیزینگی از نیمه دوم سال.

وفاطمی امین این وعده را روی آنتن زنده تلویزیون اعلام کرد و گفت: در سال گذشته در مورد خودرو‌های سایپا در مهرماه قرعه کشی از بین رفت یعنی مهرماه سال گذشته هر کسی ثبت نام می‌کرد به یک زمان سه ماهه یا چهار ماهه تحویل می‌گرفت، اما ما در سال جاری‌برنامه ریزی می‌کنیم که در نیمه دوم سال فروش قسطی و لیزینگی را هم شروع ‌کنیم.

این وعده در حالی است که به نظر می‌رسد تمام خودروهایی که قرار است در سال 1402 تولید شود، پیش فروش شده و خودروی جدیدی وجود ندارد که وزیر وعده فروش قسطی آن را داده است.

چراکه وزارت صمت وعده داده که امسال یک میلیون و 600 هزار دستگاه خودرو تولید کند. وعده‌ای که سال گذشته هم داده شد اما عملی نشد. بسیاری معتقدند امسال هم خودروسازان به میزان سال گذشته خودرو تولید می‌کنند و به هدف یک میلیون و 600 هزار تایی نمی‌رسند.

از طرف دیگر، بیش از یک میلیون و 300 هزار خودرو در طرح‌های پیش فروش به متقاضیان فروخته شده و باید در سال جاری به خریداران تحویل داده شود. پس خودرویی مازاد بر تعداد خودروهای پیش‌فروش شده وجود ندارد که فاطمی امین وعده فروش قسطی آن را بدهد. برای همین به نظر می‌رسد این آخرین تیر فاطمی امین برای ماندن در ساختمان سمیه است. وعده‌ای که عملی نمی‌شود.

خرید خودرو

مشتریان بانک سامان که برای خرید خودرو کمبود نقدینگی دارند، می‌توانند از وام 100 میلیون تومانی «خرید خودرو» این مجموعه استفاده کنند. متقاضیان این وام باید در یکی از شعب بانک سامان سپرده کوتاه مدت عادی داشته باشند.

 افرادی امکان درخواست وام 100 میلیونی بانک سامان را دارند که سه تا شش ماه گردش حساب داشته باشند. مبلغ سود این وام 18 درصد بوده و حداکثر مدت زمان بازپرداخت آن به 36 ماه می‌رسد. ضمانت اصلی برای دریافت این تسهیلات، ارائه سند ملکی است. لازم به ذکر است که بانک 15 درصد مبلغ تسهیلات را تا زمان تسویه کامل مسدود خواهد کرد.

با توجه به مبلغ وام، نرخ سود و مدت زمان بازپرداخت آن، میزان هر قسط 3 میلیون و 615 هزار و 240 تومان است. کل سود تسهیلات، 33 میلیون و 148 هزار و 624 تومان و مجموع رقم وام و سود آن 131 میلیون و 205 هزار تومان خواهد بود.

این وام به اشخاصی تعلق می‌گیرد که خودروهای تولید سال جاری یا یک سال قبل را خریداری کنند. افرادی که متقاضی این تسهیلات هستند باید مبایعه نامه یا قرارداد یا سند مالکیت خودرو به نام خودشان باشد.

بانک سامان سال 1381 فعالیت خود را آغاز کرد. این مجموعه همواره در خصوص وفادار کردن مشتریان خود با خلق بهترین تجربه برای آن‌ها با تکیه بر سه اصل راحتی، سرعت و اعتماد فعالیت می‌کند.

دریافت تقدیرنامه اشتهار به کیفیت یک ستاره سال 1395، گواهینامه ایزو 95، ستاره کیفیت خدمات بانکداری الکترونیک 94، گواهینامه اهتمام به کیفیت خدمات بانکداری الکترونیک 93، پیاده سازی نظام مدیریت کیفیت در مدیریت امور سرمایه انسانی 93 و … از جمله دستاوردهای این مجموعه است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه