کارکنان دولت | حقوق کارمندان

سورپرایز ویژه مجلس برای کارکنان دولت | خبر خوش برای کارمندان

عضو کمسیون اجتماعی مجلس از بررسی طرح ساماندهی کارکنان دولت در جلسات این هفته کمسیون متبوعش خبر داد.

سورپرایز ویژه مجلس برای کارکنان دولت | خبر خوش برای کارمندان
کدخبر : 15697
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

به طور کلی به افرادی که توسط ارگان‌های دولتی استخدام می‌شوند کارکنان دولت گفته می شوند.پر‌ واضح است که کارکنان دولت از امنیت شغلی و مزایای بیشتری نسبت به باقی شاغلین در کشور برخوردار هستند.کارکنان دولت ، مطابق « قانون مدیریت خدمات کشوری » مصوب 1386 از حقوق و مزایای متعددی برخوردار می باشند.طرح ساماندهی کارکنان دولت به زودی در مجلس به اتمام می رسد.در ادمه به آخرین خبر از کارکنان دولت می پردازیم.

سید کریم حسینی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از رسیدگی به طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در جلسات این هفته کمسیون متبوعش خبر داد.

وی افزود: رسیدگی به این طرح در سال گذشته در کمسیون اجتماعی به اتمام رسید و نمایدگان نیز در جلسه علنی به آن رأی مثبت دادند و طرح جهت بررسی به شورای نگهبان ارسال شد.

عضو کمسیون اجتماعی مجلس یادآور شد: شورای نگهبان پس از انجم بررسی‌ها ایرادات و ابهاماتی را نسبت به طرح ساماندهی کارکنان دولت گرفت که طرح به مجلس بازگردانده می‌شود .

حسینی گفت این طرح جهت بررسی به کمسیون اجتماعی به عنوان کمیسیون تخصصی ارجاع می‌شود که در اولین دستورکارهای این هفته کمیسیون به آن رسیدگی می‌شود/ تسنیم

کارکنان دولت

بررسی آنچه دولت در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ برای حقوق کارکنان پیش‌بینی کرد، نشان می‌دهد که افزایش پلکانی حقوق در دستور کار قرار داشت و متوسط افزایش در نظر گرفته شده در این لایحه ۲۰ درصد است.

در تبصره ۱۲ لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ که رئیس جمهور ۲۱ دی ماه به صورت رسمی به مجلس تقدیم کرد، آمده بود که «ضریب حقوق گروه‌های مختلف حقوق بگیر به میزان متوسط ۲۰ درصد براساس آخرین حکم کارگزینی به گونه‌ای افزایش یابد که مجموع حکم کارگزینی برای کارکنان رسمی و پیمانی و مبلغ قرارداد منعقده ماهانه برای کارکنان قرارداد کار معین (مشخص) و کارکنان طرح خدم پزشکان و پیراپزشکان در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به نسبت مدت کارکرد از ۷۰ میلیون ریال (هفت میلیون تومان) کمتر نباشد.

کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ هم بعد از حدود یک ماه در اواخر بهمن ماه تکلیف حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری را مشخص کرد و بر این اساس ۲۰ درصد افزایش حقوق پیشنهادی دولت تغییری نکرد اما در این مرحله مجلس کف و سقف دریافتی‌ها و برخی تبصره‌های آن را تغییر داد.

نهایتا امروز علی بهادری جهرمی - سخنگوی دولت -در این باره اظهارکرد که دولت پیشنهاد افزایش پلکانی حقوق به نفع کسانی که حقوق پایین تری می‌گیرند، در بودجه داده بود و همچنان بر این موضوع اصرار دارد؛ زیرا اجرای این افزایش حقوق به عدالت نزدیکتر است.

وی با بیان اینکه نگاه دولت درخصوص افزایش حقوق روشن است؛ نگاه دولت افزایش بالاتر حقوق برای دهک‌های پایین‌تر است، افزود: با توجه به اینکه هنوز بودجه نهایی نشده و در مرحله اظهار نظر شورای نگهبان است، به نظر می‌رسد هنوز هم بتوان در این شیوه‌ای که به صورت سنتی و سالانه اتفاق می‌افتد و فاصله‌های حداقل و حداکثر را ایجاد کرده، تغییر و تحولی در این رویکردها داشته باشیم.

حالا باید دید آیا لایحه بودجه سال آینده که در شورای نگهبان در حال بررسی است، برخی تبصره‌های آن از جمله تبصره ۱۲ دستخوش تغییراتی خواهد شد یا همان مغاد و بندها به تایید این شورا رسیده و نهایتا به قانون بودجه سال آینده تبدیل خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • ناشناس
    2

    اصلااین افزایش عادلانه نیست یعنی چه سابقه پایین بیشتربه حقوقش اضافه شوددورازانصاف است وبایدهرکس ۲۰درصدحکمش افزایش داشته باشد.این میشو دعدالت

  • Daniyal
    0

    ما که الان ۱۲ساله در آموزش و پرورش با عنوان نیروی پیمانی که از سال ۹۲ برایمان حکم زده اند و قبل از آن هم ۴ سال قرار دادی و از حداقل حقوق هم بر خوردار نیستیم چی باید بگیم،دادمان را به کی بگیم تا فریاد رسی پیدا بشه،کی قراره این طرح ساماندهی نیروهای دولت و کارمندان انجام بشه

روی خط رسانه