قوانین حقوقی که باید بدانید | برای شکایت از تخلفات و جرایم پزشکان به کجا مراجعه کنید؟

برای شکایت از تخلفات و جرایم پزشکان به کجا باید مراجعه کرد؟

قوانین حقوقی که باید بدانید | برای شکایت از تخلفات و جرایم پزشکان به کجا مراجعه کنید؟
کدخبر : 13410
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

یکی از نکات مهم حقوقی و کیفری بحث تخلفات و جرایم پزشکان  میباشد .دراین بخش از دانستنی ها و نکات حقوقی و کیفری دادمان مراحل و شرایط شکایت کردن از شکایت از تخلفات و جرایم پزشکان را بررسی میکنیم .

الف) دادسرای ویژه رسیدگی به جرایم پزشکی که مردم می توانند برای رسیدگی به مشکلات و پرونده‌های قضایی خود در رابطه با قصور و تخلفات پزشکی در هر سطحی به  آنجا مراجعه کنند و از این طریق می توانند دیه، و خسارات وارد شده را مطالبه کرده و اگر پزشک مرتکب قصور شده باشد مجازات او را هم از دادگاه بخواهند.

ب) شورای حل اختلاف (ویژه امور بهداشت) که رسیدگی و حل و فصل اختلافات اعضای جامعه پزشکی با یکدیگر و همچنین اختلافات جامعه پزشکی با سایر اشخاص اعم از حقیقی یا حقوقی در صورتیکه مبلغ خواسته یا محکوم به کمتر از ۵میلیون تومان باشد و یا در صورتیکه هر دوطرف در خصوص ارجاع پرونده به شورا توافق داشته باشند ،در صلاحیت آن می باشد.

ج) سازمان نظام پزشکی که تخلفات اداری و انتظامی پزشکان را مورد رسیدگی قرار می دهد و نتیجه آن برخورد انتظامی با پزشک خواهد بود که طیف وسیعی از اقدامات از توبیخ کتبی تا لغو پروانه طبابت به شکل دائمی را در بر می گیرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه