قرعه کشی ایران خودرو | نتایج قرعه کشی ایران خودرو

آغاز ثبت نام قرعه کشی ایران خودرو | حراج زمستانه ایران خودرو با محصولات جدید

آخرین خبر از قرعه کشی ایران خودرو را در ادامه می خوانید.

آغاز ثبت نام قرعه کشی ایران خودرو | حراج زمستانه ایران خودرو با محصولات جدید
کدخبر : 13240
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

مدیرعامل ایران خودرو گفت: ظرف چند روز آینده شاهد بزرگترین قرعه کشی ایران خودرو خواهیم بود. قرعه کشی ایران خودرو طرحی کاملا جدید است به این صورت که بخشی از قیمت خودرو به صورت پیش فروش دریافت می‌شود و موقع تحویل مبلغ باقی مانده لیزینگ می‌شود.خودروهای عرضه شده در این دور قرعه کشی ایران خودرو هنوز مشخص نشده است.قیمت قرعه کشی ایران خودرو طبق قیمت کارخانه است.

مهدی خطیبی درباره گلایه‌های مردم از تاخیر در تحویل خودرو‌های پیش فروش شده و فروش فوری، گفت: در 7 سال گذشته هیچ گاه آمار تعهدات ایران خودرو این قدر پایین نبوده است امروز آمار تعهدات ایران خودرو حدود 220 هزار دستگاه است که اگر در مقایسه با تولید امسال محاسبه کنیم می‌توان گفت که در یک دهه اخیر، نسبت تعهدات به تولید به میزان فعلی پایین نبوده است.

مدیرعامل ایران خودرو افزود: ما معوقات (یعنی موعد تحویل خودرو رسیده و ما تحویل ندادیم) آنچنانی نداریم فقط برای خودرو تارا که 3 ماه پیش مشکلی در حوزه تامین فرمان برقی ایجاد شده بود، مقداری معوق شد که مجموع تارا دستی و اتومات معوق 2 هزار و 700 دستگاه است، بنابراین خیال مردم راحت باشد خودرو‌ها به موقع تحویل داده می‌شود، ممکن است یک هفته تا 15 روز زمان تحویل تغییر کند، اما به موقع تحویل می‌شود.

خطیبی در خصوص اینکه آیا زیان انباشته ایران خودرو با عرضه خودرو در بورس کاهش یافته، گفت: قطعا هر سیاستی که منجر به این شود که ما از فروش زیر قیمت تمام شده نجات پیدا کنیم به موضوع زیان انباشته ما کمک می‌کند که بورس یکی از این راه‌هاست از ابتدای عرضه خودرو در بورس یعنی آذر ماه تا یکشنبه هفته جاری، حدود 18 هزار دستگاه عرضه شده و ماکماکان عرضه‌ها و فروش‌ها در طرح‌های جوانی جمعیت و خودرو‌های فرسوده را داریم.

وی در پاسخ به این پرسش که قرعه‌کشی ایران خودرو به جز طرح جوانی جمعیت و خودرو‌های فرسوده همچنان وجود دارد، افزود: بله؛ سورن، پژو206 و پژو پارس انجام شده و انجام می‌شود.

مدیرعامل ایران خودرو گفت: خبر خوبی برای مردم دارم؛ در صورتی که بتوان مجوز این کار را از وزارت صنعت، معدن و تجارت بگیریم به زودی و ظرف چند روز آینده شاهد بزرگترین پیش فروش محصولات ایران خودرو خواهیم بود طرحی کاملا جدید است به این صورت که بخشی از قیمت خودرو به صورت پیش فروش دریافت می‌شود و موقع تحویل مبلغ باقی مانده لیزینگ می‌شود این طرح برای مشتریان واقعی است که می‌تواند آرامش خوبی به بازار دهد.

خطیبی همچنین درباره افزایش تولید ایران خودرو، گفت: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته و ابلاغ ریاست جمهوری در اسفندماه سال گذشته قرار بر این بود که تولید امسال خودروسازان از جمله ایران خودرو 50 درصد در مقایسه با سال قبل افزایش داشته باشد؛ امروز رقم تولید ما بیش از 481 هزار دستگاه است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 151 هزار دستگاه بیشتر تولید شده و حدود 48 درصد افزایش تولید داشتیم بنابراین در شاخص‌های تولید، صدور فاکتور یا فروش و تحویل، این نسبت رعایت شده و در وضعیت بسیار مناسبی نسبت به سال قبل قرار داریم.

قرعه کشی ایران خودرو

اشخاصی که در عرضه‌های قبلی در بورس کالا و همچنین از ابتدای سال ۱۳۹۸ از شرکت‌های خودروسازی موفق به خرید خودروی سواری شده اند امکان ثبت سفارش ندارند.

هر کد بورسی صرفا امکان ثبت سفارش بر روی یک کد عرضه از مجموع عرضه‌های روز انجام معامله را دارد و ثبت سفارش برای اشخاص حقوقی مجاز نیست.

هرکدملی (خریداران حقیقی) صرفا مجازبه ثبت سفارش برروی یکی ازکد‌های عرضه شده درتاریخ عرضه وصرفا برای یک دستگاه خودرو است. خریداران باید شرایط سن ۱۸ سال تمام را داشته و اشخاصی که درعرضه‌های قبلی موفق به خرید خودرو شدند امکان ثبت سفارش ندارند، خریداران جهت ادامه مراحل خرید باید همزمان با تسویه دربورس کالا (حداکثر تاپایان مهلت مجازتسویه در بورس)، با مراجعه به آدرس: esale.ikco.ir اقدام به ایجاد و تکمیل پروفایل شخصی نموده ودرزمان مقررکه طی پیامک (تکمیل وجه هزینه‌های متعلقات قانونی) اطلاع رسانی می‌گرددعلاوه برانتخاب یکی ازنمایندگی‌های مجاز، بیمه گر مورد نظر خود را در سایت انتخاب و نسبت به واریز وجه هزینه‌های زیراقدام نماید: هزینه هاشامل بیمه و شماره گذاری وهزینه ثابت جمعا به مبلغ ۴۳، ۷۱۳، ۱۰۰ ریال، بعلاوه ۱۳ درصد بابت مالیات و عوارض قانونی که براساس مبلغ معامله محاسبه وتوسط خریدار بایدپرداخت شود. بدیهی است درصورت عدم واریزهزینه‌های فوق حداکثرتا ۵ روزتقویمی پس از ارسال پیامک (تکمیل وجه متعلقات قانونی) به نسبت زمان تاخیر خریدار در واریز وجوه تکمیلی زمان تحویل خودرو تغییر خواهد کرد.

هرکد ملی مجازبه ثبت سفارش برروی یکی ازکد‌های عرضه شده درتاریخ عرضه صرفابرای ۱ خودرو. خریدار باید سن ۱۸ سال تمام راداشته باشند. اشخاصی که پیش تردرعرضه‌های قبلی موفق به خرید خودرو شدند امکان ثبت سفارش ندارند. خریداران جهت ادامه مراحل باید همزمان با تسویه مبلغ معامله دربورس با مراجعه به سایت esale.ikco.ir اقدام به ایجاد و تکمیل پروفایل نموده ودرزمان مقررطی پیامک اطلاع رسانی می‌گردد، علاوه برانتخاب یکی ازنمایندگی‌های مجاز بیمه گر موردنظر خود را در سایت انتخاب و نسبت به واریز وجه هزینه‌های زیراقدام نماید: هزینه‌های بیمه وشماره گذاری وهزینه ثابت جمعابه مبلغ ۴۳۷۱۳۱۰۰ ریال بعلاوه ۱۲ درصدمالیات وعوارض که براساس مبلغ معامله محاسبه وتوسط خریدار باید پرداخت شود بدیهی است درصورت عدم واریزهزینه‌های فوق حداکثرتا ۵ روزتقویمی پس ازارسال پیامک به نسبت زمان تاخیرخریداردر واریز وجوه تکمیلی زمان تحویل خودرو تغییرخواهد کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه