خرید خودرو | ثبت نام خودرو | قرعه کشی خودرو

شرایط خرید خودرو تغییر کرد | خرید خودرو به قیمت کارخانه با روش جدید

فروش خودرو در بورس کالا با تغییر جدیدی مواجه خواهد شد.

شرایط خرید خودرو تغییر کرد | خرید خودرو به قیمت کارخانه با روش جدید
کدخبر : 13104
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

بورس کالا برای خرید خودرو از این طریق سازوکار جدیدی پیشنهاد داده است. ثبت نام خرید خودرو بدون قرعه کشی از روز شنبه آغاز می شود.شرایط خرید خودرو محصولات ایران خودرو روز شنبه در بورس با تغییرات جدیدی همراه شد.متقاضیان خرید خودرو به قیمت کارخانه و تحویل فوری با شرایط ویژه این خبر را بخوانند.

جدیدترین طرح فروش خودرو در بورس کالا که روز یکشنبه مورخ 11 دی ماه سال جاری برای دو محصول ایران خودرو برگزار می شود حاوی قانون عجیبی است.

جدیدترین طرح فروش خودرو در بورس کالا که روز یکشنبه مورخ 11 دی ماه سال جاری برای دو محصول ایران خودرو برگزار می شود حاوی قانون عجیبی است. آن طور که در اطلاعیه فروش دو محصول آبی های جاده مخصوص یعنی پژو 207 با گیربکس دستی و هایما S8 آمده تنها متقاضیانی امکان خرید این خودروها از بورس کالا را خواهند داشت که نه تنها پیش تر از بورس کالا خودرو نخریده باشند که باید از سال 98 تا کنون نیز از شرکت های خودروساز محصول سواری را دریافت نکرده باشند.

این قانون در حالی جز شرایط فروش جدیدترین طرح ایران خودرو قرار گرفته است که بورس کالا قرار است بر اساس مکانیزم عرضه و تقاضا صاحبان کالاهای عرضه شده را بشناسند. هنگامی که صحبت از مکانیزم عرضه و تفاضا می شود دیگر نباید محدودیتی برای آن در نظر گرفته شود.

برنامه ریزی برای این اعمال این قبیل محدودیت ها تنها منجر به بستن دست متقاضیانی خواهد شد که قصد حضور در طرح فروش خودروسازان از مسیر بورس کالا را دارند. ایجاد محدودیت هایی از این دست و بستن راه متقاضیان برای حضور در رقابت های شکل گرفته برای عرضه خودرو در بورس کالا منجر به این می شود که کشف واقعی قیمت آن طور که باید و شاید صورت نگیرد زیرا تعداد حضور متقاضیان در فروش خودروها مهندسی می شود.

شاید این ایده در زمانی که شرکت های خودروساز خود مسئول فروش محصولات خود با قیمت های دستوری بودند تا حدی توجیه داشت اما اعمال این محدودیت ها در طرح های فروش خودروسازان از مسیر بورس کالا اتفاقی است که تنها در ایران می توانیم شاهد آن باشیم بنابراین می توان این ایده ها را از فرط نادر بودن در کتاب گینس ثبت کرد.

خرید خودرو

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو ضمن تاکید بر اینکه در بازاری که ارزان‌ترین خودروهای داخلی آن رقمی بالغ بر ۲۵۰ میلیون تومان دارد، چگونه می‌توان از خودروی خارجی انتظار قیمت مناسب و البته کاهش التهاب بازار و قیمت‌ها را داشت، واردات خودرو به تعداد بالا را بعید دانست و معتقد است که گره بازار خودرو دیگر به‌ همین راحتی‌ها باز نخواهد شد.

پس از حدود پنج سال ممنوعیت واردات خودرو به کشور و البته اما و اگرهای مطروحه طی بیش از یکسال اخیر (آغاز زمزمه‌های آزادسازی واردات از نیمه دوم سال گذشته) و همچنین امروز و فرداهای مسئولان در سال جاری نسبت به زمان ورود اولین خودروها به کشور، ابتدای هفته خودروها به کشور وارد شدند اما هنوز جزئیات دقیقی از آن مطرح نیست و شرکت واردکننده نیز حاضر به ارائه توضیحات نشده است، آیا این شرکت واردکننده، از شرکت‌های عضو انجمن واردکنندگان است و جزئیات این خودروهای وارداتی چه هستند؟

 ۲۲ دستگاه خودرو از برند کیا توسط یکی از شرکت‌های واردکننده عضو انجمن واردکنندگان خودرو انجام شده است. تعداد خودروها در مرحله نخست زیاد نیست و قرار است تعدادی دیگر هم وارد شود اما مردم تصور نکنند که تعداد بسیار و بطور مثال ۱۰۰ هزار خودرو خارجی وارد کشور خواهد شد؛ اینگونه نخواهد بود. خودروها وارد شده است اما همانطور که گمرک نیز اعلام کرده، به گمرک اظهار نشده و روندی که بایستی طی شود تا به بازار و دست مصرف‌کننده برسد، هنوز اتفاق نیفتاده است.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه