بیمه تامین اجتماعی | سوابق بیمه تامین اجتماعی

قوانین بیمه تامین اجتماعی | لینک مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی

سوابق بیمه تامین اجتماعی چیست؟

قوانین بیمه تامین اجتماعی | لینک مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی
کدخبر : 12942
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

سوابق بیمه تامین اجتماعی مدت زمان حق‌ بیمه پرداختی بیمه شدگان به هریک از شعب سازمان تامین اجتماعی مقدار سابقه بیمه تامین اجتماعی هر شخص بیمه گزار محسوب می گردد. بیمه تامین اجتماعی کمک زیادی در تامین برخی نیاز های اولیه ی افراد می کند. در حال حاضر، طبق قانون بیمه تامین اجتماعی  و بیمه نامه برای تمامی افراد شاغل، اجباری است. می توان گفت که سازمان و بیمه تامین اجتماعی، مهم ترین رکن صنعت بیمه در کشور است.

حق بیمه ‌ای که تمامی بیمه شدگان به سازمان تامین اجتماعی پرداخت می نمایند به عنوان سابقه بیمه در سامانه سوابق بیمه ‌شدگان سازمان تامین اجتماعی ثبت خواهد شد.

این سوابق، قابل دیدن و دریافت می باشد و ممکن است بیمه شدگان، زمانی که با این سوال، مواجه شده که چند سال سابقه بیمه دارم و در مواقع مختلف، نظیر زمان بازنشستگی، دریافت بیمه بیکاری و ... به آن، نیاز ضروری پیدا کنند.

بیمه تامین اجتماعی

روش های مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی

این سوال، همواره برای بیمه شدگان، مطرح بوده که چند سال سابقه بیمه دارم و دیدن سابقه بیمه تامین اجتماعی یک ضرورت حیاتی برای تمامی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی می باشد، زیرا از این طریق اطمینان حاصل می شود که کارفرما حق بیمه شخص را به صورت کامل پرداخته و حق بیمه ای که از روی حقوق کارگر کسر شده است نیز بابت بیمه اجباری پرداخت شده است یا خیر. برای استعلام و مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی می توان از چند روش اقدام نمود که این چند روش عبارتند از:

۱مراجعه حضوری به کارگزاری ها و شعب رسمی سازمان تامین اجتماعی

۲دیدن سوابق بیمه تامین اجتماعی به صورت اینترنتی از طریق سامانه account.tamin.ir

۳مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی از داخل نرم افزار تامین اجتماعی من

۴مشاهده سوابق بیمه با استفاده از شماره گیری کد های دستوری

2. مشاهده سوابق از طریق اپلیکیشن بیمه تامین اجتماعی

بر اساس اطلاعیه ای که از سوی سازمان بیمه تامین اجتماعی ارائه شده است، به زودی اپلیکیشن تلفن همراه برای ارائه خدمات اینترنتی به نام "تامین اجتماعی من" برای بیمه شدگان و کاربران آن راه اندازی شده است و افراد برای مشاهده سوابق و دیگر امور مرتبط با بیمه تامین اجتماعی می توانند از نسخه موبایلی و نسخه تحت وب تامین اجتماعی من استفاده نمایند. برای دانلود این برنامه کافیست به سایت اصلی بیمه تامین اجتماعی مراجعه کرده و نسخه اندروید را دریافت نمایید.

راهنمای مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی

بیمه شدگان محترم برای مشاهده سوابق بیمه ای خودو پاسخ به این سوال که چند سال سابقه بیمه دارم ، پس از انجام ثبت نام در سامانه تامین اجتماعی می توانند با درج کد ملی و گذرواژه در سوابق بیمه خود وارد صفحه کاربری شده و از خدمات این سامانه بهره مند گردند. برای دسترسی به سوابق بیمه از طریق سامانه تامین اجتماعی باید به روش ذیل عمل کنند :

برای ورود به صفحه استعلام و مشاهده سابقه بیمه ابتدا باید در مرورگر اینترنتی خود آدرس account.tamin.ir را جستجو کرده و دقیقا وارد همین صفحه شوند.

پس از ورود به سامانه، دو کادر خالی برای کاربران نمایش داده می شود که لازم است در آن ها کد ملی و گذر واژه خود را وارد نمایند و سپس گزینه ورود را فعال کنند.

در این مرحله کاربران به صفحه کاربری خود وارد می شوند و برای دسترسی به سوابق بیمه باید مطابق تصویر از قسمت خدمات سابقه، گزینه سوابق تلفیقی را انتخاب نمایند.

پس از نمایش سوابق بیمه، در صورتی که می خواهند فایل سوابق بیمه خود را ذخیره کنند می بایست گزینه سبز رنگ دانلود فایل را انتخاب نمایند.

کلیه موارد گفته شده برای مشاهده سوابق بیمه با گوشی تلفن همراه نیز امکان پذیر می باشد. همچنین یکی از مهم ترین خدماتی که سازمان تامین اجتماعی به بیمه شدگان بعد از رسیدن به سن بازنشستگی ارائه می کند، پرداخت مستمری بازنشستگی است. بازنشستگان محترم برای دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی یا مستمری خود باید ابتدا اقدام به ثبت نام در سامانه تامین اجتماعی کرده و سپس از طریق صفحه کاربری خود در همان سامانه فیش حقوقی مستمری خود را دریافت نمایند.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه