معلمان بخوانند | خبر مهم درباره رتبه بندی فرهنگیان

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت: تاریخ اعمال رتبه‌‎بندی برای معلمان طرح مهرآفرین باید فورا اصلاح شود.

معلمان بخوانند | خبر مهم درباره رتبه بندی فرهنگیان
کدخبر : 12772
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس طی نامه‌ای خطاب به وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد که تاریخ اعمال رتبه‌‎بندی برای معلمان مهرآفرین که حاصل برداشت اشتباه دولت بوده، هرچه سریع‌تر اصلاح شود.

 متن نامه علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس به وزیر آموزش و پرورش به شرح ذیل است:

 جناب آقای دکتر نوری

وزیر محترم آموزش و پرورش

سلام علیکم

احتراماً ضمن تشکر از حمایت‌های دولت محترم در تصویب قانون نظام رتبه بندی معلمان، همانگونه که مستحضرید با تصویب این قانون کلیه معلمان از جمله معلمان طرح مهرآفرین از تاریخ ۱۴۰۰/۶/۳۱ مشمول دریافت فوق العاده رتبه بندی شدند و نیز با رأی هیأت تطبیق مصوبات دولت با قوانین مجلس شورای اسلامی، آیین نامه اجرایی این قانون جهت رتبه بندی معلمان طرح مهر آفرین، اصلاح و این معلمان نیز از تاریخ مزبور شامل رتبه بندی شدند.

متأسفانه وزارت آموزش و پرورش با برداشت ناصحیح از بند (۹) ماده واحده قانون اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور و ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشگری مصوب ۱۴۰۱/۸/۸ زمان اجرای رتبه بندی برای معلمان طرح مهرآفرین را ۱۴۰۱/۷/۱ محاسبه نموده است. این در حالی است که اولاً معلمان طرح مهر آفرین با توجه به رأی هیات تطبیق مصوبات، مشمول قانون رتبه بندی از تاریخ ۱۴۰۰/۶/۳۱ بوده‌‎اند، ثانیا بند (۹) ماده واحده قانون اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۱ در مقام بیان حذف آزمون مجدد و صدور شناسه برای معلمان طرح مهرآفرین بوده است، نه عوض کردن تاریخ شمول این معلمان به یکسال بعد.

با عنایت به مطالب فوق الذکر، در راستای حفظ شأن و منزلت معلمان عزیز و مطابق نص صریح قانون خواهشمند است دستور فرمایید هرچه سریعتر زمان اجرای رتبه بندی برای معلمان طرح مهرآفرین از تاریخ ۱۴۰۰/۶/۳۱ لحاظ گردد.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه